Жална вест: Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа

Статус
Затворена за нови мислења.

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ке останеш засекогаш во нашите срца,
запомнет поради своите уметнички но и
посебно истакнатите хуманитарни дела,
твојот спомен, светлината од твојата
свеќа во нашите срца никогаш нема да згасне.
Почивај во мир мегу ангелите на небото.
Ке ја гледаме со почит секоја вечер
најсветлата ѕвезда на македонското небо.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Градски стадион е осветлен... да не знае некој зошто? Да не чул по тв дали ќе го носат таму?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Градски стадион е осветлен... да не знае некој зошто? Да не чул по тв дали ќе го носат таму?
Таму ќе биде донесено неговото тело.А погребот ќе биде утре во Крушево во 13 часот.
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Zosto bas ti zamina zosto ne ostana barem da ni popees uste malku pa koga ke imas vreme posetine ne ne zaboravaj deka bevme so tebe se do ovoj mig koga ne napusti no pak ke te cuvame vo srcata nasi mil nas Toseeeeeeee te sakameeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Ја слушнав веста, ме полазеа морници, ми се стемни, цел ден го поминав плачејки и се уште НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА ТОШЕ ПОВЕЌЕ ГО НЕМА и дека за него сега ќе зборам со БЕШЕ! ... Мораше ли баш ти ? Господ ги сака добрите! Ни го земаа Ангелот наш со душа вселенска ...Требаше да те изгубиме за да сфатиме колку НАВИСТИНА вредиш...

Засекогаш ќе останеш во моето срце !
Ангелу ПОЧИВАЈ ВО МИР!

 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
pred edna nedela na koncertot bese super uste ne mi se veruva. tose lesna ti zemja i zasekogas ke ostanes vo nasite srca
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Тоше благодарам за сите песни што ни ги посвети со чуствата твои носепак не сум свесен дека замина
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
уште еднаш САКАМ ОВА ДА Е КОШМАР.......магла пак ме покрива мириса на невоља ноќва сум ти така сам...улици накиснати прозорци расплакани каде ли си БАР ДА ЗНАМ...од небо нек се спуштат и громови на душа....
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Како сите божји луѓе : се роди, ја исполни твојата мисија на земјата и стана ангел.

Почивај во мир. :cry:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom