LHC Судрувач на честички (Церн, Божја Честичка, Бозон, Хигс)

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ништо не се случи
А, како да се случи нешто, кога денес не се планира судирање на атомите?
Јас како што знам, денеска (и наредните што ти ја знам колку денови)
ќе бидат само тестирања на апаратурата, БЕЗ судари.
Тек одкако ќе се осигураат дека се функционира како што треба, ќе доаѓа интересното.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
68
Поени од реакции
0
Еј, а нели опасноста е црните дупки да се здружат во една голема во наредни 5 години :) Па тука коа ќе го споиш со календарот на Маите до 2012 и теоријата дека тогаш ќе пропадне светот, па па па.... лудница....

Ајде ќе прајме сеа секта :)) ќе плашиме народ, и ќе зимаме по 10000 Евра за зачленување :pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
THE European Organisation for Nuclear Research (CERN) says it has had "small electrical problems" but still intends to start up its particle-smashing machine as planned at 5.30pm AEST.

Project leader Lyn Evans gave no details of the problems and said they had not altered the start-up time of CERN's Large Hadron Collider.
Scientists are hoping that experiments in the huge particle accelerator will re-enact the conditions of the "Big Bang" that created the universe, and unlock many of the remaining secrets of particle physics.


ак не ми вервите мене...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
А, како да се случи нешто, кога денес не се планира судирање на атомите?
Јас како што знам, денеска (и наредните што ти ја знам колку денови)
ќе бидат само тестирања на апаратурата, БЕЗ судари.
Тек одкако ќе се осигураат дека се функционира како што треба, ќе доаѓа интересното.
Сакаш да знаеш што се случи денес. Денес ги пуштија да се судрат. Ама на помала фреквенција нешто. Се судрија на мониторите им се појави само една мала светлина и ништо. Тоа и тие 50 години работат таму најпаметните луѓе на планетава и вие ги савате позади некој мочко на интернет што ја пишал веста. Кај е у живо да го видиме кој е тој што ги кажа дупките да се појави. Ако беше толкав маж да каже такво нешто нека излезе на ТВ сеа.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
иам информатика сеа и не испрашвит...пожелно е да не голтинит дупката шо побрзо...:nesvest:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Чекај сега само во еден правец ги пуштат честичките.

Ко ќе почната да се судираат по некој ден, е тогаш ќе биди јако.

И јас мислам дека нема да има црна дупка, што ќе ја проголта планетава, туку таква што ќе одвори пат да дојдат суштества од други планети.

DOOM, HalfLife, ќе биди јако...

Шo би рекол DUKE "Shake it, Baby"
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Абе што сте се уплашиле, и да се судрат, и црна дупка да не проголта, све ќе се деси во рок од 1 милисекунда, или као шо викаат сакаат да испитаат „што се случило во стотиот дел од секундата при настанокот на универзумот“, значи се ќе се случи во тој стоти дел од секундата, идење назад 14 милијарди години и враќање во 2008-ма.

Црната дупка е временска машина.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Или едноставно црната дупка ќе доведе до отварање на уште една паралелна димензија и светот нема веќе да е 3Д, ќе биде 4Д:)...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Одете на Гугл.... Ке видидте дека нема опасност од црни, црвени или незнам какви дупки.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
дали све заврши, само што станав од спиење глеам се е во ред. има ли некој клипов негде да видиме што се дешавало целава ноќ? ај позз
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
друже абе ај не се заебавај баталете ги тие страни нели глеаш дека се е лажги, чим CNN кажуваат дека ќе има и 2 и 3 beam значи преживеани сме во секој случај. него дај малце без глупости дајте некое линкче да видиме како се случило како поминало и тн. ај позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom