Фан Клуб : Фени Индустри

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ponudata ne e 12.000 evra tuku 12.000 dolari...a megju ovie dve sumi ima ogromna razlika
Da brate i jas se zacudiv.. ^^princess^^ rece 95% ostanuval Kol i deka mu bile ponudeni pazi 12.000 evra i pogolem stan za deteto i zena mu, od 12.000 evra do 12.000 dolari ima mnogu razlika neznam princess dali ja znae razlikata evro-dolar moze za nea e isto :drk: tuku aj sto razbirat zenskite od kosarka :wink:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Siguren si? ....od kade ti e ovaa informacija? ....jas slusnah deka ima podobra ponuda od taa na Feni
Каде си слушнал на пазар!!


Gocevski vi ostana ne potpisa kaj nas a za Kol tesko da vi ostane kak so znam ke si ode ama nisto ne se znae do preodniot rok ima vreme taka da ke socekame
Кој е клубот што го бара ако може да кажиш чим толку информиран си.

Ако остануваше кол ке потпишеше и тој продолжување на договорот како шо направиле другите играчи кои ги наведе тогедар лозари.Значи кол изгледа има некоја понуда и се двоуми
Кол неможе да потпише пошто е во Америка и размисли малку сега од Америка да дојде за да потпише.

95% kol ostanuva,bidejki upravniot odbor na feni mu rekol deka dokolku ostane ke mu dadat pogolem stan za zena mu i deteto da gi donese vo kavadarci i da ziveat zaedno,inaku toj bara da mu se zgolemi platata na 12 000 evra,ama po se izgleda deka ostanuva i ovaa sezona :salut:
Има вистина во овој пост за станот и фамилијата а платата што е понудена е 12 000 долари не евра.:helou:

tocno e toa deka kol ima ponuda od partizan
ТОа е само лага за Партизан нема врска за ваков негов трансфер во Београд не верувајте на секој.:salut:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
Da brate i jas se zacudiv.. ^^princess^^ rece 95% ostanuval Kol i deka mu bile ponudeni pazi 12.000 evra i pogolem stan za deteto i zena mu, od 12.000 evra do 12.000 dolari ima mnogu razlika neznam princess dali ja znae razlikata evro-dolar moze za nea e isto :drk: tuku aj sto razbirat zenskite od kosarka :wink:
OK MOJA GRESKA SORRY NEMA POTREBA ODMA DA VREGAS I DA VIKAS DEKA NE RAZBIRAM NISTO OD KOSARKA,MISLAM DEKA NEMA POTREBA ZA GLUPOSTI DA SE KARAM SOTEBE :salut:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
KE SI A ISPRAVAM GRESKATA,BIDEJKI NA SEKOJ MU SE SLUCUVA,A BIDEJKI TI MI SE PRAVIS "PAMETNJAKOVIC" GLEDAM DEKA NEMAS NIKAKOV ODNOS SPREMA DEVOJKITE NA FORUMOT,AMA TOA E TOA,TI ODMA POCNUVAS DA NAVREDUVAS,A PRAVO DA TI AKZAM MENE NE MI NI INTERESIRA TI PA SO PISIS TOA SI E TVOE,SAMO NE TI CINE TOA SO GO PISIS(ne go svakaj ova kako provokacija) :salut:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
KE SI A ISPRAVAM GRESKATA,BIDEJKI NA SEKOJ MU SE SLUCUVA,A BIDEJKI TI MI SE PRAVIS "PAMETNJAKOVIC" GLEDAM DEKA NEMAS NIKAKOV ODNOS SPREMA DEVOJKITE NA FORUMOT,AMA TOA E TOA,TI ODMA POCNUVAS DA NAVREDUVAS,A PRAVO DA TI AKZAM MENE NE MI NI INTERESIRA TI PA SO PISIS TOA SI E TVOE,SAMO NE TI CINE TOA SO GO PISIS(ne go svakaj ova kako provokacija) :salut:
Naprotiv na kraj pamet ne bi go gledal ova kako provokacija,ajde izvini ako tolku se navredi sto rekov deka devojkite ne se razbiraat mnogu od kosarka mozebi ti si isklucok :smir:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Ахх , колку ли само шпекулации.
Во К.К. ФЕНИ - Индустри остануваат во следната сезона :(потврдени информации)
1. Доналд Кол
2. Златко Гоцевски
3. Горан Самарџиев
4. Марјан Ѓуров

Фиксно .
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
za donald cole mi e najmilo.jas imam informacii deka vo ovaa liosta ostanuva i cobeto i deka ke ima eden plej od ekipata od strumica samo ne zanm koj tocno ako ne e solovov ne znam koj drug bi bil.i deka ke ima razgovor za eden od lanskite stranci.:vozbud:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Чековски денеска потпишува за Фени Индустри?
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ѓорѓи Чековски денеска треба и официјално да потпише договор со актуелниот шампион Фени индустри, дознава „Нова Македонија“. Популарниот Станко веќе ги дефинирал сите услови со кавадарчани, кои се повеќе од солидни за македонски услови.
- Со Чековски се сретнавме неколкупати, но засега не можам да потврдам дека сите детали се конкретизирани. Вистина е дека сме блиску до негово ангажирање, но се уште нема ништо официјално по тоа прашање - вели Дивна Пешиќ, портпаролката на Фени И.
Покрај Чековски, денеска потпис на новите договори со кавадаречкиот прволигаш ќе треба да стават уште и Марјан Ѓуров, Горан Самарџиев и Александар Димитровски. Меѓу потпишувачите е најавен и Златко Гоцевски, кој, како што дознаваме, е во интензивни преговори и со вицешампионот Струмица.
- Гоцевски ни кажа дека ќе дојде денеска во Кавадарци за да потпише договор со Фени И. Се друго за нас е шпекулација - дополнува Пешиќ.
Досега управата на Фени И. го продолжи договорот со тренерот Емил Рајковиќ, како и со бекот Дарко Радуловиќ. Токму отсуството на Рајковиќ, кој изминатава недела како селектор на младинската репрезентација на Македонија беше во Романија, е причина што обновувањето на договорите со носителите на играта од минатата сезона ќе се случи дури денеска, на последниот ден од летниот преоден рок.
Паралелно со преговорите со домашните кошаркари, челниците на Фени И. разговараат за евентуално продолжување на договорот со Американецот Доналд Кол, најкорисниот МВП-играч на неодамнешното финале од плејофот. Во моментов шансите се, сосема реално, Кол и следната сезона да го носи портокаловиот дрес на шампионот. :helou:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Ej aj ако можете да ги напишете сите засилувања во Фени ... :smir:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
Timot na KK.FENI za sezonata 2008/2009 :Aleksandar Angelov,Dime Basnarkov,Aleksandar Dimitrovski,Igor Krstev,Darko Radulovic,Zlatko Gocevski,Marijan Gjurov,Gjorgi Cekovski,Slobodan Mihajlovski,Goran Samardziev,Atanas Manev.
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
od feni sigurno nekoj ke si odi poso imaat visok na visoki igraci t.e.4 i 5 .toa se gocevski kol, mihajlovski i od denes cekovski gorgi.Poso cim dosol cekovski racunajte deka ke igra min.30 min na utakmica.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
od feni sigurno nekoj ke si odi poso imaat visok na visoki igraci t.e.4 i 5 .toa se gocevski kol, mihajlovski i od denes cekovski gorgi.Poso cim dosol cekovski racunajte deka ke igra min.30 min na utakmica.
Ѓорѓи Чековски е единствениот нов македонски кошаркар во редовите на Фени Индустри. Кавадарчани на својата листа ги пријавија сите преостанати домашни кошаркари, кои беа дел од шампионскиот тим.

Вака изгледа листата на Фени Индустри, составена од 11 македонски кошаркари:

Александар Ангелов,
Диме Баснарков,
Игор Крстев,
Атанас Манев,
Александар Димитровски,
Дарко Радуловиќ,
Златко Гоцевски,
Марјан Ѓуров,
Слободан Михајлоски,
Горан Самарџиев,
Ѓорѓи Чековски.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
od feni ke si odi:Vladimir Popovic,Bosko Jovovic,Milan Prekovic,no seuste ne se znae za Talik Brown I Donald Koll:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
od feni sigurno nekoj ke si odi poso imaat visok na visoki igraci t.e.4 i 5 .toa se gocevski kol, mihajlovski i od denes cekovski gorgi.Poso cim dosol cekovski racunajte deka ke igra min.30 min na utakmica.
Нема никој да си оди од 4 и 5, напротив во план е да се купи центар 5 ка (странец)...

od feni ke si odi:Vladimir Popovic,Bosko Jovovic,Milan Prekovic,no seuste ne se znae za Talik Brown I Donald Koll:salut:
Имам пресни информации дека Преката ке остане уште една сезона :smir:..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom