КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Ме заболе Стојко! Мзт го дадов како пример зашто тресете зелени дека Струмица ако ја поминела Цедевита ке направела успех како Кометал. Алоооооооооо врска немате. Фиба куп, куп каде што играат 7мо пласираните од Хрватска ееееееј. И успехот ке бил голем исто како Кометал со пласманот во следната рунда. Ова го нема ни во Монти Пајтон. Вардар и Пелистер (ракомет) направија успех во Еврокуповите кој неможе да биде стигнат ниту со освојувањето на овој куп, секако како и за Мзт со победата над Реал, Улм, Асвел..... тоа се имиња кои се во кремот на Европската кошарка и неупатениот момак кој подалеку од Струмица и МТВ1 не видел, ке ми кажува за успехот со елиминација на Цедевита (who the fuck) дека е рамен на Кометал. Преку такво сте ми од нереални, малолетнички глупости за вашата, Д Бест Струмица.

Бидете реални малце. во овој куп каде што играте нема ниедна екипа од 5те најјаки лиги во Европа, играат екипи кои не влегле во плеј-оф и си земате слобода да фрлате дамка на успесите што Работнички и Мзт во кошарката, Вардар и Пелистер во ракометот и Работнички во одбојката ги посгинале со еден мочан поволен резултат во Загреб против 7мо пласираната хрватска Цедевита. За ваква глупост кај мене во маало, се јадат по 10 ластици и 5 заушки од секој присутен.
Uspeh kako Kometal nikoj nema da napravi narednive 50 godini.
Samo sakav da kazam deka imam golema zelba Strumica da ja pomine Cedevita,i dlaboko sum ubeden deka ke uspee!!!
A MZT so naprail...Golema rabota!!!
Za nego ke diskutirame koga on ke se najde na mestoto na Strumica!!!:wink:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
7-мо или 5-то, која е разликата, не играла плеј-оф. Јас не пробувам да го омаловажам успехот, за кој се надевам и ке се случи, пред се за македонската кошарка и нашиот клубски рејтинг. Само сакав да кажам, да сегашност сте, ама успехот со елиминацијата на Цедевита, неможе ни да се спореди со многу помали, а не со Кометал. Тоа беше глупост која неможе ни да се измери. Сакав да кажам, Струмица е најмалку крива што игра во овој мочан куп, криви се КФМ и нашиот РАБОТНИЧКИ за овој наш мизерен рејтинг, што немаме поени ни за еден УЛЕБ Куп, каде што Естонија има друи два претставника. Кога Мзт и работнички играа, играа во вториот по квалитет куп во Европа, па муабетот ми беше, дека тогаш тој куп го освојуваа, Ефес Пилсен, Реал Мадрид, Жалгирис.... екипи од кремот на европската кошарка и сакав да кажам дека материјата е неспоредлива.

Камо среќа да влезе Струмица во групи, тоа ке го крене квалитетот на мак-Баскетот, тоа е повеќе од сигурно. Можам да ви кажам, од сигурни извори дека од следната година и Мзт Скопје ке игра во тој куп, ако не се случи некој немил настан, како тоа пред 8 години.
Da da i jas se soglasuvam so tebe deka ete strumica ako ja mine cedevita ke postigneme uspeh kako kometal i mzt pred poveke godini no...Vazno e da pomine Strumica pa i da otpadneme od ruskiot pretstavnik nee nisto strasno bidejki obaa godina im e prva na strumica so igra vo nekoj kup no sigurno nema da im e i posledna a garantiram deka ako strumica povtorno bide sampion ke igrame vo nlb ligata osven nekoj ako ne se buni , zatoa sto toa e i glavnata cel na rakovodstvoto na klubot prvo osvojubanje povtorno na prvenstvoto pa dogodina zdravje i boze da vlezeme i vo nlb ligata, a poveke od milo ke mi bide ako makedonija osven strumica eve dogvodina ima i drugi pretstavnici bez razlika dali e mzt, fersped ili nekoj drug klub setoa toa ke vlijae mnogu pozitivno na makedonskata kosarka ke imame se pojaki i pokvalittetni igraci vo nasite klubovi no mislam deka pred se 8,9 kluba e malku da igraat vo prvata liga da se napravat nekoj napori da ima barem 12 ekipi no da bidat sigurni od kfm deka ete nekoja ekipa nema da se otkaze na sred sezona poradi nekoj pricini.Ocigledno e deka kvalitetot na kosarkata vo makedonija se poveke i poveke raste i mislam deka seto toa treba da ne raduva.pozz
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Кога е во прашање македонски клуб не треба да се расправаме кој од кој град е.Сите сме за едно за МАКЕДОНИЈА.Битно е да се постигнуваат успеси на кои ќе се гордееме сите МАКЕДОНЦИ.Во ваков случај сите сме заедно, битно е Струмица да победи сега со повеќе од 4 разлика и да се пласира понатаму.Напред Струмица сите сме со тебе цела Македонија.Поздрав:wink:
МАКЕДОНИЈА ВО ДУШАТА !!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Da da i jas se soglasuvam so tebe deka ete strumica ako ja mine cedevita ke postigneme uspeh kako kometal i mzt pred poveke godini no...
Абе не ме заебавајте, поминувањето на Цедевита неможе ни да се мери со успесите што ги набројав погоре, значи неможе да се сложуваш со мене, туку може да не се согласуваш со мене, зашто гледано за Македонскиот спорт во целина, ова и не е некој голем успех.

.Vazno e da pomine Strumica pa i da otpadneme od ruskiot pretstavnik nee nisto strasno bidejki obaa godina im e prva na strumica so igra vo nekoj kup no sigurno nema da im e i posledna a garantiram deka ako strumica povtorno bide sampion ke igrame vo nlb ligata osven nekoj ako ne se buni
Колку знаете се гледа по овој пост. Струмица има играно во Европа 1994 и 1995, ама вие врска немате за тоа. А за Јадранска Лига, извинете, ама Струмица и да биде 10 пати шампион нема да игра во Јадранска Лига, прво затоашто нема ни У од услови за тоа, а второ и дури уште побитно, ниеден друг тим освен Работнички нема да игра во Јадранската Лига, така да тие соништа можеме комотно да си ги заборавиме сите.

A MZT so naprail...Golema rabota!!!
Za nego ke diskutirame koga on ke se najde na mestoto na Strumica!!!:wink:
Што направил Мзт? Дете мое, кога Мзт беше таму каде што Струмица никогаш нема да биде, ти не беше ни роден. Уствари нема што да дискутираме, два неспоредливи настани се.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Кога е во прашање македонски клуб не треба да се расправаме кој од кој град е.Сите сме за едно за МАКЕДОНИЈА.Битно е да се постигнуваат успеси на кои ќе се гордееме сите МАКЕДОНЦИ.Во ваков случај сите сме заедно, битно е Струмица да победи сега со повеќе од 4 разлика и да се пласира понатаму.Напред Струмица сите сме со тебе цела Македонија.Поздрав:wink:
МАКЕДОНИЈА ВО ДУШАТА !!!
nemoj da me svatite pogresno ne mislam nisto loso ama nemozam za nikoj drug klub da navivam!!! ako uspeete so sreka neka vi e ke se slusne za mak basketot i site drugi klubovi moze da dobijat sansa, ama da bidam za srtumica, pelister, rabotnicki , itn itn nema toa da se sluci nikogas!!! istiov muabet go pravev i na fudbal na rabotnicki-bolton jas izrasnav so komiti i sega so loyal fans i do vcera sum vikala protiv rabotnicki sega ke treba da gi bodram nemozam srce ne mi dava
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Uspeh kako Kometal nikoj nema da napravi narednive 50 godini.
Samo sakav da kazam deka imam golema zelba Strumica da ja pomine Cedevita,i dlaboko sum ubeden deka ke uspee!!!
A MZT so naprail...Golema rabota!!!
Za nego ke diskutirame koga on ke se najde na mestoto na Strumica!!!:wink:
mzt so ima napraveno nieden drug klub nema ako diskutirame za mzt si go ima najdeno mestoto vo evropa mnogu odamna za razlika od srtumica sto nema daleku da dogura!!!!

neznam zasto sum tolkav pesimist i nejkam maleri da pravam ama mislam deka ni cedevita nema da ja pominete daj boze da gresam ama spotred nasiot mentalitet grd ke mislat deka e lesno 6 razlika i ke userat, a kako sportist mozam slobodno da go kazam ova- koga najveke sakas da se dokazes i da pobedis i koga imas ogromen pritisok i od uprava i od publika i samiot pred sebe togas ke kiksnes :toe: kolku i da e mala 6 razlika tolku e i golema utakmica se gubi za pola kos a ne pa za 6 razlika
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
nemoj da me svatite pogresno ne mislam nisto loso ama nemozam za nikoj drug klub da navivam!!! ako uspeete so sreka neka vi e ke se slusne za mak basketot i site drugi klubovi moze da dobijat sansa, ama da bidam za srtumica, pelister, rabotnicki , itn itn nema toa da se sluci nikogas!!! istiov muabet go pravev i na fudbal na rabotnicki-bolton jas izrasnav so komiti i sega so loyal fans i do vcera sum vikala protiv rabotnicki sega ke treba da gi bodram nemozam srce ne mi dava
Ne te svakam pogresno, mozebi stvarno nemozes za drug klub da navivas,ali jas na primer navivam za site mak klubovi vo site sportovi koga igraat vo evropa i sega mnogu sakam i sTrumica da odi ponatamu.Zasto mene ne mi prestavuva nikakvo zadovolstvo ako Strumica go tepa Rabotnicki ili mzt,a izgubi od Cedevita.Pozdrav
 
