КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Во вторник е реваншот. Да не знае некој од колку часот е натпреварот и дали ќе има ТВ пренос?
Како што разбрав во исто време како и првата утакмица ке се игра, мислам дека беше 18:30 и А1 ке пренесува. А што ти е битно дали ке има пренос тебе. Иди на утакмица немој да си останал дома и да има пренос. Цел живот се памти атмосферата од овие утакмици, верувај ми.

Оф Топик.... читај: носталгија: А за Кочани Деликатес, беа вистинска атракција со Bonner Upshow и Michalel Ingram. Не дека беа нешто посебно добри, ама кога ке ги видеа нашиве играчи се чудеа зашто до тогаш црнец виделе само на телевизија :) Тоа беа времиња, тогаш во Македонија имаше кошарка. Струмикс памти, не верувам друг да памти. Од тогаш 1992-1993 одеше кошарката нагоре, па почнаа краховите на Жито Вардар, Орка, Николферт и Мзт Скопје, за во 2002 кошарката да биде на ниво неколку пати пониско од онаа на Косово (а замислете колку се квалитетни кога нивниот МВП 4 сезони по ред, неможе да биде ни резерва во Мзт годинава) и сите наши подобри играчи да заминат таму. Сега почнува да се враќа, ама крах ке доживее за година до две, затоашто платите на играчите се премногу преценети. Гоцевски од 1000 Евра сега зема 4000, Тасов од 1700 - 5000....да не набројувам натака.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Како што разбрав во исто време како и првата утакмица ке се игра, мислам дека беше 18:30 и А1 ке пренесува. А што ти е битно дали ке има пренос тебе. Иди на утакмица немој да си останал дома и да има пренос. Цел живот се памти атмосферата од овие утакмици, верувај ми.

Оф Топик.... читај: носталгија: А за Кочани Деликатес, беа вистинска атракција со Bonner Upshow и Michalel Ingram. Не дека беа нешто посебно добри, ама кога ке ги видеа нашиве играчи се чудеа зашто до тогаш црнец виделе само на телевизија :) Тоа беа времиња, тогаш во Македонија имаше кошарка. Струмикс памти, не верувам друг да памти. Од тогаш 1992-1993 одеше кошарката нагоре, па почнаа краховите на Жито Вардар, Орка, Николферт и Мзт Скопје, за во 2002 кошарката да биде на ниво неколку пати пониско од онаа на Косово (а замислете колку се квалитетни кога нивниот МВП 4 сезони по ред, неможе да биде ни резерва во Мзт годинава) и сите наши подобри играчи да заминат таму. Сега почнува да се враќа, ама крах ке доживее за година до две, затоашто платите на играчите се премногу преценети. Гоцевски од 1000 Евра сега зема 4000, Тасов од 1700 - 5000....да не набројувам натака.
Eeeeeeh ... za 4.000 evra i jas ke igram :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Aj da se nadevame deka nema pak da trgne nizbrdo kosarkata, licno na mene ne mis e veruva. Ajde sega da cekame Vtornik
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Ееее, Радикал...времиња беа!
Далеку повеќе гледачи на трибините, и тоа на секој натпревар, за дерби да не зборувам...И, квалитет имаше...
Посебно се сеќавам на средбите во Струмица, помеѓу Неметали и Македонија `91, посебно во сезоните од средината на 90-тите...
Се доаѓаше 2 часа пред натпревар, да се фати место, атмосфера како од соништата, премногу искри и на теренот и меѓу гледачите, луто ривалство меѓу клубовите на ниво на анимозитет...и добра кошарка! И, се разбира, многу поквалитетна лига беше тогаш. Немаше некои драстични разлики меѓу клубовите, со исклучок на МЗТ и Работнички кои беа за класа подобри од другите. Затоа, и беше интересна лигата.
Кошарката во Струмица падна на крајот на 20 век, па имавме и сезона без струмички клуб во Првата лига. Беспарица, незаинтересираност и готово...затоа и Неметали го нема веќе. Куманово го нема, Кочани го нема, Николферт...
Сега мислам дека се враќа кошарката во Македонија, но да не се случи пак некој драстичен пад па да ја уназади уште толку и така жалната состојба кај нас.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
A1 ke davaat prenos..

Idam vo Strumica...ke nastapi..znaete koj nemam potreba da zboram:)...

Se nadevam na pobeda na Strumicani...:) 10 razlika..
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
A1 ke davaat prenos..

Idam vo Strumica...ke nastapi..znaete koj nemam potreba da zboram:)...

Se nadevam na pobeda na Strumicani...:) 10 razlika..
Abe ti pak dojdi ama prvo otkluci ja temata koja ubedlivo ima najmnogu postovi na temata KOSARKA ... mislam ne e fer ... nemoj da se sluci da te zaklucime i nie koga ke dojdes vo SR...:smir::back::helou::helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Атмосферата можам да ја осетам уште сега... а не па на утакмицата...во школото се е тоа муабетот и на часови и на одмори се зборува за тоа...Ќе биде многу лудо тоа не смее да се пропушти за ништо.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Abe ti pak dojdi ama prvo otkluci ja temata koja ubedlivo ima najmnogu postovi na temata KOSARKA ... mislam ne e fer ... nemoj da se sluci da te zaklucime i nie koga ke dojdes vo SR...:smir::back::helou::helou:
Леле со овие заканиве еј... АМАН ама АМАН немој да го заклучувате кога ќе дојде во Струмица.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Почекај уште 2-3 дена ќе ја отклучат ако веќе не ја отклучиле не видов.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Атмосферата можам да ја осетам уште сега... а не па на утакмицата...во школото се е тоа муабетот и на часови и на одмори се зборува за тоа...Ќе биде многу лудо тоа не смее да се пропушти за ништо.
Јас не можам да одам...:nesum: втора смена сум на школо..до 19:30...:nesum:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас не можам да одам...:nesum: втора смена сум на школо..до 19:30...:nesum:
И школото ке те спречи да не ја гледаш утакмицава? Јас по цели денови не сум идел во школо, сум бегал после втор час за утакмици од типот на Мзт - Неметали, не па да е утакмица од вакво историско значење за екипата.

И незнам на која тема беше, за условите на салата. Сакате Струмица да игра Јадранска Лига, а читам во весник се молите да не врне зашто салата ви прокишњава на 15 места. А што ке се случи ако заврне јако во вторник? Како што разбрав и осветлувањето не е потребното ниво, па според луѓе од КФМ, ако Цедевита се пожали на тоа, утакмицата ке се игра надвор од Струмица (нели ако не го направат до тогаш)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Temata vi e otklucena nejkam pak karanici...

i ve molam ne me zaklucuvajte:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom