Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А ти ми ја немаш сликата? Не се палеше и ти на мене? Само од мене слики чувате во компјутерите....немате одговори, па главата ми била голема, тоа е релативна работа, посебно ако на таа што ти кажувала и е тесен отворот
Тоооооо бе брат...тука те чекав.Ај биди реален барем сига и признај дека првен ти бамна една релативна релативна работа како шо се например имињата на членовите.Не е релативно името на човек???Според него ќе ја оценуваме вредноста на човек???Ако не разбираш во превод тоа релативно ти значи дека ако тебе не ти се свиѓа името мое на мајкати и се свиѓа.Односно релативни работи се оние кои секој може да ги сване различно

Ти со глава ли се бодиш...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
:drk::drk::drk::drk:Воџа го удараш на мене кога ја гледаш сликава, признај и во позадина ти оди песната „Цвече за њу купујем, ал мислим на тебе„

Ајде да те оставам да го подркаш уште малце....:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
GRD SI BE I TI I NAA AERODROMKA IMAM EDNA PERIKA OD FENI EVE CIM SE RABOTE ZA TEBE BEZ PARI KE TI A DADAM AJDE LULGE DONIRAJTE NASIOT RADIKAL DA SI VGRADE KOSA :pos: :pos:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Морам да те прашам, каде е тоа селодром, дали е тоа некоја селска област во вашето градско Кавадарци? И да те корегирам, педерчиња во Аеродром нема, така да, ако сакате педери имавте денес, што не им се навртевте нив ако толку сакате да го примате?

ФА нема да дојде, ви покажавме лани како теба да изгледа една навивачка група, годинава нема да дојдеме. Реално 100 класи подобра екипа имате од Мзт и реално ќе не тепате 20-30 разлика без многу тропење на вашите играчи. А зашто нема да дојдеме, сигурно не дека се плашиме, ако дојдеме во борјка како минатиот пат (првиот пат лани) има цело кавадарци да го запалиме и пак да рипаат храбрите момчиња како А-на-тасе во терен од страв да не бидат тепани. Така да можете да се силите колку сакате на форумов, лани бегавте ко пичиња и каубојци викавте на помош



Од екипа како вас...Пфффффф за вас и Багабонти од Пробиштип се Гејт 13 не па ние, грефчиња едни



Значи неможам да сфатам, како може некој од кавадаречко да кажува за дечки кои се од карпош, Центар, Аеродром, Ѓорче Петров сељак, ама колку и да се обидувам неможам да сватам, али ај, ако ви е полесно на душичката, така нека биде. Можеби нема да бидеме ни 4-ти, може ке бидеме 6-ти, или пак осми, ама ќе бидеме верни, ќе навиваме или ќе се бориме нашиот тим да се подобри организациски со средства кои ќе придонесуваат нашиот клуб да стане подобар од што е, но никогаш нема да бојкотираме заради пари што не ни даваат, заради вработувања, никогаш нема да дозволиме некој директор на клуб да се стави над клубот и да брка навивачи, и за вас, секогаш ќе бидеме она што се за нас Гејт 13 и Гробари...плафон, нешто недостижно

АЈТ сега
se javi kodosot na administratorot da provocira.e pa vaka gradjaninu da ti objasnam nekoi raboti oti gledam tuka se ufrlas samo da provociras,a posle tebe ovoj drugiot gi banira deckite,oti ti vracat nervozno.jas tuka kaj so ziveam u kavadarci ima tri prazni kuci oti se ludjeto isseleni u skopje.inaku za primer eden od niv e od cemersko,eden od bosava, a ima bogami i od palikura.decata nivni bea koe dve koe edna,tri godini koga oni otidoa u "grad",pa sea koa idat za vikend doma,vikat nie skopjanite.e,pa ebati skopjanite od gari,tresonce,od egejska makedonija,bosava,kosel,da redam li uste.a ako imame prilika da sednime negde na kafe zaedno u skopje so 100% ce ti gi kazam koi se od galicnik.takvi glavi,ni so gi vikame tamburi samo tamu na svetot ima i nigde na drugo mesto.a u skopje se 70% takvi gradjani.i ako ne si primetil,letno vreme pogotovo za vikend ako ima nekoja utakmica vo skopje na reprezentacija bilo koja,ako ne sme nie "seljacite" so palime koli za da gledame,vi gradjanite ne moze ni sto dusi da se soberite.
i odma da ti kazam zosto.oti site se doma po selata da ne ve tepa zeskoto.tolku za koj od kade e.a u vrska so praznenjeto na tribinata u kavadarci,nikoj od vas ne izbega,duri edno vreme i ostanav sam licno na nea i na krajot i jas izlegov na molba od policijata(molba, ne naredba)za da ne stanuva golema rabotata od cisto postuvanje sprema niv,zatoa so ni u kavadarci "seljacite" site dobro se poznavame so ili bez uniforma ne e bitno,za razlika od vas gradjanite od trista kura deca,so ne znajte ni koj na kogo mu e tatko.i ako ste tolku silni,so ve nosea 5 inspektori i specijalci kako predvodnica,so molba do nasiot komandir,da ve istrpat za da ne vi dadat so zasluzuvate?
pisi nesto so go promovira sportot i ne provociraj samo.ja ako sakam za 55 min sum u skopje.aj nega stigne gradjaninot od sindjelic i od radisani pobrzo od mene.i tamu kaj so imavte gradjani pravi skopjani u debar maalo gi ugusivte,vie novite "gradjani", so site selski maniri so vi donele roditelite vasi u gradot.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
GRD SI BE I TI I NAA AERODROMKA
Ајде ајде, не се срами пред другарчињата да кажеш дека си го онанишиш на мене. Е ако де да си жив и здрав, ако ти се прави другарчиња, ќе те прифатат таков каков што си...па и они си го дркаат на некој, на Џесика Алба, Анџелина Џоли, Херцигова...прашање се на вкусови тебе јас ти се свиѓам и тоа е...не се дискутира за вкусови

:drk::drk::drk: Како иде? :drk::drk::drk:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
ejjjjjjjjjj eve go be go najdov glumel u film kaa imal malce kosa
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ejjjjjjjjjj eve go be go najdov glumel u film kaa imal malce kosa
:pos2::pos2::pos2::pos2:воа не е можно СЕ ЗГАЗИВ ОД СМЕЕЊЕ...Каде ли само го ископа.Колку само потсеќа на Зокето наше ѓоа браќа се.Или па може оно е:toe::pos2::pos2::vozbud::vozbud:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
:pos2::pos2::pos2::pos2:воа не е можно СЕ ЗГАЗИВ ОД СМЕЕЊЕ...Каде ли само го ископа.Колку само потсеќа на Зокето наше ѓоа браќа се.Или па може оно е:toe::pos2::pos2::vozbud::vozbud:
:pos2::pos2::pos2: on e da mu pobarame avtogram a ? :vozbud::vozbud:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
se javi kodosot na administratorot da provocira.e pa vaka gradjaninu da ti objasnam nekoi raboti oti gledam tuka se ufrlas samo da provociras,a posle tebe ovoj drugiot gi banira deckite,oti ti vracat nervozno.jas tuka kaj so ziveam u kavadarci ima tri prazni kuci oti se ludjeto isseleni u skopje.inaku za primer eden od niv e od cemersko,eden od bosava, a ima bogami i od palikura.decata nivni bea koe dve koe edna,tri godini koga oni otidoa u "grad",pa sea koa idat za vikend doma,vikat nie skopjanite.e,pa ebati skopjanite od gari,tresonce,od egejska makedonija,bosava,kosel,da redam li uste.a ako imame prilika da sednime negde na kafe zaedno u skopje so 100% ce ti gi kazam koi se od galicnik.takvi glavi,ni so gi vikame tamburi samo tamu na svetot ima i nigde na drugo mesto.a u skopje se 70% takvi gradjani.i ako ne si primetil,letno vreme pogotovo za vikend ako ima nekoja utakmica vo skopje na reprezentacija bilo koja,ako ne sme nie "seljacite" so palime koli za da gledame,vi gradjanite ne moze ni sto dusi da se soberite.
i odma da ti kazam zosto.oti site se doma po selata da ne ve tepa zeskoto.tolku za koj od kade e.a u vrska so praznenjeto na tribinata u kavadarci,nikoj od vas ne izbega,duri edno vreme i ostanav sam licno na nea i na krajot i jas izlegov na molba od policijata(molba, ne naredba)za da ne stanuva golema rabotata od cisto postuvanje sprema niv,zatoa so ni u kavadarci "seljacite" site dobro se poznavame so ili bez uniforma ne e bitno,za razlika od vas gradjanite od trista kura deca,so ne znajte ni koj na kogo mu e tatko.i ako ste tolku silni,so ve nosea 5 inspektori i specijalci kako predvodnica,so molba do nasiot komandir,da ve istrpat za da ne vi dadat so zasluzuvate?
pisi nesto so go promovira sportot i ne provociraj samo.ja ako sakam za 55 min sum u skopje.aj nega stigne gradjaninot od sindjelic i od radisani pobrzo od mene.i tamu kaj so imavte gradjani pravi skopjani u debar maalo gi ugusivte,vie novite "gradjani", so site selski maniri so vi donele roditelite vasi u gradot.
Културен пост, културен одговор

Ај едно по едно да ти одговорам. Скопје е станато селско скопје, токму поради тие што ги кажа што имаат куќи до тебе. Политиката на земјата е таква каква што е и наместо да се грижи за децентрализирана економија, ја концентрираше во еден град, на сметка на другите. Многу градови, ако Пробиштип, Берово, Крушево, Дебар, Штип, Кочани се пред изумирање токму поради нивната преселба, кој во Скопје, кој на печалба во странство. Прав сум?

Јас лично не ги делам луѓето од каде се, туку што се. Имам другари од Штип, Кочани, Битола, Струмица, Охрид, Кавадарци, Кичево, Берово, Куманово, Македонски Брод и од други градови, не ми текнува сега и со сите стојам добро и сите си ги поштувам многу. Е сега, Кавадарци е град така, град кој е помал 2 пати од населба Аеродром (не зборувам за општина) град во кој голем број граѓани егзистираат од земјоделството. Многу ми е несфатливо комшија, роднина, па можеби и некој лично, како вашиот Зизи (секоја чест не се срами од нивата, за разлика од некои тука) кажува за Аеродром, Центар и Карпош сељаци или одете на нива. Тоа сакам да си го расчистам, дали е некој комплекс на пониска вредонст кој се јавува кај одредени личности, или па незнам што друго. Кога ќе го расчистам тоа со себе, нема да ви реплицирам воопшто на тоа кога ке кажете за нас сељаци.

Друга работа, викаш од 300 ку*а дете. Кажи ми каде има поголема веројатност за инцест, во град од 700.000 или во град од 30.000?

Дојден сум тука да се забавувам, и неможам да гледам кога вашите неинтелегентни сограѓани на културен ремет, на муабет кој иде на заебанција, почнуваат да пцујат. И тие 3 поста што сум ги пријавил, не биле пцовка или навреда кон мене, мене лично ретко можете да ме навредите, на пцовки не се вреѓам, а културно да ме изреметите со вакви индивидуи како што ги има на форумов, твои сограѓани, и самиот знаеш дека е скоро и неизводливо.

Пак ке кажам, на културен пост, културно враќам, некогаш удирам и на заебанција, а навреди верувај, читај наназад 2 години ќе видиш дали од мене произлегуваат или се само мој одговор на нечија немоќ да возврати на моите изнесени факти со факти.

Банда, биди ми поздравен
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Културен пост, културен одговор

Ај едно по едно да ти одговорам. Скопје е станато селско скопје, токму поради тие што ги кажа што имаат куќи до тебе. Политиката на земјата е таква каква што е и наместо да се грижи за децентрализирана економија, ја концентрираше во еден град, на сметка на другите. Многу градови, ако Пробиштип, Берово, Крушево, Дебар, Штип, Кочани се пред изумирање токму поради нивната преселба, кој во Скопје, кој на печалба во странство. Прав сум?

Јас лично не ги делам луѓето од каде се, туку што се. Имам другари од Штип, Кочани, Битола, Струмица, Охрид, Кавадарци, Кичево, Берово, Куманово, Македонски Брод и од други градови, не ми текнува сега и со сите стојам добро и сите си ги поштувам многу. Е сега, Кавадарци е град така, град кој е помал 2 пати од населба Аеродром (не зборувам за општина) град во кој голем број граѓани егзистираат од земјоделството. Многу ми е несфатливо комшија, роднина, па можеби и некој лично, како вашиот Зизи (секоја чест не се срами од нивата, за разлика од некои тука) кажува за Аеродром, Центар и Карпош сељаци или одете на нива. Тоа сакам да си го расчистам, дали е некој комплекс на пониска вредонст кој се јавува кај одредени личности, или па незнам што друго. Кога ќе го расчистам тоа со себе, нема да ви реплицирам воопшто на тоа кога ке кажете за нас сељаци.

Друга работа, викаш од 300 ку*а дете. Кажи ми каде има поголема веројатност за инцест, во град од 700.000 или во град од 30.000?

Дојден сум тука да се забавувам, и неможам да гледам кога вашите неинтелегентни сограѓани на културен ремет, на муабет кој иде на заебанција, почнуваат да пцујат. И тие 3 поста што сум ги пријавил, не биле пцовка или навреда кон мене, мене лично ретко можете да ме навредите, на пцовки не се вреѓам, а културно да ме изреметите со вакви индивидуи како што ги има на форумов, твои сограѓани, и самиот знаеш дека е скоро и неизводливо.

Пак ке кажам, на културен пост, културно враќам, некогаш удирам и на заебанција, а навреди верувај, читај наназад 2 години ќе видиш дали од мене произлегуваат или се само мој одговор на нечија немоќ да возврати на моите изнесени факти со факти.

Банда, биди ми поздравен
Krste Petkov Misirkov :dudlac::icon_excl
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Со каков хумор само располагате, страшно....страшно жалосно
OZbilno bre...K-15 od prva raka.a znajs neli so se oni?poim za humor backo.Taka ako zboris Cacko i Toso treba da bidat najgolemi seljaci u sk.Cacko e kavadarcanec a Vasko e od Radovis.Mile neznam od kade e.Ama otidome daleku ni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom