Фан Клуб : Фени Индустри

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе шо е оваа работа, овие од Фени, поточно вчера ѓи видов Чековски и Димитровски повторно беа во Платинум во Струмица. Изгледа Струмица повеќе им се допаѓа од Кавадарци (мала шала, не го сваќајте здраво за готово :smir:)
Може ќе одат у Аба да играт:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Утре во сала биљанини извори ќе се одигра пријателски натпревар помеѓу Фени и екипата на Лариса за резултат утре ајт поздрав.:salut:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не е лош играч Соколов се надевам дека ќе се снајди кај нас и покрај големата конкуренција
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
КОШАРКА
Соколов потпиша за Фени Индустри


Актуелниот првак на Македонија во кошарка и освојувач на Куп за преодниот пехар на Вечер, Фени Индустри продолжува да се засилува. Според портпаролот на клубот Дивна Пешиќ , репрезентативецот Дарко Соколов во новата сезона ќе го носи дресот на кавадарчани и тој е втората звучна, домашна, аквизиција, после Ѓорѓи Чековски.
Соколов во изминатата сезона играше за Струмица 2005 која соочена со финансиски проблеми ги ослободи играчите од обврските. Тоа го искористи и како слободен агент потпиша едногодишен договор со Фени Индустри
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
не знам али мене соколов нешто не ми е по кеиф како играч.себичен е-али за без пари ок не е проблем не е страшно.може емил ке го научи на по колективна игра и може да допринесе. а и добро е тоа со сепак е репрезентативец. е и друго се зборува дека турнирот во кавадарци ке се одржи на 15,16,17 септември колку е точно поима немам.:salut:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
ne znam kolku ke go plakat Feni,ama Darko e tezok prosek.Osven sut za tri i volja za kosarka,se drugo mu e gola voda.Da si ebe veko,ne znae da asistira,takvo nesto ne sum videl u kosarkata.Nema nikakov pregled na igracite.Lani kaj nas imase prosek od 0.4 asistencii po utakmica.Aj belki vaj godina ke e posalam,ke ima od koj da uce
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
не знам али мене соколов нешто не ми е по кеиф како играч.себичен е-али за без пари ок не е проблем не е страшно.може емил ке го научи на по колективна игра и може да допринесе. а и добро е тоа со сепак е репрезентативец. е и друго се зборува дека турнирот во кавадарци ке се одржи на 15,16,17 септември колку е точно поима немам.:salut:
Па за тебе ако не се пари 2 500,3 000 евра тогаш оК...:wink:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
КОШАРКА
Соколов потпиша за Фени Индустри


Актуелниот првак на Македонија во кошарка и освојувач на Куп за преодниот пехар на Вечер, Фени Индустри продолжува да се засилува. Според портпаролот на клубот Дивна Пешиќ , репрезентативецот Дарко Соколов во новата сезона ќе го носи дресот на кавадарчани и тој е втората звучна, домашна, аквизиција, после Ѓорѓи Чековски.
Соколов во изминатата сезона играше за Струмица 2005 која соочена со финансиски проблеми ги ослободи играчите од обврските. Тоа го искористи и како слободен агент потпиша едногодишен договор со Фени Индустри
Убаво де убаво..

не знам али мене соколов нешто не ми е по кеиф како играч.себичен е-али за без пари ок не е проблем не е страшно.може емил ке го научи на по колективна игра и може да допринесе. а и добро е тоа со сепак е репрезентативец. е и друго се зборува дека турнирот во кавадарци ке се одржи на 15,16,17 септември колку е точно поима немам.:salut:
Јас бев повеќе за Тасовски пошто сме слаби на позиција 3 ама ајде ќе се најде и Дарко.

ne znam kolku ke go plakat Feni,ama Darko e tezok prosek.Osven sut za tri i volja za kosarka,se drugo mu e gola voda.Da si ebe veko,ne znae da asistira,takvo nesto ne sum videl u kosarkata.Nema nikakov pregled na igracite.Lani kaj nas imase prosek od 0.4 asistencii po utakmica.Aj belki vaj godina ke e posalam,ke ima od koj da uce
Се сложувам со тебе 100% само тој еден шут добар за 3поени и добар влез се друго е гола вода како што напомена ти..
Па за тебе ако не се пари 2 500,3 000 евра тогаш оК...:wink:
Хаха за 3000 евра Диме Тасивски се нафана да дојде не треис зелени молим те Дарето е за 2000 евра донесен пошто сакал да игра во тим што ќе се бори за титула и во мак баскет и во БИБЛ така да арно е сето воа и нека ни е со среќа па го очекуваме со Гоцевски заедно да дојдат во Кавадарци деновиве/:salut:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ај нека му е со среќа
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Шо, Соколов у Фени, аман бе шо мислат овие нашите да праат
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Шо, Соколов у Фени, аман бе шо мислат овие нашите да праат
Таа е Ристо ка не не питуат нас така му е сега нека му го поманкат:pos2::pos2::pos2: али ајде нека е за убаво море со вика Бармацето комсијата нека има помин :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ами таа е ај арно дете е Дарето ама ногу играчи е воа шо ќе прајме глеам и ниа Израелецот уште го вртат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom