Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Vie ste retardirani:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ke bide zustro za titula,iako so ivan i mirakovski i ja mislam deka ste poajki,ama ke vidimeeeeee:vozbud:

Не се знае пријателу.Се е можно.Се надевам на интересно првенство и интересна финална серија.И Фени ШаМпИоН
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
e uste i Mirako ako dojde,definitivno ste favoriti.Za pokrivanje na kec,ima pokrivanje i pokrivanje.Ne e isto carsav ili jorgan da te pokrie na ladno.Smetajte na 15-20 cisti sutevi za tri i uste eden kup navremeni pasovi.Ako stvarno dojde,ke se osete kolku e ustvari Cemata e spor.Ke bide gusto,no moe viduvanje,favoriti ste.Za visokiot centar,ne vi treba..Strumica kogabese sampion,Zlatko bese visokio i ne se oseti nedostatok.Lani Pupo se bese kaznen,Latovic so 204 bese najdobar skokac u liga.U MK liga nema dobar tezok centar pa da prave guzva u reketo.Mozebi taj turcino,ama ne me impresionira nesto.U sekoj slucaj,ke bide interesno
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Шампионот се засилува

Иван Бошњак во Фени

Поранешниот кошаркар на Струмица 2005, Иван Бошњак е на чекор до повторно враќање во македонското првенство


Дваесетишестгодишниот српски кошаркар (197 см) кој настапува на бековската позиција во сезоната 2007/2008 настапуваше за Струмица 2005. Станува збор за играч со одлични офанзивни квалитети што покажа и на настапите во Еврокупот со екипата на Струмица, со која одигра четири натпревари и оствари просек од 7.3 поени и 2.3 скока.

Со Струмичани ја освои и шампионската титула во сезоната 2006/2007 и стигна до финалето на Купот.

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Па нема веќе да се плашиме кој ке биде шампион за ваааа сезона СЕ ЗНАЕ
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Па нема веќе да се плашиме кој ке биде шампион за ваааа сезона СЕ ЗНАЕ

Oтомо потом има време чекајте првен официјално да дојдат во Кавадарци па после ќе му а мислиме јас викам а и Фершпед не се за фрлање имаат добар тим:salut:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе така беше лани амаа ке видиш лани имаме 100 пати по слаб клуб па па имаме титула АБЕ ФЕНИ Е ЗАКОН
:vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
И јас би сакал да знам.:)
Ајде експерти, кажујте!:vozbud:

Според вас, кој е појјак, Талик или Мираковски?

Јас мислам тој првиот!:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И јас би сакал да знам.:)
Ајде експерти, кажујте!:vozbud:

Според вас, кој е појјак, Талик или Мираковски?

Јас мислам тој првиот!:toe:
Немој не ме радуј.:)
п.с Ајде дади објаснување зошто мислиш така.:pos2:
п.с1:) Го видовте Иван низ град? :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Немој не ме радуј.:)
п.с Ајде дади објаснување зошто мислиш така.:pos2:
п.с1:) Го видовте Иван низ град? :)
Јас го неам видено...
Иначе за споредбата помеќу Талик и Мираковски сме дискутирале и предходно.Според мене Талик е подобар поради придонесот што го дава во одбрана...А во напад се горе доле исти.Талик е побрз и далеку побргу менува правец за разлика од тоа Мираковски има подобар шут
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
ШАМПИОНОТ БАРА ЗАСИЛУВАЊЕ НА БЕКОВСКАТА ПОЗИЦИЈА
Фени Индустри во преговори со Мираковски
По крајот на љубовта со АГО Ретимно, многу лесно може да се случи Димитар Мираковски да биде нов играч на Фени Индустри.

На денот, односно по враќањето од Варна, раководството на македонскиот шампион ги "отворило" преговорите за ангажман на слободниот репрезентативен бек.

"Немам што да кријам. Разговарав со луѓето од Фени Индустри. Беа доста конкретни. Ми понудија договор за соработка, за овие услови доста поволен. Но, од нив побарав неколку дена за размислување. Пред с$ од причина што моја намера, односно приоритет е да играм 'надвор', и затоа што чекам разврска на преговорите кои ги води мојата менаџерска агенција"- вели Мираковски.

Со оглед на пропозициите на КФМ, како "повратник од странство" Мираковски нема проблем околу добивањето играчка лиценца за настап во домашното првенство, доколку биде пријавен заклучно со 27 февруари.

Со оглед на задоцнетиот термин, Мираковски нема да има право на настап во Балканската лига, секако под услов да потпише договор со екипата на Фени Индустри.

Б. Радуловиќ


Originalna strana:

http://sport.com.mk/?ItemID=A3B594709C0A28488CED07175E53E8D9
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Jaс го видов на тренинг
Сабајлето ваљда после сабајлешниот тренинг го виделе во Блу така да Иван можам да кажам и официјално во Фени Индустри исто така на големо задоволство на кавадаречката публика Димитар Мираковски тренира веќе со Фени Индустри..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom