Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Напишано од Феномен
Аеродром има околу 70 000 иљади луѓе(а Кавадарци 40 000) и не верувам дека некој навива за Фершпед а башка што со вас навиваат и од други групи пример Лавови од Ѓорче
kakvi lavovi gorce be aloo.. ti bladas... lavovi gorce navivaat so cpb za rabotnicki(navivaa, minato vreme, zoso sea ne postojat cpb) inace ima i luge sto ne idat na kosarka idat na fudbal... ne se ograniceni, ti sto mislis ako e od Aerodrom mora da ide samo na kosarka i samo za MZT da odi a?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
kakvi lavovi gorce be aloo.. ti bladas... lavovi gorce navivaat so cpb za rabotnicki(navivaa, minato vreme, zoso sea ne postojat cpb) inace ima i luge sto ne idat na kosarka idat na fudbal... ne se ograniceni, ti sto mislis ako e od Aerodrom mora da ide samo na kosarka i samo za MZT da odi a?
Абе не знам дали се од Лавови ама знам дека со вас оделе некои дечки од Ѓорче
А ако е од Кавадарци мора да оде на Фени?има некои луѓе и шо не пратат кошарка и шо не ги занима тој клуб(Тиквеш воа ноа):toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
a eve sega vece postoeme 3 sezoni i klubot ima 50-60 najverni navivaci. a koga i nie bi postoele 15-20 god daj boze sigurno ce ima nad 500 navivaci. a potoa na pr dokolku klubot oslabe sigurno od 500 navivaci ce ostanat verni barem 150-200 i ce navivaat za prosecen tim.

do pred 2-sezoi mzt na derbi so rabotnicki imase okolu 200 navivaci. vasiot tim poleka eve vo poslednite sezoni ojaknuva kako finansiski taka i vo igracki kadar. pa i vasite navivaci se vratija i na derbinjata so rab bevte po okolo 500-600 navivaci
a kako 4 to : ti napisa deka ne navivas za titula. a MOZE DA MI ODGOVORES ZA STO NAVIVAS?
Тотално непознавање со спорт. Ти нормален ли си што збориш? Не знам што чекаат твоите другари од Кавадарци, како уште не те заќутеа. Па цело време тука се обидуваат да кажат дека и порано иделе на Тиквеш, Орка итн. и сега ти од нигде дојден само да провоцираш, викаш дека сте постоеле само 2 години и затоа сте толку малце.

Дај ми слики, податок, весник, видео запис.. било што да ми докажеш дека на дерби имало 200 навивачи. Кога игал МЗТ со Работнички секогаш имало минимум 1000 луѓе кај нас во сала. Ти си ги побркал лончињата, да не мислиш за навивачите на Работнички дека биле на дерби 200 навивачи

Чекај еве што ќе се случи ако тимот не освои титула? Ќе пропадне светот или што? Еве ви најчист пример сега, МЗТ Скопје нема титули, а има најдобри навивачи. Вие сте шампиони па пак Лозари по бројност се 60. Смешно, трагично.

Чекај сакаш да ми кажеш дека кога сте слушнале вие за клубот Мзт Скопје и одма сте се собрале 200-300 души да навивате?
Како сакаш да навиваме кога јас зна клубот дозна неколку утакмици пред да играиме со Маврово за дали да опстаниме у лигата Кавдарчани може памтите Баснарков ка а дади тројката у последните секунди и у продолжениа и тепаме......а тогаш имаше над 1000 гледачи
Може ме свати може не ме свати шо сакам да кажам ама и да си ме сватил знам дека ќе прашаш а од коа страна Баснарков а дади тројката?
Ко прво да те прашам, дали знаеш кога е оформен МЗТ Скопје, и второ која е првата навивачка група што навивала за МЗТ? Кога ќе ги дознаеш сите овие работи, дојди ќе разговараме, вака со трескање на глупи прашања немој

dobro eve cim taka misles zosto mzt skopje ima prosecna posetenost na natrevarite okolu 600-700 gledaci, a feni ima prosecna posetonost 1500-1800 gledaci???????
Кавадарци е град колку што знам, Аеродром е населба во Скопје. 600-700 глеадчи е просекот на МЗТ во сите изминати 17 сезони, а те моалм кажи ми го просекот на минатите сезони во Јасмин. Не мора да ми го кажуваш, јас го знам. Чистачката што ја одржува салата и евентуално некој ракометен клуб.

Па нели цело Скопје навива за Вардар ?
Или почна од оваа сезона да навива оти има пари, а другите сезони имавте просек по 200 луѓе на градски кога играше Вардар.
Што имаше врска фудбалот со кошаркава ај кажи ми ти на мене? Аман бе толку ли сте искомплексирани па за се да јадете г*мна што е од Скопје. Да цело Скопје навива за НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ВО МАКЕДОНИЈА - ВАРДАР

Аеродром има околу 70 000 иљади луѓе(а Кавадарци 40 000) и не верувам дека некој навива за Фершпед а башка што со вас навиваат и од други групи пример Лавови од Ѓорче:helou:
Дај бе малце мислите пред да напишете нешто. Лавови Ѓорче кај ги имаш видено во Аеродром кога играл МЗТ ???
Добро битно си билдаш постови, а што тресеш глупости нема врска

Што ќе кажеш а?:baeh:
Што да каже? Срамота е каде живееме и со какви, тоа само треба да го каже
 
V

Viktoranius

Гостин
Нема ништо врска бе фудбалот со кошарката, али другарчето ти направи глупа споредба со тоа што демек во Кавадарци имало еден клуб и нормално било сите да навиват за него, а во Скопје повеќе клубови и затоа нормално било да има помала посетеност.

Па кажи ми тогаш зошто зборите дека цело Скопје навива за вардар кога до минатата сезона просек имаше по 200 гледачи ?

Ааа и да објасни ми го тоа што го кажа Феномен.


Аеродром има околу 70 000 иљади луѓе(а Кавадарци 40 000) и не верувам дека некој навива за Фершпед а башка што со вас навиваат и од други групи пример Лавови од Ѓорче:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
mesas naselbi i gradovi??? pak ke ti kazam ne se ograniceni, ako zivee vo Aerodrom da mora da odi MZT da go gleda zoso Skopje ima miljon kluba.. sea sfati ??
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Тотално непознавање со спорт. Ти нормален ли си што збориш? Не знам што чекаат твоите другари од Кавадарци, како уште не те заќутеа. Па цело време тука се обидуваат да кажат дека и порано иделе на Тиквеш, Орка итн. и сега ти од нигде дојден само да провоцираш, викаш дека сте постоеле само 2 години и затоа сте толку малце.



Дај ми слики, податок, весник, видео запис.. било што да ми докажеш дека на дерби имало 200 навивачи. Кога игал МЗТ со Работнички секогаш имало минимум 1000 луѓе кај нас во сала. Ти си ги побркал лончињата, да не мислиш за навивачите на Работнички дека биле на дерби 200 навивачи

Чекај еве што ќе се случи ако тимот не освои титула? Ќе пропадне светот или што? Еве ви најчист пример сега, МЗТ Скопје нема титули, а има најдобри навивачи. Вие сте шампиони па пак Лозари по бројност се 60. Смешно, трагично.

Па Кавадарци е скоро дупло помало од Аеродром така да рачунај 60-70x2=?:uvo:


Ко прво да те прашам, дали знаеш кога е оформен МЗТ Скопје, и второ која е првата навивачка група што навивала за МЗТ? Кога ќе ги дознаеш сите овие работи, дојди ќе разговараме, вака со трескање на глупи прашања немој

Пирамида,Сервис кру(уште навиваат или само трансовите им стоат:))вие сте од 97-ма.....:drk: на вас море:pos2::pos2::pos2:


Кавадарци е град колку што знам, Аеродром е населба во Скопје. 600-700 глеадчи е просекот на МЗТ во сите изминати 17 сезони, а те моалм кажи ми го просекот на минатите сезони во Јасмин. Не мора да ми го кажуваш, јас го знам. Чистачката што ја одржува салата и евентуално некој ракометен клуб.

Епа кога не си бил пред 2 сезони у Кавадарци на Фени не треси....ти гарантирам дека имаше на скоро секоа околу 1000


Што имаше врска фудбалот со кошаркава ај кажи ми ти на мене? Аман бе толку ли сте искомплексирани па за се да јадете г*мна што е од Скопје. Да цело Скопје навива за НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ВО МАКЕДОНИЈА - ВАРДАР




Дај бе малце мислите пред да напишете нешто. Лавови Ѓорче кај ги имаш видено во Аеродром кога играл МЗТ ???
Добро битно си билдаш постови, а што тресеш глупости нема врска

Па ќе си билдам....кога имам читано од ваши членови и баш се расправавте за од Ѓорче Петров до железничка.....

Што да каже? Срамота е каде живееме и со какви, тоа само треба да го каже
А не ми е јасно кога се основало Мзт по колку навивачи имаше?:uvo:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Аеродром има околу 70 000 иљади луѓе(а Кавадарци 40 000) и не верувам дека некој навива за Фершпед а башка што со вас навиваат и од други групи пример Лавови од Ѓорче:helou:
Добро бе не ми е јасно зашто админите не стават тест за интелегнција пред секое зачленување на форумов. Какви Лавови во Аеродром побогу !? Они навиваа за Фершпед кога Сити Парк Гејс идеа на утакмици. Не знам дали треба да се отвори посебна тема Painting за да ви се нацрта кога нема да можете да сватите нешто
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добро бе не ми е јасно зашто админите не стават тест за интелегнција пред секое зачленување на форумов. Какви Лавови во Аеродром побогу !? Они навиваа за Фершпед кога Сити Парк Гејс идеа на утакмици. Не знам дали треба да се отвори посебна тема Painting за да ви се нацрта кога нема да можете да сватите нешто
Добро бе ти шо си мислиш ни немаме отидено на форумот ултрас додека беше?:nesum:
Таму тоа го расправате и некој кажуваше како може да одат со вас кога ја пеете од Ѓорче Пет.....:uvo:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Феномен научи како се цитира пост зошто појма немаш, самиот себеси си се цитирал. Ајде сега пак од почеток, пошо на вас треба повеќе пати да ви се објасни. Аеродром е населба, Кавадарци е град. Што ми кажуваш колку имало пред 2 години, те прашав колку имало просечно гледачи пред 3 години? Ајде ти одговорими на ова. Не трескај за Лавови дека иделе на МЗТ ќе ти кажам уште еднаш, смешен испаѓаш.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Феномен научи како се цитира пост зошто појма немаш, самиот себеси си се цитирал. Ајде сега пак од почеток, пошо на вас треба повеќе пати да ви се објасни. Аеродром е населба, Кавадарци е град. Што ми кажуваш колку имало пред 2 години, те прашав колку имало просечно гледачи пред 3 години? Ајде ти одговорими на ова. Не трескај за Лавови дека иделе на МЗТ ќе ти кажам уште еднаш, смешен испаѓаш.
Абе намерно тоа го направив и намерно и здебелив буквите оти инаку ќе немаше прегледност
Па таа година сме основани бре интелекту:tapp: и сме играле у втора лига колку сакаш да има?
Абе може Лавови не иделе ама од Ѓорче иделе.....јас си видов со свио очи и неможеш да ме лажеш а ти може и не знаеш оти ипак не сте така мала група па да има нов член и да речиш кој е виа дааа:pos2:
Абе и у Кавадарци сите не одат на кошарка како неможеш да сватиш:uvo:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
epa ako nekoj ide od gorce na MZT mora da e clen na navivackata grupa lavovi? ako nekoj ide od avtkomanda mora da e od pirati???
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Барам некој член од Кавадарци (не Феномен) да каже кога се основани Лозари?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Барам некој член од Кавадарци (не Феномен) да каже кога се основани Лозари?
1991
А еднаш воџата ми спомна дека се навивало од 89 ама не го прашав повеќе














Кој ти одговори?:baeh:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
epa ako nekoj ide od gorce na MZT mora da e clen na navivackata grupa lavovi? ako nekoj ide od avtkomanda mora da e od pirati???
Е добро де така е како што викаш јас се демантирав значи ипак навивале од друга населба:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom