Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Dobro izigraa,no ne bese fer toa Emil sto mu go napravil na Talik,ne igrae Talik veke se Feni,izbrkan e ,posto se ispokaral na treningot neknja so Emil,bidejki nekoa teska vezba pravele,a Talik nemozel da vezba poveke bidejki bil premnogu izmoren,i pocnal da se rasprava so Emil,i Talik stanal i mu rekol Fuck you,i piel voda i go maanal siseto i go soblekol dresot i si zaminal.:nesvest:, to e to,odime ponatamu,sepak mi e maka so si zaminal,dobar play bese :S:S
неможам да поверувам дека талик сварно го нема.а и сите забележавме од кога дојде миракуликс талик беше некако потиштен..што знам али уште важи таа-копај нов бунар ама не плукај во стариот.еве тоа се случи.во секој случај ние може да си дрнкаме тука на форумот до 100,а реалниоста е друга...јас повеке го бирам талик-иако мираковски е македонец.јас немам ништо против него и он е одличен кошаркар али ке фали браун..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не е фер.Ако е крив и безврска пцуел по Емил и фрлал шишиња заслужува што е избркан од клубот,но секоја приказна има две страни , така да не можам да верувам баш.
Сепак со среќа понатаму во кариерата.:toe:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Не е фер.Ако е крив и безврска пцуел по Емил и фрлал шишиња заслужува што е избркан од клубот,но секоја приказна има две страни , така да не можам да верувам баш.
Сепак со среќа понатаму во кариерата.:toe:
De be, cigan ke go zalam da go eb*m... Arno znael hitler za niv, sapun bace :pos2::tapp:
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Абе немој да летате многу високо и работнички се дуваа па го изедоа курот, така да... :)
 

MacuShh. x3

Zver (xx
Член од
1 април 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
ФЕНИ THE BEST .. Требе ли коментари .. де ај .. :baeh:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Нека си ебе мајката Мираковски, најдобар беше денеска, доста мотивиран ми изгледаше, може оти прва постава беше, за тројка 5/7 му изброав, неколку добри асистенции имаше, почнува да се покажува у право светло.

И Бошњак беше добар, цела 1/4 а изигра, одбрана изигра фантастично, 2 топки по ред укради и сам а завршуваше акцијата, се уходува и он.

Криво ми е за Трајко шо си заминал, оти Чемата вака ако играе до крајот на сезоната сме наебале, жива катастрофа денеска, 4-5 тројки шутна, сите ги промаши, не знам колку ќе се осете отсуството на Браун, ама ми се чине дека нема да биде добро за нас.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ова беше веќе крај.Не одев до екстремности но денеска правејќи муабет со народот сванав дека нема никој што го подржава Рајковиќ.Кога би бирал помеѓу него и Талик би го избрал Талик без сомнение.Му се истурил како да Талик е крив затоа што тој нема ама ни П од познавање на тренерските вештини.Нека си ибе мајката скопска што побрзо.Малку беше шо го дадовме така купот поради него,дебакалот поради него и сега губиме еден од најдобрите играчи.Се прели чашата дефинитивно.Место да се подвие да работи тој се кара со играчите.Слободно оди си од кај шо дојди.Биди му тренер на Карпош и таму карај се со сите...Поарно Дрмата да не води барем слога ќе имаме...

Во секој случај Талик ти посакуваме среќа и успех во животот и кариерата.Кавадарци е сотебе се надевам ќе го дознајш тоа...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Му се истурил како да Талик е крив затоа што тој нема ама ни П од познавање на тренерските вештини.Нека си ибе мајката скопска што побрзо..
:pos::pos::pos::pos::pos:

Извини, али не можев ова да го прескокнам...
Продужете, Емил е тапа, Талик е јебач на кавадаречки малолетнички :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
:pos::pos::pos::pos::pos:

Извини, али не можев ова да го прескокнам...
Продужете, Емил е тапа, Талик е јебач на кавадаречки малолетнички :)
Океј е забелешката мислев на П од познавање.Така да не се прифаќа.Продлжите натаму
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Aли признај дека највише го хејташ затоа што е од Скопје ...
Да беше од Демир Хисар до сеа ќе го напраевте Фил Џексон..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Aли признај дека највише го хејташ затоа што е од Скопје ...
Да беше од Демир Хисар до сеа ќе го напраевте Фил Џексон..
Не би рекол.Рајковиќ ми беше интересен и како играч.Некако како лигле ми стоеше.Ама уште кога ќе видиш дека со 26 години стана тренер на Фени и некако не лепе.Тој има играно со тренери како Докузовски и Андоновски но колку е тоа доволно се виде сезонава па и ланската и покрај тоа што ја земавме титулата а тоа колку е скопјанец или не не навлегувам и немав ништо против.Не е на арно тоа што тој со половина од играчите на Фени некогаш бил другар и играл во ист тим.Да дојде сега да речиме тренер од страна.Ќе го знае Самарџиев па уште помалку дека е од Кавадарци?Сигурно не.Е тогаш Чемата ќе игра по 20-25 минути на утакмица и ќе биде каде каде по продуктивен одколку сега.Гледаме во НБА има 5 играчи по 30-35 мин минутажа и резервите 10-15.Во Фени ,Рајковиќ направи на секој прекин да има замена шо се вика играчот не го ни осетил баскетот...Господ нека ни е напомош оваа сезона
 

Kajgana Shop

На врв Bottom