V

Viktoranius

Гостин
mzt so ima napraveno nieden drug klub nema ako diskutirame za mzt si go ima najdeno mestoto vo evropa mnogu odamna za razlika od srtumica sto nema daleku da dogura!!!!

neznam zasto sum tolkav pesimist i nejkam maleri da pravam ama mislam deka ni cedevita nema da ja pominete daj boze da gresam ama spotred nasiot mentalitet grd ke mislat deka e lesno 6 razlika i ke userat, a kako sportist mozam slobodno da go kazam ova- koga najveke sakas da se dokazes i da pobedis i koga imas ogromen pritisok i od uprava i od publika i samiot pred sebe togas ke kiksnes :toe: kolku i da e mala 6 razlika tolku e i golema utakmica se gubi za pola kos a ne pa za 6 razlika
Не е 6 разлика...4 разлика е.:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе не ме заебавајте, поминувањето на Цедевита неможе ни да се мери со успесите што ги набројав погоре, значи неможе да се сложуваш со мене, туку може да не се согласуваш со мене, зашто гледано за Македонскиот спорт во целина, ова и не е некој голем успех.



Колку знаете се гледа по овој пост. Струмица има играно во Европа 1994 и 1995, ама вие врска немате за тоа. А за Јадранска Лига, извинете, ама Струмица и да биде 10 пати шампион нема да игра во Јадранска Лига, прво затоашто нема ни У од услови за тоа, а второ и дури уште побитно, ниеден друг тим освен Работнички нема да игра во Јадранската Лига, така да тие соништа можеме комотно да си ги заборавиме сите.



Што направил Мзт? Дете мое, кога Мзт беше таму каде што Струмица никогаш нема да биде, ти не беше ни роден. Уствари нема што да дискутираме, два неспоредливи настани се.

Струмица тогаш не ни постоеше, можеби е бил некој друг клуб од Струмица.
Струмица е направена пред 2 години.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Напишано од Radical boy
. А за Јадранска Лига, извинете, ама Струмица и да биде 10 пати шампион нема да игра во Јадранска Лига, прво затоашто нема ни У од услови за тоа, а второ и дури уште побитно, ниеден друг тим освен Работнички нема да игра во Јадранската Лига, така да тие соништа можеме комотно да си ги заборавиме сите.


Zosto be vo Strumica nema uslovi da se igra , ajde edna od pricinata neka e oti nema aerodrom pa moraat ekipite od skopje so avtobus da patuvaaav do strumica no toa ne e ni takov problem , de kazi mi koj drugi uslovi gi nema vo strumica , salava ni e super(1000 pati poubava od vasata i edna od najgolemiteumakedonija)Hoteli ima kolku ti dusa saka od 5 se do 2 zvezdi.A za fersped sto mi zboruvas ziti se neli trebase da igraaat ovaa sezona i sto na krajot sami se otkazaaa i bas ke pravime muabet ako strumica bide povtorno sampion i i bide dozvoleno da igra vo nlb ligata ke se uveris deka ke igra.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Ne te svakam pogresno, mozebi stvarno nemozes za drug klub da navivas,ali jas na primer navivam za site mak klubovi vo site sportovi koga igraat vo evropa i sega mnogu sakam i sTrumica da odi ponatamu.Zasto mene ne mi prestavuva nikakvo zadovolstvo ako Strumica go tepa Rabotnicki ili mzt,a izgubi od Cedevita.Pozdrav
Toa sakav i jas da go kazam,deka navivam za site makedonski timovi koga igraat vo Evropa!!!
IZGLEDA DEKA POGRESNO SE IZRAZIV PA IZVINETE AKO NEKOJ SE CUVSTVUVASE NAVREDENO!!!:smir: :smir: :smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Струмица тогаш не ни постоеше, можеби е бил некој друг клуб од Струмица.
Струмица е направена пред 2 години.
Хехехехехе, зар има разлика? Струмица, Поло Трејд, Македонија 91.... како и да се викаше уште?

Konvict напиша:
Zosto be vo Strumica nema uslovi da se igra , ajde edna od pricinata neka e oti nema aerodrom pa moraat ekipite od skopje so avtobus da patuvaaav do strumica no toa ne e ni takov problem , de kazi mi koj drugi uslovi gi nema vo strumica , salava ni e super(1000 pati poubava od vasata i edna od najgolemiteumakedonija)Hoteli ima kolku ti dusa saka od 5 se do 2 zvezdi.A za fersped sto mi zboruvas ziti se neli trebase da igraaat ovaa sezona i sto na krajot sami se otkazaaa i bas ke pravime muabet ako strumica bide povtorno sampion i i bide dozvoleno da igra vo nlb ligata ke se uveris deka ke igra.
Зашто? Ама ти дечко пратеше лани кошарка или почна сезонава? Не ги виде објаснувањата од страна на челниците на АБА? Или ме дупиш за да куцам само?

Струмица нема Аеродром и е оддалечена на 2-2:30 саати од Аеродромот. Зар мислиш една Цибона, еден Партизан, што играат по 3 утакмици неделно имаат време 5 саати да се шуткаат навака-натака со автобус? Друго, беше наведена инфраструктурата на градот, значи улици, хотели.... очигледно тоа што го имате не ги задоволува барањата на АБА. Трето... салата. Човече не ме дупи, вашиот не сака да стави 700 Евра вредно греење, сакате Јадранска Лига. Не е само големината на салата во прашање, ти имај и 10000 капацитет, ама то ане значи дека имаш добра сала. И КАДЕ РЕКОВ ДЕКА НАШАТА САЛА Е ДОБРА БЕ МАЈМУН!!! Друго, според испитувањата на тие од АБА, во Македонија НИТУ ЕДНА сала не ги исполнува условите да се игра кошарка од Јадранската Лига, па доколку работнички отидеше, ке играше пола-сезона во „Кале„ а кога ке се завршеше новата сала, тогаш ке се префрлеше во неа.

И најбитно. АБА не ги пиперките и патлиџаните на вашиот газда, го сака брендот Работнички, име, синоним на македонската кошарка, име кое значело во бивча Југославија, а не сака тим со постоење две години, тим што никој не му ја знае иднината. Работнички не ја одби поканата и не откажа, туку ја ОДЛОЖИ. Што мислиш зашто е Марин дојден? За да води во Македонска Лига тим. Се лажеш. Незнам колку читаш весници, колку контактираш со луѓе поврзани со кошарката, ама Работнички скоро 100% сигурно, ке ја прифати поканата за од следната сезона да игра во АБА

Доволно бев сликовит?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ајде престанете да се карате, оладете малце...

Смирете ги страстите ајде, на била брат му ќе има настап :basket::basket::basket::P:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Струмица нема Аеродром и е оддалечена на 2-2:30 саати од Аеродромот. Зар мислиш една Цибона, еден Партизан, што играат по 3 утакмици неделно имаат време 5 саати да се шуткаат навака-натака со автобус?
Tuka si u potpolno u pravo , i ne znam kako moze da se sporeduva uspehot na Kometal ( do dusa i nie go preuvelicivme premnog ... EJJJ zenski rakomet !!! ) ama sepak ne e moze ni malku da se sporeduva ... Igraat so sedmo rangirana ekipa od Hrvatska liga koja ne e i tolku jaka , a od balkanot kade e Vojvodina , Zadar , FMP , zvezda , a negoli Partizan i Cibona ( science fiction :pos2: )
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Tuka si u potpolno u pravo , i ne znam kako moze da se sporeduva uspehot na Kometal ( do dusa i nie go preuvelicivme premnog ... EJJJ zenski rakomet !!! ) ama sepak ne e moze ni malku da se sporeduva ... Igraat so sedmo rangirana ekipa od Hrvatska liga koja ne e i tolku jaka , a od balkanot kade e Vojvodina , Zadar , FMP , zvezda , a negoli Partizan i Cibona ( science fiction :pos2: )
За споредба со тие теми не спомнувајте... Оно добро би било да има таков клуб кој ќе може да се спротиставува на тие екипи...

Сепак да се предржуваме на темата, сепак за Струмица е , не е за да ја споредуваме со останатите екипи од повисок ранг...

А и Партизан на (14 Ноември на гости) 10 Јануари играт во Белград со Реал Мадрид, тогаш ќе биде ГРОМ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom