Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
tepani ebani tuceni prebieni prekrseni preseceni navredeni NADVIKANI porazeni izgubeni previtkani presekakvi...........si ojdofte od Ohrid :pos2:
BTW : IMAM DVE PRASANJA :
1.Zs frlafte so paricki na obicnine gledaci
2.Zs begafte ko picki nadvor ?

lelel
cccc prostak eden za nisto cotekot bese
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
oti ako bete tolku jaki vi ne ispadnate nadvor pederista ni edni skapani.a i tia kucinjata so bea nadvor ubavo si pominaa mameto vase.ako ne veruvas prasaj od tia cajkanite so se pravea silni so flegoa u avtobusot.toa li e hrabrost be na dete u nesvest da se mava be sram da vi e. samo neznam dali nekogas ke dojdite u kavadarci na gostuvanje pa da vidite tuka po koi pravile se igrae.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
На шо се ситиш море гомнар еден, да даде Господ 100 пати поголем
ќотек да јадиш, тимбиш еден глуп.
И вие бевте исти кога ајдуците јадеа ќотек во Кавадарци, додека не тепаа вие скандиравте на цел глас ''Струмички пички'' и се смеевте и потоа серевте како биле нежни ајдуците си го заслужиле итн... немој да мислиш дека се радувам и јас на тоа како овој погоре... стварно се изнервирав кога го видов детето како лежи на земја онесвестено ли или незнам што му беше не му го посакувам ова на никој.
ACAB!
Btw дај некој нека објасни како настана гужвата кога почнаа да мават со пендраците педерите!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
И вие бевте исти кога ајдуците јадеа ќотек во Кавадарци, додека не тепаа вие скандиравте на цел глас ''Струмички пички'' и се смеевте и потоа серевте како биле нежни ајдуците си го заслужиле итн... немој да мислиш дека се радувам и јас на тоа како овој погоре... стварно се изнервирав кога го видов детето како лежи на земја онесвестено ли или незнам што му беше не му го посакувам ова на никој.
ACAB!
Ни во еден момент не го подржував тепањето на џандарите, ни во еден момент не се смеев или ситев кога ве тепаа, признавам дека имаше такви поединци ама тоа сигурно не бев јас.

И лозари не знам зошто ги тепаа, ЦПБ 1000 пати повеќе провоцираа па само се наредија џандари околу нив.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ни во еден момент не го подржував тепањето на џандарите, ни во еден момент не се смеев или ситев кога ве тепаа, признавам дека имаше такви поединци ама тоа сигурно не бев јас.

И лозари не знам зошто ги тепаа, ЦПБ 1000 пати повеќе провоцираа па само се наредија џандари околу нив.
Е тоа е брате.. јас не велам дека тоа си бил ти но 90% сите беа против нас кога не тепаа џандарите, од никого немавме подршка а излеговме и на телевизија и бевме решени до крај да ја тераме работата.:toe:
Сега знаете како е да јадеш ќотек од педерите...
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
abe samo gomna jadat pederista ohridski.neka gi prasat cajkanite so bese nadvor.a inaku da vi kazam deka jakite momci mavaa na deteto dodeka bese na pod.
koj so si poseal toa ke si nabere
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Мамицата да му ја ебам џандарска, кучиња уличарски
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
A.C.A.B Сестрата ваша клошарска! а до рибари не треба да се ситите на воа пошто ке дојде денот и кога по вас ке маваат
Тепани да од кучињата
победени да од судиите оти нели организатор си на куп па глупо би било да не освоиш куп
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе шо куп е воа катастрофална организација, гостински навивачи слободно си влегуват у салата, обезбедување никакво, џандарите се понашат ка газди у салата
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Ribari, ke dojde li nekogas den i vie da dojdite vo KAVADARCi, da trpite 4 saati pat za da go bodrite timot, a na krajot i so dzandari da se tepate, i cela sala da vi se siti... Se molam na gospod, da dojdete ednas, pa da videte kako se radza lebot... Picki bevte, picki ste, picki ke ostanete...
A poraka do murija i sudove.... Da mogu samo kurac da mi popuse...:tapp::tapp:
 
K

kaiser soze

Гостин
tepani ebani tuceni prebieni prekrseni preseceni navredeni NADVIKANI porazeni izgubeni previtkani presekakvi...........si ojdofte od Ohrid :pos2:
BTW : IMAM DVE PRASANJA :
1.Zs frlafte so paricki na obicnine gledaci
2.Zs begafte ko picki nadvor ?
Ти се исполни ќеифот,а "навивачу"?Прво не бевме ни надвикани,затоа што немаше од кого,ако воопшто некој навивал на спротивната трибина.
Второ,членови на навивачката група беа најбрутално претепани од вашата полиција,ако може така да се нарече.И тоа вас ви претставуваше огромно задоволство.
Трето,фрлањето на предмети дојде од истата трибина на која ние бевме стационирани,беше удрено девојче на истата со пластично шише.
Четврто,надвор ниту сме бегале од некого,ниту сме се уплашиле,туку баш таму дојде до поблизок физички контакт со вашите Ацаб,тоа може и тие да ти го потврдат.
Признавам дека и некои од навивачката група провоцираа,но тоа во никој случај не требаше да предизвика таква реакција од полиција.Зар не беше провокација тоа што момчето долета од паркетот и сакаше да украде дел од нашите транспаренти,но за негова среќа не стигна до нив.Замисли ако некој од нашата навивачка група го стореше истото,на колку пожесток одговор од полиција ќе наидеше,за разлика од твојот сограѓанин.
Срам за полиција која го тепа сопствениот народ,а и срам за рајата која тоа го поддржува и истото ја задоволува.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
ccc vol eden dur se tepafte vie tamu nikoj ne gledase na nasava tribina zato ne mi kazvi i ne mi soli pamet na nasava tribina isto cajkanite mavaja samo to nikoj ne go vide neli ?
a koj rece deka se sitefme za to so padna deteto vo koma
TI KAZVAM JAS LICNO ISTRCAF KAJ EDEN OD CRVEN KRST I MU KAZAF I TOJ ZAMINA NADVOR POSLE NE VIDOF SO SE DESI ZS ME FATIJA OVIE ACAB
za to so befte nadvikani nadvikani befte neka kazet tie so gledale pred televizor.
NE MI ODGOVORIFTE :
zs mavafte i frlafte na obicnite gledaci A?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ccc vol eden dur se tepafte vie tamu nikoj ne gledase na nasava tribina zato ne mi kazvi i ne mi soli pamet na nasava tribina isto cajkanite mavaja samo to nikoj ne go vide neli ?
a koj rece deka se sitefme za to so padna deteto vo koma
TI KAZVAM JAS LICNO ISTRCAF KAJ EDEN OD CRVEN KRST I MU KAZAF I TOJ ZAMINA NADVOR POSLE NE VIDOF SO SE DESI ZS ME FATIJA OVIE ACAB
za to so befte nadvikani nadvikani befte neka kazet tie so gledale pred televizor.
NE MI ODGOVORIFTE :
zs mavafte i frlafte na obicnite gledaci A?
Kaj вас се палеше цела трибина само на постигнат кош, само тогаш бевте погласни, инаку сте прилично мртва група, лозари еден автобус ве посраа у ваша сала.

Ова ти го кажувам од пред телевизор гледање.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И вие бевте исти кога ајдуците јадеа ќотек во Кавадарци, додека не тепаа вие скандиравте на цел глас ''Струмички пички'' и се смеевте и потоа серевте како биле нежни ајдуците си го заслужиле итн... немој да мислиш дека се радувам и јас на тоа како овој погоре... стварно се изнервирав кога го видов детето како лежи на земја онесвестено ли или незнам што му беше не му го посакувам ова на никој.
ACAB!
Btw дај некој нека објасни како настана гужвата кога почнаа да мават со пендраците педерите!
Ај вака сеа...Се сеќаваш зошто точно јадевте ќотек во Кавадарци?Прво дента на утакмицата се обезбедија бакли и друга пиратерија но поради законите и молбите тиа не ни беа внесени во сала.Значи зборам за домашните навивачи.За во текот на утакмицата гостинските навивачи си дозволат таков лукзуз да палат бакли како да го ослободиле Кавадарци.Ве предупредија запаливте и друга и го добиа тоа шо го заслужија.Значи има премногу разлика од тоа до ова денеска поради тоа што кога Ајдуци беа во Кавадарци беа изнесени само 2-3 гледачи шо правеа неред и добија воспитна а не ќотек а ова денеска маваа по кој ќе стигнат и со и без причина.Јас незнам дали денес Лозари маваа по обичната публика ама вие лани мававте по обичната публика и кога видов невини девојчиња во салата со последици од некој струмичанец кој дошол во Кавадарци да си го нагласи простотилакот се менува се.Јас искрено се надевам дека тој кој заслужил ќотек и си го добил најлошо е да страда невин
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
A.C.A.B Сестрата ваша клошарска! а до рибари не треба да се ситите на воа пошто ке дојде денот и кога по вас ке маваат
Тепани да од кучињата
победени да од судиите оти нели организатор си на куп па глупо би било да не освоиш куп
ako neznaese amak lasko na pocetok od sezonata dojde do presmetka megju nas i ACAB i ne ste ni prvi ni posledni so ke jajte cotek od tie dzubrina
utakmicata ja imat na http://basketball.org.mk/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom