Македонска домаќинка

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Замислете си некоја згодна плавуша, со мачкино око, стегнато газе и уста за блајв. Фуче, а??

Е фуче, ама сеа ќе ви кажам шо се дешава после 10 години брак..
(ова важи за сите девојки на форумот)
Муж ти ќе биде тежок аргат од прва класа, вунтраст, со пивски мев.
адр физички карактеристики: голема глава, со буѓа под мишка и со месеци неисечени нокти на нозете (па како иначе ќе ора на нива!), истетовирана ружа на подлактицата извалкана од алат, со траги од кола (пајкански) на гаќите и дупла пломба на горна десна шеска.
Ти ќе бидеш слајтли различна од него.

Ќе мораш: да му готвиш ѓувеч и мусака, да го прскаш дворот со црево у лето, да му ги рибаш петиците со четка у леген со топла вода коа ќе си дојде од аргатење итн.

Он секој петок попладне пред да му почне омиленото шоу на Пинк или на Брача Карич, ќе игра табланет или тонч со комшиите пред двор уз шопска и шприцер (врло лоша комбинација, али шо да се праи коа сте у беспарица).

После напорниот ден поминат во перење долен веш “на рука’’, идеш да садиш арпаџик позади куќа, у бавчата и го садиш така шо праиш дупчиња у земја користејќи ги старите штикли (оние од пред 4 години). Немој случајно да си ги земала новите (оние од пред 2).

Коа маж ти навечер конечно ќе си дојде од швалерисување после биртијашката туча, намачкан со ефтин кармин и мирисајќи на парфем од скапана ружа, ти конечно ќе ја отвориш претставата со реплика: „Мажу, ајде да се ебеме!!“ А он одма сече со клучната реплика: „Чекај да си го дојадам макалото од лук“ и ти се повлекуваш у одбрана со оноа познатото: „Ме боли глава“.

Ахахаха пак нема дупење!! Што правиш?
Го јавнуеш магарето Дорчо и правац кај сватот ( коњушар со 33-ка у гаќи ). Иако знаеш дека смрди поише дури и од маж ти и ти заедно, му дозволуваш да ти го опаша до коска и заситена си за 3 месеци.

После доаѓаш дома, ама маж ти дознал, те дочекува со каишот и те шиба од позади за да те дотолчи.

И така секој ден.................

Е ај сеа видете женски шо ти било да се биде традиш’н’л македонска хаузвајф..

П.С. Ве молам не се вреѓајте.
П.П.С.Иам авторски права :pos2:
+ мозок ме заболе дур го мислев ова.

ИНЏОЈ!!
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
ок следниот пат ќе го искористам мозокот да пишувам за атомска физика, важи?
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Живеам у стан, и не планирам да поседувам штикли... Јебига, ништо од мене ко домаќинка... :toe:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Не ја сфаќам поентава на темава :toe:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Поентата на темата е да се посмееме на стереотипите, браво за дечкото ако ова сам го смислил.
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Јас би рекла дека тој што го напишал ова , воопшто не го почитува тоа што е свое. За 15-20 години ти ќе бидеш тој дебел маж кој нема да има сексуален нагон, а верувај дека е срамота да не вреѓаш македонките затоа што на сам крај ке завршиш со некоја од нас, а веруј дека веќе никоја од нас нема да дозволи да живее така, затоа што МАКЕДОНСКИТЕ МОМИ имаа свое ЈАС и може да се каже дека размислуваат многу повеќе и подалеку од вас мажите. Како и да свака част добар виц ти е ова:pos2:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Aбре бар дајте му рака за напишаното, браво ептен ме насмеа :smee:
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па никој не рече дека не ме насмее, навистина дечко свака част..Имаш бијна фантазија и смисла за хумор. Е сеа ако ставрно мислиш така, тогаш иди лечи се.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Респект за дечкото што го пиша ова доста добро анализирано за 15 годишњак.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
хехе каква тема

со те натера на вакво размислување

п.с. кое одделени си ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom