Фан Клуб : Фени Индустри

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ке дават денеска пренос од некоја утакмица ?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Сакаш да ми кажеш дека Талик зема повеќе од Кол....Ај молим те доста тука лажете и тресете глупости!!!!!!!!!!!! Или збориш 11000 долари годишно??? Лани беше замена за Поповиќ и Шуш, сега 11.000 што тресете бе. А тој Поповиќ ви го избркаа од Работнички пошто врска немаше, а играше пред Талик. И ова, ако толку беше добар Талик, зашто додека Хил беше на проба во Мзт, Рајковиќ правеше се за да го земе кај вас, па за да се заштитат нашиве мораа да прават заврзлами некои? И да, Работички ќе му даде пари, нему должи само него, на сите им должи. Се преценувате...ништо реално не гледате, ај тоа, ама што лажете, е тоа не и е јасно. Јас мислите знам само двајца во кошаркава, па незнам работите какви се и што се.

Талик земал повеќе од Чековски и од Кол....лелелелелеле, џабе ти се преводи и линкови што ми даваш, кога ти збориш на памет, или пробуваш да не излажеш. И немој да кажуваш гачки, знам колку земаат и Кол и Чековски!!!


Toj Popovic sega igra prva petorka vo Svislajon sto ima milionski budzet.
A za parite sekogas igracite od stranstvo pogotovo crnci ovde vo Makedonija gi cenat povece od nasite igraci i za toa cenite se takvi nerealni.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Toj Popovic sega igra prva petorka vo Svislajon sto ima milionski budzet.
A za parite sekogas igracite od stranstvo pogotovo crnci ovde vo Makedonija gi cenat povece od nasite igraci i za toa cenite se takvi nerealni.
Абе дечко, Кол зема 10.000 долари, не туку треси 11.000 и марсовец ако сака нека биде, нема шанси да зема повеќе од Кол, дури ни упола неможе да зема, а не повеќе и да биде според тебе, најпалтениот кошаркар во Македонија. ТАЛИК БРАУН!!!!!

Тие Свислајон, лани го молеа Јане Петровски да потпише таму, така да значи според тебе, и Јане и Поповиќ се подобри од Талик, дека еднито го молеа да игра, а другиот игра таму? Ти дечко не го знаеш очигледно Поповиќ од пред две три сезони...впрочем, јас мислев правам муабет со некој што разбира, а тој да ти вика дека Талик бил најплатен играч во лигава...просто да се чудиш
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
A za parite sekogas igracite od stranstvo pogotovo crnci ovde vo Makedonija gi cenat povece od nasite igraci i za toa cenite se takvi nerealni.
Не кажувај гачки, тука да ми кажуваш црнци-мрнци, врска немаш, извини вака што сум директен. Штом викаш 11.000 за Талик, тогаш јас нема што да се објаснувам повеќе со тебе, ни можам да ти докажам, ни можам да научам нешто од тебе
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
Не кажувај гачки, тука да ми кажуваш црнци-мрнци. Лани во Охрид по 1600 едниот, другиот 1.800 евра. Кол 3500 евра, Хил 1.200 евра, Смит 800 евра, Талик незнам колку, ама некако не ти држи вода муабетот, пошто одма можам да ти покажам нашите играчи колку земаат и да видиш дали црнците земале повеќе од нашите. Очигледно и ти си еден од оние што поима немаат од кошаркава, само преводи и интервјуа на интеренет знаеш
Преводот јас го правев, а за платите незнам :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Одлична вест
Цената на никелот драстично скокна и нема шанси да пропадне Фени и ќе продолже да работе а работниците кои се на принуден одмор ќе бидат постепено враќани
на работа

:je::je::je::je:

На Телма кажаа и лафеше чи Илето ноа ниското шо се мотка кај играчите цело време:pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Одлична вест
Цената на никелот драстично скокна и нема шанси да пропадне Фени и ќе продолже да работе а работниците кои се на принуден одмор ќе бидат постепено враќани
на работа

:je::je::je::je:

На Телма кажаа и лафеше чи Илето ноа ниското шо се мотка кај играчите цело време:pos2::pos2:
рипна за 2.700 долари за тон
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Абе дечко, Кол зема 10.000 долари, не туку треси 11.000 и марсовец ако сака нека биде, нема шанси да зема повеќе од Кол, дури ни упола неможе да зема, а не повеќе и да биде според тебе, најпалтениот кошаркар во Македонија. ТАЛИК БРАУН!!!!!

Тие Свислајон, лани го молеа Јане Петровски да потпише таму, така да значи според тебе, и Јане и Поповиќ се подобри од Талик, дека еднито го молеа да игра, а другиот игра таму? Ти дечко не го знаеш очигледно Поповиќ од пред две три сезони...впрочем, јас мислев правам муабет со некој што разбира, а тој да ти вика дека Талик бил најплатен играч во лигава...просто да се чудиш
Jas ne kazav dali gi zasluzuva tia pari pari Talik tuku kazav kolku zima. Slucajno rabotam vo banka i znam kolku pari mu pustaat na smetka na Talik i ne tresam gluposti,Moze nekoj od klubot si deli po pola so nego stom mu e naduen CENATA. Inaku koga go molea Jane da potpise za Svislajon trebase da odi na pozajmica vo Pelister kaj Aco Petrovic posto imaat ist sponzor.Ako si navivac na MZT prasaj go Petrovic ce ti kaze ili Jane koga ce se vrate od Ukraina.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Imam nova informacija LOZARI i upravata na FENI se smirile i na naradnata utakmica so AMAK ce se naviva ima da GRMI. ZIZI i TONI taka se dogovorile
.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Jas ne kazav dali gi zasluzuva tia pari pari Talik tuku kazav kolku zima. Slucajno rabotam vo banka i znam kolku pari mu pustaat na smetka na Talik i ne tresam gluposti,Moze nekoj od klubot si deli po pola so nego stom mu e naduen CENATA. Inaku koga go molea Jane da potpise za Svislajon trebase da odi na pozajmica vo Pelister kaj Aco Petrovic posto imaat ist sponzor.Ako si navivac na MZT prasaj go Petrovic ce ti kaze ili Jane koga ce se vrate od Ukraina.
4 годишен договор од кој првта сезона требаше во Пелситер да игра, мене ли ке ми кажуваш?

Според Талик е најплатениот играч во лигава? Тоа сакаш да го кажеш?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
4 годишен договор од кој првта сезона требаше во Пелситер да игра, мене ли ке ми кажуваш?

Според Талик е најплатениот играч во лигава? Тоа сакаш да го кажеш?

Znaci go molea za vo Pelister ne za vo Svislajon A proslata sezona tamu pley igrase Milutin Aleksic ako ne go znaes pusti A2 ce go vidis sega igra vo partizan.NE. DONALD COLE ZIMA 13000 DOLARA NA MESEC.SIGURNO
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Znaci go molea za vo Pelister ne za vo Svislajon A proslata sezona tamu pley igrase Milutin Aleksic ako ne go znaes pusti A2 ce go vidis sega igra vo partizan.NE. DONALD COLE ZIMA 13000 DOLARA NA MESEC.SIGURNO
Jas mislam deka ne se 13000 dolari.Od 10000 do 11000 dolari nis poveke a Talik e okolu 6000-7000 dolara
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Jas mislam deka ne se 13000 dolari.Od 10000 do 11000 dolari nis poveke a Talik e okolu 6000-7000 dolara
Јас колку што знам, Кол е најплатениот играч во МКД со 10.000 долари. Значи не би било логично Талик да зема 11.000. Е освен ако не си префрла Амир пари за свој џеб, што би отворило друга тема на муабет. Ма да се е можно, ама толку пари за Талик се премногууууууууу, за тие пари игра оној плејот што го земаа Чикаго на драфтов што се вика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom