Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Мавај ти од таа страна со пола литро ракија ако дојдеме пијани хахаха
Другар ти гарантирам едно нешто а тоа е докажано преку 100 пати.Ако денесам ракија домашна шо имат прилика само кавадарчани да ја пиат бидејќи е греота да се продава и за 200 денари со 15 литри ќе ве опие сите три автобуси со се шофер.Гарант
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Другар ти гарантирам едно нешто а тоа е докажано преку 100 пати.Ако денесам ракија домашна шо имат прилика само кавадарчани да ја пиат бидејќи е греота да се продава и за 200 денари со 15 литри ќе ве опие сите три автобуси со се шофер.Гарант
Па таква се бара бе..тоа ти е ракија..штета што е толку ефтина
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Па таква се бара бе..тоа ти е ракија..штета што е толку ефтина
Шо коа ќе ја платиш 100 ден ем ќе испиеш повеќе.Ќе платиш повеќе и нема голем чејф.Вака од оваа ти гарантирам втора чаша и веќе влеваш у филм.Ќе ти дадам ама не за утре.Само коа ќе одите на гостување на друго место.Утре ставам а коа ќе се вратам вие ќе бидете тргната така да полека утре со инцидентите.:pos2:Добра ноќ:salut:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Другар ти гарантирам едно нешто а тоа е докажано преку 100 пати.Ако денесам ракија домашна шо имат прилика само кавадарчани да ја пиат бидејќи е греота да се продава и за 200 денари со 15 литри ќе ве опие сите три автобуси со се шофер.Гарант

И за резервоарот на автобусот че му остане...че изоде и за нафта.:)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.924
ajde be donesi rakija ke pieme da vidam so rakija mn me interesira ti so rakija imas porazlina od drugite kavadarcani inace 200den koa ke ti platam rakija ja feni sampion ke bide hahahaha
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ajde be donesi rakija ke pieme da vidam so rakija mn me interesira ti so rakija imas porazlina od drugite kavadarcani inace 200den koa ke ti platam rakija ja feni sampion ke bide hahahaha
Другар таа ракија е постара и одмене.Речи си секоа фамилија независно дали се занимава или не со земјоделство има таква ракија запечатена по две или три децении.Таа не е за продавање него за домашна употроба со се вика.И да ја имаш честа да ја пробаш треба да имаш брат во Кавадарци.Да ја пробаш ќе ти се отпие коњак,виски итн итн
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Атанасе шо се замараш да му објаснуваш кога немат врска они за тоа дека во кавадарци секоа куќа има по 50 кила и после кога ке има веселба (свадба или матурска) се дава на домашните и ти братче од ск да ја пробас и ке речиш воа да не е ЏЕК ДАНЕЛС ете така да знаиш и вечер ви ЧЕКАМ позз:vozbud::vozbud: ке биде ЖЕШКО
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Дојде денот даа од сабајле сум станат и сал на утакмицата мислам ѓоа попален зајак сум одвај чекам да дое 19 h и да летам на Јасмин..
бтв. ИВАНААААААА:sekss:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.924
ABE DAKAR SELJACINO EDNA POISE LUGE ZNAM U KAV NEGO SO IMAS TI DRUGARI A TOA ATANASE SO VIKA U PRAVO E SUM JA IMAL ''CESTA'' NE SE SEKIRAJ :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
АЈ со среќа вечер на 2-те екипи. Очекувам интересен дуел. :):helou:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Da ke a davat oks e CPB jasna e ti si ZAKON vo kavadarci :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.924
ke ja davaat od 20 i 15 e mislam taka pisuvase tuku DAKAR TEBE NI NA LOZJETO NE TE LICI DA BIDES :pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom