Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Едниот сам го себе убијал, се разнел со бомба.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.856
Поени од реакции
10.254
Фактите досега се:

Нема загинати цивили, нема загинати припадници на македонските сили и нема хеликоптер срушен. Ниту цел на нападите била некоја џамија, дај пораснете, не живееме во стрип.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
мене на хеликоптер срушен
Prestani da provociras od preeska te citam....



Нема загинати полицајци, ниту цивили во акцијата „Планинска бура“ на МВР во тетовско. Ова го соопшти министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

При обидот за апсење на, како што рече, екстремистичко-криминална група, загинале четворица од групата на Лирим Јакупи-Нацист, а шестмина се приведени.

Засега нема информации дали меѓу приведените или загинатите се наоѓа токму Лирим Јакупи-Нацист.

Најверојатно дел од групата се во бегство бидејќи, според информациите на МВР, таа група ја сочинувале околу 15-мина луѓе.

Министерката соопшти дека МВР со успех ја завршила акцијата, била направена со врвен професионализам, учествувале претставници од мешан етнички состав.

Постојано се во контакт со институциите и со МВР на Косово, за евентуално пресретнување на вооружените лица, при обид да ја преминат границата.

Во селата кадешто била стационирана групата на Лирим Јакупи-Нацист, било пронајдено и огромно количество оружје.

Пред прес-конференцијата, која ја одржа целиот врв на МВР, дојде и премиерот Груевски, кој дојде лично да се информира за акцијата.


....boldiranoto vo prevod znaci TERORISTI.....za tie sto ne znaat....
drugo e kriminalna grupa a drugo e ekstremisticko-kriminalna grupa
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
а јас денес бев во Тетово на факултет и таква фрка дигнаа сите што си заминавме порано дома!како ни обориле еден хиликоптер и такви глупости!кога идам дома пуштам вести 90% од тоа што го зборуваа тетовци не беше точно!многу паника денес имаше меѓу луѓето.
Da be site gi fati panika od Tetovo a ti od kaj i da si beshe ok ne li aj ne seri.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Kako prvo makedonski helikoper e srushen ova go potvdrdi i KFOR.Kako drugo siguren sum deka ne moze da se vojuva a da nema ubieni od dvete strani a kako treto ne znam shto sakash da kazesh ti kiksuperman tocno denseka se ubieni nekolkumina moi no ova ne znaci deka utre ke bide taka gledam deka ushte ima nacionalisti ovde i toa na golemo no za tie im poracuvam samo neshto
Site tie koi se raduvvat na ova(a gi ima mnogu)neka najdat mesto negdo zoshto eden den tie ke bidat oni na koj ke mu se ubiva nekoj "niven"a do togash neka uzivaat vo pretstavata
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Оваа акција не треба да се свати дека е против Албанците како што ја сваќат некој тука туку како акција против криминална група која била опколена и пукала на полицијата што треба да направи полицијата да се повлече ако беа криминалците македонци исто така ке ја подржев акцијата многу е лошо кога се пука врз полиција.Избегале од косово и се скриле во Македонија што сме ние Елдорадо
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Kako prvo makedonski helikoper e srushen ova go potvdrdi i KFOR.Kako drugo siguren sum deka ne moze da se vojuva a da nema ubieni od dvete strani a kako treto ne znam shto sakash da kazesh ti kiksuperman tocno denseka se ubieni nekolkumina moi no ova ne znaci deka utre ke bide taka gledam deka ushte ima nacionalisti ovde i toa na golemo no za tie im poracuvam samo neshto
Site tie koi se raduvvat na ova(a gi ima mnogu)neka najdat mesto negdo zoshto eden den tie ke bidat oni na koj ke mu se ubiva nekoj "niven"a do togash neka uzivaat vo pretstavata
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

BRAT LJUBE ZA PRETSEDATEL
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Kako prvo makedonski helikoper e srushen ova go potvdrdi i KFOR.Kako drugo siguren sum deka ne moze da se vojuva a da nema ubieni od dvete strani a kako treto ne znam shto sakash da kazesh ti kiksuperman tocno denseka se ubieni nekolkumina moi no ova ne znaci deka utre ke bide taka gledam deka ushte ima nacionalisti ovde i toa na golemo no za tie im poracuvam samo neshto
Site tie koi se raduvvat na ova(a gi ima mnogu)neka najdat mesto negdo zoshto eden den tie ke bidat oni na koj ke mu se ubiva nekoj "niven"a do togash neka uzivaat vo pretstavata
Abe oti ne sfatis oti ova NE E vojna. Ova e ednostavno akcija za fakanje kriminalci a.k.a. teroristi so najgolema spremnosti i so najgolema profesionalnost, taka da NEMA SANSI da zagine makedonski pripadnik na policijata. Kapish?

EDIT:
shto sakash da kazesh ti kiksuperman tocno denseka se ubieni nekolkumina moi no ova ne znaci deka utre ke bide taka gledam deka ushte ima nacionalisti ovde i toa na golemo no za tie im poracuvam samo neshto
Toa so go rekov za ubieni "vashi" se odnesuvase na krejzi poyol i negovio sarkazam.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Kako prvo makedonski helikoper e srushen ova go potvdrdi i KFOR.Kako drugo siguren sum deka ne moze da se vojuva a da nema ubieni od dvete strani a kako treto ne znam shto sakash da kazesh ti kiksuperman tocno denseka se ubieni nekolkumina moi no ova ne znaci deka utre ke bide taka gledam deka ushte ima nacionalisti ovde i toa na golemo no za tie im poracuvam samo neshto
Site tie koi se raduvvat na ova(a gi ima mnogu)neka najdat mesto negdo zoshto eden den tie ke bidat oni na koj ke mu se ubiva nekoj "niven"a do togash neka uzivaat vo pretstavata

e da si ziv i zdrav. ko gi macea decata pred nekoja godina tie pederite vasi "borci za prava" gi slavevte ko heroi (a sekoj normalen znae deka Ahmeti e so tapija bolen vo umot, i deka pokjeto "komandanti" vi se narkomani)

togas vi rekoja nekoj lugje "ne ripajte, oti ke ve boli gazot i vas"

boli?

uste ke boli

citaj go mojot prv post, i ako imas tro um vo glata, prvo trcaj kaj familija i rodnini, da im kazis so ogan da ne si igrat, a posle trcaj do prvata makedonska kukja, i pobaraj procka.

togas mozi ke te cenam ko coek. a ako mnogu djav-djav, citaj go postot moj ;)

ili ke soberite um, ili ke vi go soberime. ama decatanema da mi rastat so stalni zakani "da ne se sluci 2001"

ili ke bidite LOJALNI gragjani na Republika Makedonija, a to podrazbira pocituvanje na ustavno-pravniot poredok, i normalno, plakjanje Danoci, ili ke plivate ;)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.856
Поени од реакции
10.254
Kako prvo makedonski helikoper e srushen ova go potvdrdi i KFOR.
КФОР – не е соборен македонски хеликоптер на косовска страна

Скопје.Приштина /07/11/ 14:36

КФОР демантираше денеска дека хеликоптер на македонската полиција е соборен на косовската страна од границата.

„Немаме информација дека е соборен македонски хеликоптер, барем не од косовска страна“, изјави попладнево за Макфакс, Валери Клер заменик портпарол на силите на КФОР.

Клер додаде дека не запознат кој е изворот на информацијата дека македонски хеликоптер бил наводно соборен на косовската страна од границата.

„Ние не сме сигурни што се случува на македонската страна од границата, но од косовска страна нема ништо. Располагаме со истите информации за престрелки меѓу македонската полиција и вооружени банди“, соопшти Клер.

Информацијата за наводно соборен хеликоптер денеска за Макфакс ја демантираше и портпаролот на косовската полиција Ветон Елшани.

„Полицијата дополнително го пребара подрачјето околу границата и нема информации дека е урнат хеликоптер“, изјави Елшани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom