Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Hehe, Искрено ме заболе како што кажав, каде, колку, зашто и како играл некој играч пред 4-5-6-7 години, кога мене муабетот ми беше еден и во 14 поста ти постар јунаку кавадаречки, ниеднаш не ми одговори на тоа што го кажав, туку ми вадеше статистики и преводи од Талик од пред 5 години. Мене целта на муабетот ми беше: Џабе што и каде играл, кога тука не покажува ништо. Ако според вас овој играч, кој е резерва на Шуш е сеуште на тоа ниво што бил, некогаш и некаде, тогаш вие имате проблем со расудувањето. И да, играл по 3 месеци во Цибона и Лукоил (каде што бил резерва) и тоа не е воопшто битно...целиот муабет е дека Браун не покажа ништо во споредба со Мираковски (ајде сега ти Тројанец пак фати се за моите 3 месеци koи не биле 3 туку 4 месеци и пак избегни го очигледното, дека Браун во споредба со Мираковски лани б



Aj kazi od koga vie od MZT gi sakate igracite od Rabotnicki:tapp:.
Pa ti go branis Mirakovski kako da osvoil titula so mzt pa si otisol pa golema steta sega :pos2:. daj kazi nesto za tia drvata vasi rabotnicki ve napleska kako mali deca. I aj dosta za talik mnogu mi e gajle kade igral i kade ce igra. No deka vo Amerika e legenda nema zbor. mislam vo koledz kasarkata.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ако го правите браун толкав талент нема да игра во нашава слаба(да не речам скапана) лига туку ке игра во појаки лиги и тимови. Минатата сезона как шо кажа некој погоре талике се беше 5 странец, се беше на трибините.
Мираковски за него според мене е МАЈСТОР!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ако го правите браун толкав талент нема да игра во нашава слаба(да не речам скапана) лига туку ке игра во појаки лиги и тимови. Минатата сезона как шо кажа некој погоре талике се беше 5 странец, се беше на трибините.
Мираковски за него според мене е МАЈСТОР!
И според мене е Самарџиев е МАЈСТОР
ЈБГ локал патриотизам:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ваше размислување е тоа го почитувам.Не дека е мираковски струмичанец но минатата сезона покажа дека е КВАЛИТЕТ! и дека ВРЕДИ! :helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ваше размислување е тоа го почитувам.Не дека е мираковски струмичанец но минатата сезона покажа дека е КВАЛИТЕТ! и дека ВРЕДИ! :helou:
I zatoa otide vo vtorata pederska liga za da igra po 5 min.Raka na srce teski Mirakovski neka e podobar.KE ostane nas celo vreme a Talik koga togas ke ne napusti.Spored mene Talik e ekstra igrac i vo sekoj slucaj bi mi pricinuvalo zadovolstvo da ima nekoj makedonec podobar od nego...

A za strumicani od koga e skapana ligata?Od ovaa godina ili od sekogas?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ваа година лигата е потапа од лани, ама и Фени не е баш сјаен каа лани каа да не му се играе на играчите со сила играат од шо мора победуат, лошо лошо
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ваа година лигата е потапа од лани, ама и Фени не е баш сјаен каа лани каа да не му се играе на играчите со сила играат од шо мора победуат, лошо лошо
Ke Ja Bide ....Ne Se Sekiraj Nigde Ne Se Brzame Ke Se Nadevame Na Slednata Sezona
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59

Во право си дете, пошто Мираковски играше со стари баби цела сезона лани
.
И нормално дека ке ти вадиме статистика да видиш поради тоа што зборуваш за статистики напамет.:nesum:
[/i]
:pos2:

Aj kazi od koga vie od MZT gi sakate igracite od Rabotnicki:tapp:.
Pa ti go branis Mirakovski kako da osvoil titula so mzt pa si otisol pa golema steta sega :pos2:. daj kazi nesto za tia drvata vasi rabotnicki ve napleska kako mali deca. I aj dosta za talik mnogu mi e gajle kade igral i kade ce igra. No deka vo Amerika e legenda nema zbor. mislam vo koledz kasarkata.
Јас сум само реален. А кога ке ти кажам дека многу го мразам Кебапот, треба малце да се замислите и да отворите погледите, а не само вашето да е најдобро. И ако бил легенда, сигурно ке играл во јак тим, а не на почната сезона, сеуште да е без ангажман...така да преку такво со вашиот Талик „Крис Пол„ Браун...Или врска немате од кошарка или тука од инает зборите, пошто друга логика јас не гледам. Мираковски игра за 6000 евра во Грција, Браун до пред 10 дена немаше ангажман, и сите други фактори покажуваат дека Кебапот е покомплетен играч од Талик. Тоа што го мразите вие дека е од Струмица, е очигледно во вашите постови, ниеден нема објективен од кај вас...ама баш ниеден...
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
:pos2:







Јас сум само реален. А кога ке ти кажам дека многу го мразам Кебапот, треба малце да се замислите и да отворите погледите, а не само вашето да е најдобро. И ако бил легенда, сигурно ке играл во јак тим, а не на почната сезона, сеуште да е без ангажман...така да преку тrite ne акво со вашиот Талик „Крис Пол„ Браун...Или врска немате од кошарка или тука од инает зборите, пошто друга логика јас не гледам. Мираковски игра за 6000 евра во Грција, Браун до пред 10 дена немаше ангажман, и сите други фактори покажуваат дека Кебапот е покомплетен играч од Талик. Тоа што го мразите вие дека е од Струмица, е очигледно во вашите постови, ниеден нема објективен од кај вас...ама баш ниеден...



Kolku za informacija Talik igra za 11 000 dolari na mesec. Ama parite ne znacat nisto. dai boze mite da si gi zeme site pari od grcistata da ne bide kako vrbica sto mu ostana aek dolzen 240 000 dolari do den denes. SEga e na sud. A i Rabotniki mu e dolzen edna plata na Mirakovski od lani i mislam deka nema nikogas da si ja zeme. Taka da ne e bitno kolku pari imas na hartija tuku kolku doma ce odnesis. Sram da mu e na Fersped da se bruka za tie pari.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:pos2:



Јас сум само реален. А кога ке ти кажам дека многу го мразам Кебапот, треба малце да се замислите и да отворите погледите, а не само вашето да е најдобро. И ако бил легенда, сигурно ке играл во јак тим, а не на почната сезона, сеуште да е без ангажман...така да преку такво со вашиот Талик „Крис Пол„ Браун...Или врска немате од кошарка или тука од инает зборите, пошто друга логика јас не гледам. Мираковски игра за 6000 евра во Грција, Браун до пред 10 дена немаше ангажман, и сите други фактори покажуваат дека Кебапот е покомплетен играч од Талик. Тоа што го мразите вие дека е од Струмица, е очигледно во вашите постови, ниеден нема објективен од кај вас...ама баш ниеден...
ОМФГ:ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija::ija:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Kolku za informacija Talik igra za 11 000 dolari na mesec. Ama parite ne znacat nisto. dai boze mite da si gi zeme site pari od grcistata da ne bide kako vrbica sto mu ostana aek dolzen 240 000 dolari do den denes. SEga e na sud. A i Rabotniki mu e dolzen edna plata na Mirakovski od lani i mislam deka nema nikogas da si ja zeme. Taka da ne e bitno kolku pari imas na hartija tuku kolku doma ce odnesis. Sram da mu e na Fersped da se bruka za tie pari.
Сакаш да ми кажеш дека Талик зема повеќе од Кол....Ај молим те доста тука лажете и тресете глупости!!!!!!!!!!!! Или збориш 11000 долари годишно??? Лани беше замена за Поповиќ и Шуш, сега 11.000 што тресете бе. А тој Поповиќ ви го избркаа од Работнички пошто врска немаше, а играше пред Талик. И ова, ако толку беше добар Талик, зашто додека Хил беше на проба во Мзт, Рајковиќ правеше се за да го земе кај вас, па за да се заштитат нашиве мораа да прават заврзлами некои? И да, Работички ќе му даде пари, нему должи само него, на сите им должи. Се преценувате...ништо реално не гледате, ај тоа, ама што лажете, е тоа не и е јасно. Јас мислите знам само двајца во кошаркава, па незнам работите какви се и што се.

Талик земал повеќе од Чековски и од Кол....лелелелелеле, џабе ти се преводи и линкови што ми даваш, кога ти збориш на памет, или пробуваш да не излажеш. И немој да кажуваш гачки, знам колку земаат и Кол и Чековски!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Kolku za informacija Talik igra za 11 000 dolari na mesec. Ama parite ne znacat nisto. dai boze mite da si gi zeme site pari od grcistata da ne bide kako vrbica sto mu ostana aek dolzen 240 000 dolari do den denes. SEga e na sud. A i Rabotniki mu e dolzen edna plata na Mirakovski od lani i mislam deka nema nikogas da si ja zeme. Taka da ne e bitno kolku pari imas na hartija tuku kolku doma ce odnesis. Sram da mu e na Fersped da se bruka za tie pari.
Дај не треси глупости !:tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нема шанси да игра за 11 000 долари,голема пара е тоа:tv:

Јас ништо немам против Мираковски,добар играч е,еден од најдобрите Македонски плејови:coffee:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Spored moi soznania(ne mora da se tocni)
Kol zima 100.000 dolara za cela sezona-okolu 10.000 dolara za mesec
Cekovski zima 60.000 evra za sezona-6.000 mesecno
Talik zima 60.000 dolara za sezona-6.000 dolara mesecno
Dimitrovski 35.000 -3500 mesecno

sezonata se esapi 9-10 meseci
 

Kajgana Shop

На врв Bottom