Фан Клуб : Фени Индустри

K

kaiser soze

Гостин
Едно прашање дечки.Сите спомињате Петок во Петок ќе се знае се.Од каде таа информација.Шо це десе у Петок?
Читај во погорните постови,од Чемата е таа информација,до петок ќе се знае кој ги прифаќа условите што му се нудат,ако не ги прифате исписница му се дава да си бара нов клуб.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
јас мислам станко да си замине буџетот би се покачил повеке-од никогаш не ми се допагал како кошаркар,евентуално и соколов(што јас лично мислам дека ке се нафани за пола плата)за гуров е јасно како бел ден никаде не оди без чемата,исто и за цобе-еве пак и стан си купил значи ептен ке си го правиме наш :helou:.
е најмногу ке ми биде жал за доналд и како кошаркар и како личност!
 
V

Viktoranius

Гостин
А нема да биде лошо и да се импровизира малце. Ако сакате да ги задржите црнците да им ги даваат парите што се ги зимале до сега, а пак на некои други кошаркари да им се даде исписница од клубот што зимаат голема пара, а не вредат.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
јас мислам станко да си замине буџетот би се покачил повеке-од никогаш не ми се допагал како кошаркар,евентуално и соколов(што јас лично мислам дека ке се нафани за пола плата)за гуров е јасно како бел ден никаде не оди без чемата,исто и за цобе-еве пак и стан си купил значи ептен ке си го правиме наш :helou:.
е најмногу ке ми биде жал за доналд и како кошаркар и како личност!
Се надевам барем да го испратиме достоинствено.Со еден аплауз или слично.Станко го ебе цел буџет.Тоа се 60000 на сезона + Дмитровски 40000 тоа се ослободуват 100000.Соколов нека лета нека остане Талик.Шо ќе му намалуват него поарно нека лета скрос нека остане Кол.А Чемата останува ли сигурно?Па ај сеа полезет ќе се гледа кошарка.Шо беа тиа нпмпани плати:ај кол ги заслузуваше ама другите...Сепак треба да бидеме среќни што воопшто имаме тим.И пак конкурентски но нешто послаб
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
На место ти е се :wink:
Се слагам за Кол и Браун, малку нереално е да се надеваме да останат за пола плата, Кол имаше понуди да си замине уште летото за иста плата која шо ја зема(ше) до сега у Фени, така да и по малку нефер е да очекуваме од него да остане, за Браун не сум сигурен, пошто кога извиси Мекензи кај нас Браун експресно се врати по повикот на Емил, поради тоа не сум сигурен дека се тепаат за него други клубови.

Со заминување на Кол ќе се ослободе голем дел од буџетот, кој иако преполовен сепак е солиден, и мислам дека ќе може да најдиме еден просечен балкански центар за половина од платата на Кол, а и Станко очекувам да си замине, со оглед на перформансите до сега а и големата платата шо ја зема.

Уште една екстра информација, Цобето Михајловски си купил стан у Кавадарци и се вдоми, немал намера да се враќа у Гостивар :)

Без црнците губиме надеж за БИБЛ ама титулата од мак лигата не ја даваме така лесно, доколку се случе само таа промена у ростерот шо ја предвидуваме нормално.

Бре бре бре Цоко брееее абе виа скрос се удомил туа ц ц ц јас знаев дека имаше ваква некоа варијанта пошто потпиша две години и рекол дека не си одам од Кавадарци па и последно нека биде шо да му кажам освен Добро ни дојде у Кавадарци да те е*ам :vozbud::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Ол-стар мечот во БИБЛ откажан
Балканската интернационална балканска лига (БИБЛ) во кошарка најавува дека ќе го откаже одржувањето на ол-стар натпреварот закажан за 14 јануари. Како причина за ваквата одлука во БИБЛ ја наведуваат финансиската криза. Во Еврохолд Балканската лига со успех учествуваат две македонски екипи, Фени индустри и Фершпед Работнички, и сигурно ќе имаше по некој играч од овие два клуба на собирот на најголемите ѕвезди во ова регионално клупско натпреварување. Пред почетокот на сезоната во БИБЛ, планот беше да се одржи и ол-стар меч, но не беше одреден градот-домаќин на тој атрактивен настан. Може лесно да се случи и македонскиот ол-стар кој беше воведен како традиција пред неколку години, да не се одржи. Плановите беа тој да се одржи на 17 или на 24 јануари, но како стојат работите, љубителите на кошарката во Македонија сезонава е можно да не уживаат во ваков настан.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
nova vest - uste ne e oficijalno ali cebide.....feni ke go zima Vrbica Stefanov i ke se vika TIKVES
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
http://www.sport.com.mk/WBStorage/Files/2412-strana11.pdf

Скоро цела страна од денешен спорт има за Фени... мало резиме, Рајковиќ останува, Кол и Браун не се запознати со новонастанатата ситуација околу клубот и ќе се вратат после нова година да расчистат, конечниот ростер ќе се знае до 3 Јануари.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
nova vest - uste ne e oficijalno ali cebide.....feni ke go zima Vrbica Stefanov i ke se vika TIKVES
вака сега логиката е никаква.ако фени го зема врбица треба да си замине поголемиот дел од сегашниов тим(кој ке го плака мислам со оваа ситуација).
а ако клубот се вика тиквеш автоматски фени тука ке нема ништо туку скроз ке се откаже од клубот.а како што гледаме така и тргнала ситуацијава со комбинатот.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
вака сега логиката е никаква.ако фени го зема врбица треба да си замине поголемиот дел од сегашниов тим(кој ке го плака мислам со оваа ситуација).
а ако клубот се вика тиквеш автоматски фени тука ке нема ништо туку скроз ке се откаже од клубот.а како што гледаме така и тргнала ситуацијава со комбинатот.
не е ништо официјално али така слушнав од човек близок со Врбица кога видел што се случува со фени незнам како ќе учествува во тоа дали како спонзор играч или незнам што останува да видиме другата година али бил многу заинтересиран за ситуацијата дека шампионски тим како фени не смее да пропадне на пола сезона знаеме дека и големи се шансите во библ лигата така да останува да видиме што ке се случи а тоа би бил добар гест од страна на Врбето за неговиот роден град и за кошарката во него :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom