Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А бе ти од Кавадарци ли си? Ако не си шо па ти се мешаш шо те боле тебе к... тоа е пост од СИТЕ ЛОЗАРИ! и ич к.. не ме боле за комити и за фа шо сакат нека си праат а каа не а знаиш работата шо само џоа некое трчиш ц ц ц у секоа манџа зачин да се ставе ај таму гледај си твојот град и твојот тим! :tapp:
Нема да ти реплицирам повеќе...Но правев јас муабетот со неколку Кавадарчани пријатели на татко ми ...Рекоа дека тоа е само од 2-3 членови од Лозари,кој само за личен интерес навиваат.
Знам дека Феномен,Together_Lozari,ЛозарсоТапија се вистински навивачи,а ти.....:nesvest::tapp:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
xristov ti nemas vrska od zivotot od kaj ti znaes koj se stvarno navivaci ili samo so citas.ami i jas moze najubavo da pisam a ic da nemam otideno ni da navivam
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Нема да ти реплицирам повеќе...Но правев јас муабетот со неколку Кавадарчани пријатели на татко ми ...Рекоа дека тоа е само од 2-3 членови од Лозари,кој само за личен интерес навиваат.
Знам дека Феномен,Together_Lozari,ЛозарсоТапија се вистински навивачи,а ти.....:nesvest::tapp:
Незнаат што прават. Господ нека им е напомош.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Кога зборев дека сме далеку од Европа, дечкото со најјако име ми се смееше. Каква НЛБ, какви Челенџи...ние не можеме во БИБЛ која според мене е чисто срање и џабе трошење на средства. Се радуваме на победи над екипи од далеку послаби првенства од нашите Романија, Бугарија итн. Просекот на Србија го победува шампионот Македонија, што треба повеќе тоа да значи:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Со ваква политика на навивачите со паднат никел и финансииска криза 80% е сигурно дека ова е последната сезона за К.К Фени Индустри.К.К Фени Индустри беше поклон за сите љубители на кошарката во градот.Втора лига беше Тиквеш кога се расшчу дека Фени го превзима клубот.Уште тогаш мали деца се повеќе почнаа да чуствуваат хемија со кошарката и масовно се запишуваа да тренираат кошарка.Постарите беа сигурни дека за две до три години Фени ќе стане и шампион со оглед на амбициозниот спонозр кој го вети тоа.Еуфоријата го облеа градот сите го чекаа тој момент од старо да младо.Одамна Кавадарци немал шампион.НО ДО КОГА ТАА ЕУФОРИЈА?Се додека не ја освоивме титулата.Тогаш 100 коли тргнаа да ги пречекаат кошаркарите на автопатот кај Неготино.Уште 2000-3000 чекаа на плоштад.Личностите кој тогаш го превземаа први од капитенот и да не речам го шмекаа трофејот беа горди и на себе и на градот.Цело Кавадарци беше блокирано автобусот кој од старата автобуска вртеше накај плоштад беше претекнат од река фанови.Кошаркарите видно зашеметени од алкохол излегоа и скокаа по колите паркирани од окулу но во тој момент никој не мислеше ништо па и сопствениците на тие афтомобили.Факели бакли се палеа градот гореше,нашата кожа наежена максимално.НО ПО ТАА ЕУФОРИЈА ВЕЌЕ СЕ ИСЧЕЗНА.Нема ништо.Истите тие што славеа со кошаркарите веќе се декларираат дека го мразат тимот испраќат телеграми ЗБОГУМ ФЕНИ.Епа збогум Фени и ако во 1998 знаевме сите дека господинот Орце Камчев е крив за пропаќањето на к.к Орка сега сите да однапред знаеме дека виновници за пропаќањето (дај Боже да сум грешка) на к.к Фени ќе бидат условно речено "верните" навивачи на Фени односно кавадаречката јавност.И само навивачите од 1998 знаат колкава е болката да се загубе еден тим и конкурентен.Се надевам воџите на Лозари знаат...
И најдобро ќе биде тоа соопштение што го објавивте одоздоле да се потпише цела кавадаречка јавност а нешто погоре да напишиме во продолжение ЗБОГУМ ФЕНИ И ИЗВИНИ ШТО НЕЗНАЕВМЕ ДА ТЕ САКАМЕ И ЦЕНИМЕ СО ВРЕМЕ...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Кога зборев дека сме далеку од Европа, дечкото со најјако име ми се смееше. Каква НЛБ, какви Челенџи...ние не можеме во БИБЛ која според мене е чисто срање и џабе трошење на средства. Се радуваме на победи над екипи од далеку послаби првенства од нашите Романија, Бугарија итн. Просекот на Србија го победува шампионот Македонија, што треба повеќе тоа да значи:toe:
Скопско педеришете сестрати да ја ебам твоа уште гагавузи како тебе фалат тука.Мрш таму и гледај си го МЗТ и уживај си.Каде беше вчера кога ти ги пратив линковите кога ми се инатеше дека Таково ги полнеле во Србија.Ти пратив линкови и прекина за сега повторно да сериш тука...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Па не бев на форум бе Цветко, и што ми прати ти кажа Зоки дека играа со пола состав сите екипи.

Добро еве за твој атер, Свислијон Таково се појаки и од Сакраменто.

АТАНАСЕ ааааааааааахахахаахахахахаахахахахахаа
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Со ваква политика на навивачите со паднат никел и финансииска криза 80% е сигурно дека ова е последната сезона за К.К Фени Индустри.К.К Фени Индустри беше поклон за сите љубители на кошарката во градот.Втора лига беше Тиквеш кога се расшчу дека Фени го превзима клубот.Уште тогаш мали деца се повеќе почнаа да чуствуваат хемија со кошарката и масовно се запишуваа да тренираат кошарка.Постарите беа сигурни дека за две до три години Фени ќе стане и шампион со оглед на амбициозниот спонозр кој го вети тоа.Еуфоријата го облеа градот сите го чекаа тој момент од старо да младо.Одамна Кавадарци немал шампион.НО ДО КОГА ТАА ЕУФОРИЈА?Се додека не ја освоивме титулата.Тогаш 100 коли тргнаа да ги пречекаат кошаркарите на автопатот кај Неготино.Уште 2000-3000 чекаа на плоштад.Личностите кој тогаш го превземаа први од капитенот и да не речам го шмекаа трофејот беа горди и на себе и на градот.Цело Кавадарци беше блокирано автобусот кој од старата автобуска вртеше накај плоштад беше претекнат од река фанови.Кошаркарите видно зашеметени од алкохол излегоа и скокаа по колите паркирани од окулу но во тој момент никој не мислеше ништо па и сопствениците на тие афтомобили.Факели бакли се палеа градот гореше,нашата кожа наежена максимално.НО ПО ТАА ЕУФОРИЈА ВЕЌЕ СЕ ИСЧЕЗНА.Нема ништо.Истите тие што славеа со кошаркарите веќе се декларираат дека го мразат тимот испраќат телеграми ЗБОГУМ ФЕНИ.Епа збогум Фени и ако во 1998 знаевме сите дека господинот Орце Камчев е крив за пропаќањето на к.к Орка сега сите да однапред знаеме дека виновници за пропаќањето (дај Боже да сум грешка) на к.к Фени ќе бидат условно речено "верните" навивачи на Фени односно кавадаречката јавност.И само навивачите од 1998 знаат колкава е болката да се загубе еден тим и конкурентен.Се надевам воџите на Лозари знаат...
И најдобро ќе биде тоа соопштение што го објавивте одоздоле да се потпише цела кавадаречка јавност а нешто погоре да напишиме во продолжение ЗБОГУМ ФЕНИ И ИЗВИНИ ШТО НЕЗНАЕВМЕ ДА ТЕ САКАМЕ И ЦЕНИМЕ СО ВРЕМЕ...
Петре М. Андреевски
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Со ваква политика на навивачите со паднат никел и финансииска криза 80% е сигурно дека ова е последната сезона за К.К Фени Индустри.К.К Фени Индустри беше поклон за сите љубители на кошарката во градот.Втора лига беше Тиквеш кога се расшчу дека Фени го превзима клубот.Уште тогаш мали деца се повеќе почнаа да чуствуваат хемија со кошарката и масовно се запишуваа да тренираат кошарка.Постарите беа сигурни дека за две до три години Фени ќе стане и шампион со оглед на амбициозниот спонозр кој го вети тоа.Еуфоријата го облеа градот сите го чекаа тој момент од старо да младо.Одамна Кавадарци немал шампион.НО ДО КОГА ТАА ЕУФОРИЈА?Се додека не ја освоивме титулата.Тогаш 100 коли тргнаа да ги пречекаат кошаркарите на автопатот кај Неготино.Уште 2000-3000 чекаа на плоштад.Личностите кој тогаш го превземаа први од капитенот и да не речам го шмекаа трофејот беа горди и на себе и на градот.Цело Кавадарци беше блокирано автобусот кој од старата автобуска вртеше накај плоштад беше претекнат од река фанови.Кошаркарите видно зашеметени од алкохол излегоа и скокаа по колите паркирани од окулу но во тој момент никој не мислеше ништо па и сопствениците на тие афтомобили.Факели бакли се палеа градот гореше,нашата кожа наежена максимално.НО ПО ТАА ЕУФОРИЈА ВЕЌЕ СЕ ИСЧЕЗНА.Нема ништо.Истите тие што славеа со кошаркарите веќе се декларираат дека го мразат тимот испраќат телеграми ЗБОГУМ ФЕНИ.Епа збогум Фени и ако во 1998 знаевме сите дека господинот Орце Камчев е крив за пропаќањето на к.к Орка сега сите да однапред знаеме дека виновници за пропаќањето (дај Боже да сум грешка) на к.к Фени ќе бидат условно речено "верните" навивачи на Фени односно кавадаречката јавност.И само навивачите од 1998 знаат колкава е болката да се загубе еден тим и конкурентен.Се надевам воџите на Лозари знаат...
И најдобро ќе биде тоа соопштение што го објавивте одоздоле да се потпише цела кавадаречка јавност а нешто погоре да напишиме во продолжение ЗБОГУМ ФЕНИ И ИЗВИНИ ШТО НЕЗНАЕВМЕ ДА ТЕ САКАМЕ И ЦЕНИМЕ СО ВРЕМЕ...
НЕ! Тие самите се криви кажано е зошто се правеше муабет со нив не не сакаа назад на трибина и тоа е тоа :toe: :helou: :smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Па не бев на форум бе Цветко, и што ми прати ти кажа Зоки дека играа со пола состав сите екипи.

Добро еве за твој атер, Свислијон Таково се појаки и од Сакраменто.

АТАНАСЕ ааааааааааахахахаахахахахаахахахахахаа
Јессс значи ние ќе ги тепаме тие.А од каде е Сакраменто?:pos2:Тоа од некоа лига кај шо играе МЗТ изгледа :pos2::pos2::pos2::pos2: хахахахах
А иначе да со Црвена Ѕвезда во второ коло со тесен резултат 96:94 они ќе играат со втор состав.Ај нема везе
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Петре М. Андреевски
Колку си ти само духовит...И цацко наш може да ти завиди...Аууу сеа ми текна во постот има еден збор кој вас од аеродром ногу ве повредува.ТИТУЛААА:Извини не требаше заборавив сорри.Извини што те повредив...:pos2::pos2::pos2:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Море да не ви дадија на школото да пишете состав за пропаѓањето на фени од фановите на клубот јас да сум професор би ти ставил чиста 5ка! заслжено :aplauz::bravo:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Кога зборев дека сме далеку од Европа, дечкото со најјако име ми се смееше. Каква НЛБ, какви Челенџи...ние не можеме во БИБЛ која според мене е чисто срање и џабе трошење на средства. Се радуваме на победи над екипи од далеку послаби првенства од нашите Романија, Бугарија итн. Просекот на Србија го победува шампионот Македонија, што треба повеќе тоа да значи:toe:
Ау па сеа и со србите ли ќе си го мериме, изгубивме за влакно од екипа со 3 пати поголем буџет од нашиот, шо игра у лига 30 пати појака од нашата, па и се дрзнувате тоа да го бележите како несупех.
Жалам шо ќе ве разочарам ама воопшто не сме разочарани од нашата екипа, баш напротив, докажаа дека можат да се носат се милионска екипа и горди сме на нив.

Па не бев на форум бе Цветко, и што ми прати ти кажа Зоки дека играа со пола состав сите екипи.

Добро еве за твој атер, Свислијон Таково се појаки и од Сакраменто.

АТАНАСЕ ааааааааааахахахаахахахахаахахахахахаа

А Зоки инаку беше директен известувач ширум спрските арени на сите тие натпревари, па не испушти да ги забележи ростерите на Партизн, Ѕвезда, Хемофарм...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Сите Лозари у Канцеларијата да потрошиме од буџетот малце да го средиме :smir: :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom