Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Zlatko Gocevski

Power forwards, Centers 4, 5

206cm

105kg

Macedonia

National team: Yes

Availible: No


Ova poslednovo "availible" znaci dali e dostapen odnosno dali e sloboden igrac...
Де бе шо се замраш тоа што пишува во Македонски спорт мислиш точно е Бобан појма нема што пишува и он самиот дрво е една саламна информација нема дадено во последно време се е на шпекулација или попоросто кажано што ќе му текне тоа пишува.Златко Гоцевски е играч на Фени од идната сезона и крај на дискусија околу ова прашање.:salut:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Море што се правиш ти толку дека сета ја разбираш а па убаво прашав јас каде е човекот го снема на еднаш иако на сите нет странци за кошарка пишува дека последен клуб му е Кк Струмица 2005.Јас не пратам кошарка многу долго еве си кажувам ама веќе кога збореме за ланските состави кога веќе многу знаеш каде игра сега еве на пример Радовам Драговиќ крилниот центар на Фени од пред две сезони чим толку пратеш сигурно ќе ми кажеш а.:salut:
Не гледи што пишува по нет , играше и за фершпед ама се повреди и не игре веке .
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Море јас не го знам добро Јоксимовуќ и затоа прашав што се случи со него а Тутурутков се праве ѓоа сета му е јасна не сум а разбирал ако толку а разбира јас му поставив прашање нека каже а не само се праве туа каа некој генерал шлупкар еден.:salut:
A jas so sakam tva ke se pravam ic da ne te zanima so ke sum jas dali minister dali general-praj muabet za kosarka i ostavi me mene na mira.:salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
A jas so sakam tva ke se pravam ic da ne te zanima so ke sum jas dali minister dali general-praj muabet za kosarka i ostavi me mene na mira.:salut:
Убаво те прашаа бе, ти ако знаеше ќе му одговореше, ама очигледно и ти не знаиш па се вртиш само со одговорите ко киша око Крагуевца.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
A jas so sakam tva ke se pravam ic da ne te zanima so ke sum jas dali minister dali general-praj muabet za kosarka i ostavi me mene na mira.:salut:
Moре пријателе јас поставив прашање имаш ли одговор или немаш а не само а врти работата вака нака не ме замарај та незнам што ако толку пратиш кошарка дај одговор а не само од Струмица не знаиш подалеку и не се прави ногу дека а разбираш нов си тука ќе имаш малку почит спрема другите што се тука пред тебе инаку пак ќе те прашам имаш одговор или немаш а ако немаш ќе си кажиш фино лепо незнам јас нема да ти кажам дека си глуп и дека појма немаш од кошарка ништо дека не знаеш за тоа седи си мирен и кулирај а за тоа дека те замарам мало морген ти а почна прв кавгата па за тоа седи до крај ако си маж.:nesum::baeh:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Moре пријателе јас поставив прашање имаш ли одговор или немаш а не само а врти работата вака нака не ме замарај та незнам што ако толку пратиш кошарка дај одговор а не само од Струмица не знаиш подалеку и не се прави ногу дека а разбираш нов си тука ќе имаш малку почит спрема другите што се тука пред тебе инаку пак ќе те прашам имаш одговор или немаш а ако немаш ќе си кажиш фино лепо незнам јас нема да ти кажам дека си глуп и дека појма немаш од кошарка ништо дека не знаеш за тоа седи си мирен и кулирај а за тоа дека те замарам мало морген ти а почна прв кавгата па за тоа седи до крај ако си маж.:nesum::baeh:
Slusi so ke ti kazam dali znaes deka igraase vanto zaev od sr pred da doo kaj nas tva e isto so go pitas ti deka igrajal Draskovic ma jas ne go ni smetam taj za igrajac tva ti e obicen sukac na topki i malski basketcija i molam ti se bez gluposti Draskovic,Despotovic,Daskalovski.....i red drugi so nastapuvat vo makkedonskata kosarka ili so se nastapuvale ne ne treba da go nosat epiteto kosarkare oti ne se dali me razbiras a?A da ti kazam neznam deka e igrajal niti pak sakam da znam oti ti kazah ne go smetam za kosarkar-zamari kolko sakas ama ne lagam da rpliciram poveke na tvoite provokaciiii.:salut::salut::toe::helou:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Moре пријателе јас поставив прашање имаш ли одговор или немаш а не само а врти работата вака нака не ме замарај та незнам што ако толку пратиш кошарка дај одговор а не само од Струмица не знаиш подалеку и не се прави ногу дека а разбираш нов си тука ќе имаш малку почит спрема другите што се тука пред тебе инаку пак ќе те прашам имаш одговор или немаш а ако немаш ќе си кажиш фино лепо незнам јас нема да ти кажам дека си глуп и дека појма немаш од кошарка ништо дека не знаеш за тоа седи си мирен и кулирај а за тоа дека те замарам мало морген ти а почна прв кавгата па за тоа седи до крај ако си маж.:nesum::baeh:
A ke ti kazam uste ednac ne sum nov tuku ne bev vo moznost da pisam izvezen period.A za maz dali sum sum sigurno pogolem od tebe visina-198;tezina-93 a imam 19 godini :toe::toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Slusi so ke ti kazam dali znaes deka igraase vanto zaev od sr pred da doo kaj nas tva e isto so go pitas ti deka igrajal Draskovic ma jas ne go ni smetam taj za igrajac tva ti e obicen sukac na topki i malski basketcija i molam ti se bez gluposti Draskovic,Despotovic,Daskalovski.....i red drugi so nastapuvat vo makkedonskata kosarka ili so se nastapuvale ne ne treba da go nosat epiteto kosarkare oti ne se dali me razbiras a?A da ti kazam neznam deka e igrajal niti pak sakam da znam oti ti kazah ne go smetam za kosarkar-zamari kolko sakas ama ne lagam da rpliciram poveke na tvoite provokaciiii.:salut::salut::toe::helou:
Нема што легенда си епа и јас не го сметам Јоксимович за играч кој е тој така можам комотно да си речам само ај немај мака терај си не те чепкам повеќе кога веќе си толку упатен нешто ново да не знаиш за трансфери да не обавестиш.:salut:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Нема што легенда си епа и јас не го сметам Јоксимович за играч кој е тој така можам комотно да си речам само ај немај мака терај си не те чепкам повеќе кога веќе си толку упатен нешто ново да не знаиш за трансфери да не обавестиш.:salut:
Slusi so ke ti kazam ti mos joksimovic ne go smetas za kosarkar ama joksimovic se dokaza tuka vo makedonia i sekogas koga strumica igraase protiv nekoja ekipa taa ekipa sekogas davase izjavi oti treba da se vnimava najmnogu sto moze na joksimovic oti site znaame kakvi individualni moznosti i kvaliteti poseduva dodeka od tva kaj druaskovic nisto nema bidi realen i kazi oti e taka :toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Abe dosta vekje aman koj ke gi cita tie vasi gluposti razmenejte si msn i karajte se kolko sakate!!!:drk::drk:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Abe dosta vekje aman koj ke gi cita tie vasi gluposti razmenejte si msn i karajte se kolko sakate!!!:drk::drk:
Море Тони не си надлежен ти тука да делиш ред има админи модератори што треба да си ја бркат работата ти глеај си друга работа не е ни твое ни мое да решаваме туа кој што треба да работи секој си има право на свое мислење и дали е правилно или не има кој да ни каже.:salut:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Доналд Кол е дефинитивно со ФЕНИ и наредната сезона.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom