Фан Клуб : Фени Индустри

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе се деси вие да пропаднете зашто после струмица вие сте сега нa ред тоа да се деси ;)
Дај те молам направи нешто за Струмица пак да постои и да бидеме шампиони :tapp::nesvest:Каков ли се народ има во нашата земја:pos2::pos2:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Se nadevame deka e samo losa den na berzata.Bidejki ako stvarno toa se sluci nema da znaci samo raspad na K.K Feni Industri tuku i celo Kavadarci ke se vrati vo bezdnata koja sto bese kon krajot na devedesetite
http:/FENI INDUSTRI POD KLUCH
Никој да не ве лаже вака дека ќе го затварат тоа што новинарот на Време јаде трици и е недоволно информиран е друго двајсет како прво Фени нема 2000 работници и како второ фероникелот цената му е моментално 19 денари и почна да се крева и нека не јадат гомна да му ебам скопскиот педер скапан таму..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Никој да не ве лаже вака дека ќе го затварат тоа што новинарот на Време јаде трици и е недоволно информиран е друго двајсет како прво Фени нема 2000 работници и како второ фероникелот цената му е моментално 19 денари и почна да се крева и нека не јадат гомна да му ебам скопскиот педер скапан таму..
Не верувам да лажат без причина но дај боже да си во право:smir:.Бтв и јас имам таква информација дека на фероникелот му паѓа цената и дека Фени е пред затварање а ќе бидат отпуштени и работници од Силмак и не се знае дали ќе работи точна е информацијата, е сега прв пат слушам од тебе дека почнала да се крева цената.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не верувам да лажат без причина но дај боже да си во право:smir:.Бтв и јас имам таква информација дека на фероникелот му паѓа цената и дека Фени е пред затварање а ќе бидат отпуштени и работници од Силмак и не се знае дали ќе работи точна е информацијата, е сега прв пат слушам од тебе дека почнала да се крева цената.
Отидовме оф топика ама ајде ќе појасанм Фени моментално работе со 700 враборни од можни 1000 а не 2000 како што пишаа во време тоа е една лага никелот падна најниско до 14 долари до кое беше и границата на негово затварање ако дојдеше до таа цена ќе му акнеа клуч ако веќе толку падна цената на 12 долари до сега требаше да биде затворен цената последен пат пред два дена кога ми кажаа скокнала на 19 долари Време лаже те уверувам во тоа информиран сум пошто од тој Фени јас чекам леб татко ми работе таму и ако е пред затварање како што кажа Време барем ќе спомнеше нешто дома..

Инаку во Среда 17 30 спортска сала јасмин Кавадарци прв меч од БИБЛ лигата во Кавадарци помеѓу Фени-Брашов од Романија влезница 100 денара.:smir:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.924
ke tepa feni 30 razlika bez somnenie romancite neamle kosarka nema ni da imaat poz do kavadarcani napravete atmosfera kako sto treba neka go pusat romuncite
 
V

Viktoranius

Гостин
Moze se da se dese.Moze i Evro liga ke osvoime no taa utakmica ke ostane edna i edinstvena.Nema takvo nes da se povtore.Toa se desava ednas u stotte godini.Da gubis 15 razlika na 3 min do kraj i na krajot da pobedis +3 u poslednata sekunda.Utakmica na zivotot.Mozebi Gurov i Samardziev osvoile zaedno 15 tituli no nikogas ne pocustvuvale takvo custvo...Se nadevam i na ovaa sezona deka ke ima vozbudlivi momenti no realno toa so se sluci na 15.03.2008 se slucuva samo ednas.Ili pa vtor pat...Prviot pat bese negativno vo 1997 koga na takov nacin zagubivme od Godel Rabotnicki vo kup finaleto vo Kavadarci
Дефинитивно тоа не се заборава. Вие ќе ја памтите таа утакмица по добро, ние по лошо. Атмосфера, тепачка со полиција, кражба на бензинска, солзи кога Самарџиев ја забоди тројката во последните секунди.

Дефинитивно тоа ќе ми остане во сеќавањето се додека не умрам. Со еден збор највозбудливо гостување на Ајдуци додека постоеше Струмица.

јас ја проколнав струмица ве проколнувам и вас да не постоите повеќе.
А ти Зоте може да го цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш цицаш ..... И НА КРАЈОТ ДА ГО ГОЛТНЕШ ЦЕЛ !


Едит - Или ај да не ти замерувам, сигурно си аеродромец па си исфрустриран што "инстант" клубови како што ги наречувате вие, доаѓаат зимаат титула и се распаѓаат, а МЗТ колку и да игра тоа е. Проколнати сте.

Поарно еден ден лав, одколку цел живот овца.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Отидовме оф топика ама ајде ќе појасанм Фени моментално работе со 700 враборни од можни 1000 а не 2000 како што пишаа во време тоа е една лага никелот падна најниско до 14 долари до кое беше и границата на негово затварање ако дојдеше до таа цена ќе му акнеа клуч ако веќе толку падна цената на 12 долари до сега требаше да биде затворен цената последен пат пред два дена кога ми кажаа скокнала на 19 долари Време лаже те уверувам во тоа информиран сум пошто од тој Фени јас чекам леб татко ми работе таму и ако е пред затварање како што кажа Време барем ќе спомнеше нешто дома..

Инаку во Среда 17 30 спортска сала јасмин Кавадарци прв меч од БИБЛ лигата во Кавадарци помеѓу Фени-Брашов од Романија влезница 100 денара.:smir:
Goke nisto ne e laga.Feni tone...A postojat i drugi varijanti deka fabrikata go koristi ovoj pad za da moze povtorno da se vrati slobodnata ekonomska zona(pozitivno za site kooperanti vklucuvajci ja i mojata firma:nesum:),kako i lobiranje za poevtina struja.Pa da vidime site se nadevame na podobro.Inace Feni nikogas nemal poveke od 1000 vraboteni...Amir rece deka ovaa kriza ne vlijae na klubot no toa ne e logicno.Spored nego sponzori se sopstvenicite a ne fabrikata.No ako fabrikata ne odi narodot nema da mu dozvole da vleze u gradot ne da poseduva klub.Sepak rekov da se nadevame na najdobroto i svetskata ekonomija ke se stabilizira bidejki taa gi diktira cenite...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Goke nisto ne e laga.Feni tone...A postojat i drugi varijanti deka fabrikata go koristi ovoj pad za da moze povtorno da se vrati slobodnata ekonomska zona(pozitivno za site kooperanti vklucuvajci ja i mojata firma:nesum:),kako i lobiranje za poevtina struja.Pa da vidime site se nadevame na podobro.Inace Feni nikogas nemal poveke od 1000 vraboteni...Amir rece deka ovaa kriza ne vlijae na klubot no toa ne e logicno.Spored nego sponzori se sopstvenicite a ne fabrikata.No ako fabrikata ne odi narodot nema da mu dozvole da vleze u gradot ne da poseduva klub.Sepak rekov da se nadevame na najdobroto i svetskata ekonomija ke se stabilizira bidejki taa gi diktira cenite...
Ништо не се знае останува да видиме(поголеми се шансите да се стави клуч на фабриката) и јас му се чудев на Together Lozari ама ај простено му е не е бил информиран:).
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе гледајте Берза на А1....кажуваа за Фени....биле во тешка криза и никелот поефтинил за 200%:nesvest::nesvest:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Факт е дека фабриката е во криза, цената на никелот јавно се објавува и нема криење тука, башка и градот не ни е многу голем така да се се разбира за брзо време, не верувам дека работата ќе отиде до крајна мерка за да се стави клуч на фабриката, минатиот пат кога згасна целосно имавме некомпетентна влада нежелна да помогне, имам поголема верба во сегашната гарнитура и сметам дека ќе помогнат ако кризата продолже да расте.

А и клубот пак ич не верувам дека ќе згасне, имаме многу споредни спонзори покрај Фени, еве сега од оваа сезона и претставништво на Фолксваген е спонзор, како шо може да видиме на дресовите, во Јасмин теренот е опколен со реклами од малите бизниси во Кавадарци, така да мислам дека и да се откаже Фени како спонзор пак ќе опстоиме, сеа сигурно со некој потпросечен тим ама подобро нешто отколку ништо.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Факт е дека фабриката е во криза, цената на никелот јавно се објавува и нема криење тука, башка и градот не ни е многу голем така да се се разбира за брзо време, не верувам дека работата ќе отиде до крајна мерка за да се стави клуч на фабриката, минатиот пат кога згасна целосно имавме некомпетентна влада нежелна да помогне, имам поголема верба во сегашната гарнитура и сметам дека ќе помогнат ако кризата продолже да расте.

А и клубот пак ич не верувам дека ќе згасне, имаме многу споредни спонзори покрај Фени, еве сега од оваа сезона и претставништво на Фолксваген е спонзор, како шо може да видиме на дресовите, во Јасмин теренот е опколен со реклами од малите бизниси во Кавадарци, така да мислам дека и да се откаже Фени како спонзор пак ќе опстоиме, сеа сигурно со некој потпросечен тим ама подобро нешто отколку ништо.
Никола и другарчињата а :pos2::pos2: Инаку вака можеби никелот е паднат многу ама до мера да и стават клуч на фабриката нема да дојде за тоа тука а владата која повторно ќе уклуче таа слободна бесцаринска зона за Фени и ефтина струја што ќе се намалат трошоците за половина што се вели и ќе може да се работе повторно и да се извезува никел и за 14 долари инаку отеравме офтопик ептен Маркус кааа ќе ни дојде ќе ни даде по калаите инаку да гледаме позитивно на стварите и да си бркаме работата а тие што саакаат да згасне Кк Фени како Зоте на пр можат слободно да го посисаат едно убаво така да го позапапат :drk::drk: кромидар еден скопски..:tapp::baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom