Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
da te prasam nesto znam deka ima makedonci vo albanija. ne znam kolku se tocno moze i da gresam informiran sum deka ima dva sela vo cela albanija.
ako znaes deka ima poveke kazi ja neznam vistina.
Не сакам да шпекулирам со бројки и сигурно има покомпетентни од мене што ќе ти одговорат.Сепак мислам дека се повеќе.Ама тоа не е поентата.Ако се малку не се ли луѓе?Треба да не им се дава никакво право?А ако веќе гледаме бројчано вие Албанците сте сепак 2,5 пати помалку од Македонците па сакате исти права!Значи да не ме сфатиш погрешно ова е заклучок според твојот критериум.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
"...Неофицијално дознаваме дека хеликоптерот, сепак, бил погоден, но минал без посериозни оштетувања..."
Утрински

немам коментар
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дај бе не ја носете темата во друга насока. Случкава ниту има врска со права, ниту со бројки.
 
N

n/a

Гостин
150 toa vekje ne e kriminalna grupa. toa e nesto poseriozno.

sega citam u Utrinski, spored nivni izvori helikopterot sepak e pogoden. poleka poleka pocna da izleguva vistinata vo vidlina:smir:
E nazalost...:toe: ...tie sto gi citas u utrinski vesnik...se makedonskite kriminalci.
Pa oni po obicaj...za arno ili za loso...bi da go izvadat kajmakot i nesto da profitiraat.
Ali mutavi se nek si ebe...ne svatija 16god. deka ako dupnes dupka na svojot brod dur kapetan e nekoj drug...i ti zaedno so celiot brod ke potones.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
da te prasam nesto znam deka ima makedonci vo albanija. ne znam kolku se tocno moze i da gresam informiran sum deka ima dva sela vo cela albanija.
ako znaes deka ima poveke kazi ja neznam vistina.
Погрешно си информиран. Помеѓу 100 000 и 200 000 се. Мнозинство се Муслимани. Тоа што си слушнал се христијанските села во Мала Преспа затоа што единствено таму се официјално признати. Албанија не дозволува попис по етничка припадност а тебе нека ти текне зашто.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
"...Неофицијално дознаваме дека хеликоптерот, сепак, бил погоден, но минал без посериозни оштетувања..."
Утрински

немам коментар
Па Утрински одамна е весник кој според квалитетот е еквивалентен на тоалетна хартија.

Пази каква информација пласираат:

- "неофицијално"
- "бил погоден, ама минал без посериозни оштетувања" (ват д фак?)

Ова второво што треба да значи? Бил погоден од мува во лет? Ако нема посериозни оштетувања, значи не е погоден.

Има една тема на форумов за ретардирани новинари.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Не сакам да шпекулирам со бројки и сигурно има покомпетентни од мене што ќе ти одговорат.Сепак мислам дека се повеќе.Ама тоа не е поентата.Ако се малку не се ли луѓе?Треба да не им се дава никакво право?А ако веќе гледаме бројчано вие Албанците сте сепак 2,5 пати помалку од Македонците па сакате исти права!Значи да не ме сфатиш погрешно ова е заклучок според твојот критериум.
Abe i jas sakam site da imaat isti i tamu tie i ovde nije sto ima loso ovde ako ne im gi davat tie prava sto tie gi saakat.nemaat kaj da begat od toa mora da im gi davat jas nemam nisto protiv za ova.Moeto mislenje e dagi ostavime ovie raboti da mislime nesto novo za dobroto na site nas.
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Специјалните полицајци во разговор со новинарите на ВеЧер и Сител појаснија дека на неколку пати во текот на вчерашниот ден врз нив било пукано со автоматско оружје и гранати од минофрлачи.

Насекаде околу безбедносните пунктови каде се стационирани македонските сили видливи се шрапнели од експлодираните оружја и кратери од гранати.

i da nema mrtvi??? :uvo: da se cudis. koj e budalla da poveruva vo pressot na gordana:tapp:
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Па некој од вас кажа дека толкава била групата на двајцава фраери. Што е тогаш тоа посериозното? :)
pa imale komandant, podkomandant, stab, golemo kolicestvo oruzje, teski lesni. hmmm meni povekje mi lici na dobro organizirana grupa, nego na kriminalna :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
pa imale komandant, podkomandant, stab, golemo kolicestvo oruzje, teski lesni. hmmm meni povekje mi lici na dobro organizirana grupa, nego na kriminalna :wink:
Доброорганизирана терористичка група?

Аха, а затоа ли ти си толку тажен? :smir:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
da ve informiram nesto jas sum od tetovo i da vi kazam iskreno pred 1 nedela se slusnalo pukanje vo utrinskite casovi vo tetovo vo shar.a mediumite ne gi davaa.; sto treba da mislime sega deka ne informiraat bas sigurno sto se sluci zaat kakva panika ke bide i zatoa nisto nema objaveno.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
da ve informiram nesto jas sum od tetovo i da vi kazam iskreno pred 1 nedela se slusnalo pukanje vo utrinskite casovi vo tetovo vo shar.a mediumite ne gi davaa.; sto treba da mislime sega deka ne informiraat bas sigurno sto se sluci zaat kakva panika ke bide i zatoa nisto nema objaveno.
Абе каква паника, тоа сигурно некој правел свадба, што знае дете што е метак :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Секој ден се слуша пукање во Чаир па што треба да даваат се тоа на вести?Нема потреба за паника се дур се изолирани инциденти и групи.Но ако се здружат тие групи тогаш би имало проблеми.Сепак мислам дека меѓу нив исто постои омраза и конкуренција па нема да се случи нешто поголемо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom