Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
Или уште пократко, како ние на вас
e neznam toa koj na kogo mu nabil kompleks. jas mislam nie vas posto vie si sedevte pred televizor i ja slusavte ooo titula ooo titula :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

i uste 20 god nema da ja imate:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: zatoa sto ste maalski klub
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
a vie kaj i da e ke zgasnete za 1-2 godina... i pak ke si sedite pred tv:tv: i ke :drk: na nas
Backo sega nie postoime i glavni igraci vo ligata se Kol,Cekovski,Dimitrovski,Sokolov,Gocevski...Koga nie ke se raspadnime site so gi spomnav ke si fatat zapad i Evropa a ligata povtorno ke ja vodat Rabotnicki i Mzt so Azemi,Miftari,Taci,Simik ITN ITN zatoa ako ja sakas Makedonija moli se Feni da ne se raspadne...Zatoa sto na toj nacin i ligata ke odi napred.Eve gledas lani kakov bese MZt pa vidoa deka so toj tim mozat samo da bidat lesna hrana i se zasilija.I sega namesto so cego gledas Miki Despotovik so promasuva sam pred obrac ke gledas pokvalitetni centri kako Abramovski i Stankovik.RAZBIRAS?:smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
samo da te prasam koj bile glavni igraci vo 96/97/98 ??? ako znaes i kade igrale ???
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
samo da te prasam koj bile glavni igraci vo 96/97/98 ??? ako znaes i kade igrale ???

А дали тебе ти претставува лична сатисфакција кога некој ќе ти каже дека твојот клуб бил многу јак пред 10 години, и дека го тепал Реал?

Реторичко е прашањето, не мора да одговараш оти го знам одговорот.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Satisfakcija mi e pregolema... najdobro prestaven klub vo evropa... pogolema satsifakcija imam MZT sto go tepal real nego titula vo Makedonija... sto ako si sampion vo Makedonija, vaka svetot te razbral...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Тасовски потпишува со Фершпед Работнички

Кошаркарскиот репрезентативец на Македонија, крилото Диме Тасовски, денеска треба да го потпише договорот со Фершпед Работнички. Тасовски ги договорил сите детали со управата на „шпедитерите“ и денеска ќе го парафира договорот кој ќе биде со важност од две години. - Можам да потврдам дека Тасовски ќе биде наш член во претстојната сезона. Денеска треба само да се официјализира трансферот, откако ќе го завериме на нотар. Со тоа полека се склопува мозаикот во екипата за која мислиме дека ќе биде доволно конкурентна. На крилната позиција бевме малку послабо покриени, па со доаѓањето на играч од калибарот на Тасовски и таа празнина е пополнета - вели спортскиот директор на најтрофејниот македонски клуб, Горан Костовски.

Ф. Работнички, кој во новата сезона ќе игра во домашното првенство и во Балканската лига, во преодниот рок од Струмица го доведе и бекот Тони Грнчаров. Од странците, клубот ги пријави староседелците Филиповиќ и Зивчевиќ, како и Црногорецот Љуца и Американецот Рос.

Тасовски во минатата сезона го носеше дресот на Струмица 2005, каде што дојде токму од Ф. Работнички. Претходно овој крилен кошаркар играше уште за Вардар и за Жито Вардар. По финансискиот колапс на струмичани, Тасовски и уште неколку играчи од сениорскиот тим станаа слободни и можеа да избираат во која екипа ќе одат. Уште по објавувањето на веста дека Струмица има проблеми и ќе ги пушти своите најдобри играчи, се најавуваше оти Тасовски ќе се врати во клубот од „Градски парк“.


и ај бе вие од fa прекинете веке со таа ваша победа над реал аман веке ја отечивте секаде али и ок е работа нема пак за што друго да се фалите само тоа е од вашиот долг преиод на постоење.:toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
e neznam toa koj na kogo mu nabil kompleks. jas mislam nie vas posto vie si sedevte pred televizor i ja slusavte ooo titula ooo titula
i uste 20 god nema da ja imate zatoa sto ste maalski klub
На телевизија не се слушаше ништо искрено да ти кажам, пошо таква мртва атмосфера како што можат да направат Лозари никој не може. Само слушав кога во салата се пееше "оди си Емил".

Само не знам што спомнуваш пред 20 години кога пратиш кошарка од пред една година. Евентуално ако си постар, може си не гледал во петте финалиња, кога игравме во Европа и газевме дома кој ни стигне, или кога во Радовиш го тепавме Тиквеш со 30 разлика во финалето (кој знае дали имаше Лозари тогаш !?)

А дали тебе ти претставува лична сатисфакција кога некој ќе ти каже дека твојот клуб бил многу јак пред 10 години, и дека го тепал Реал?
Реторичко е прашањето, не мора да одговараш оти го знам одговорот.
Мојот клуб беше јак пред 7 години, најголемо задоволство ми претставува кога идеме на вистинско дерби со Работнички нешто што вие не можете никогаш да го осетите.

Значи не знам како не можете да разберете една работа. Фени Индустри моментално е најјак клуб во Македонија (не и најдобар пошо се знае кој е најдобар Работнички со 13 титули). Организиран на високи ниво и тука завршува муабетот. Само не знам сошто некој тука се труди да објаснува или да споредува Family Aerodrom со Лозари.
Едноставно ние Аеродромците сме горди на тоа што важиме за најдобрата навивачка група што навива за кошаркаски клуб
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
sramota vo finalna serija mesto podrska mu peat: odi si emil... da ne navleguvam vo nivnata navivacka filozofija... vie nikogas nema da go osetite custvoto na pravoto derbi... e patam so rabotnicki kako dete, polna sala, a nadvor ne mozt da vlezat use 1000 dusi so krti...c c c
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Cekaj be backo ti znaes kolku vreme ima pominato od togas?Zboram za bliskoto minato 4-5 godini.Momentalniot tim so go ima Feni Industri e najdobar sto bilo koj drug tim go imal vo izminative 5 godini vo Makedonija...
Ќе покаже времето, Да не почнам да ти зборам во `99 каква екипа имаше МЗТ, а каква Работнички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom