Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Кол најблиску до заминување!?

Најверојатно Фени Индустри може да остане без еден од двајцата Американци. Станува збор за лидерот во таборот на Кавадарчани, Доналд Кол. "Македонски спорт" дознава (како не) дека управата на клубот најголеми тешкотии ќе има со него. На адресата на играчот кој беше МВП на плеј-оф финалето и на купот на Македонија стигнале голем број понуди, и тоа од многу помоќни финансиски клубови се разбира надвор од државата.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Кол најблиску до заминување!?

Најверојатно Фени Индустри може да остане без еден од двајцата Американци. Станува збор за лидерот во таборот на Кавадарчани, Доналд Кол. "Македонски спорт" дознава (како не) дека управата на клубот најголеми тешкотии ќе има со него. На адресата на играчот кој беше МВП на плеј-оф финалето и на купот на Македонија стигнале голем број понуди, и тоа од многу помоќни финансиски клубови се разбира надвор од државата.
Dase nadevame deka greska doznale i deka Amir ke go odvrze keseto da go plati Donald onolku kolku sto zasluzuva.Barem 50% poveke od sega...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Кол најблиску до заминување!?

Најверојатно Фени Индустри може да остане без еден од двајцата Американци. Станува збор за лидерот во таборот на Кавадарчани, Доналд Кол. "Македонски спорт" дознава (како не) дека управата на клубот најголеми тешкотии ќе има со него. На адресата на играчот кој беше МВП на плеј-оф финалето и на купот на Македонија стигнале голем број понуди, и тоа од многу помоќни финансиски клубови се разбира надвор од државата.
Ако е тоа точно..само ја покажува слабоста на мак. лигата..ниеден поквалитетен играч не гледа на оваа лига како конечна дестинација туку како на отскочна даска..
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Ok aj Kol namesto da igra vo pogolem klub ke ostane u Feni so e malce so znam ne drze voda bidejte sigurni deka najdobrata ponuda so ke mu bide ispratena ke ja prifate a Kol e stvarno dobar igrac najdobar mozam da kazam u cela liga
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
donald e svarno mnogu golem igrac.ali kako dojde tuka bese cista slucajnost i nasa sreka.nie site znaeme deka takov igrac zasluzuva po dobri pari i mnogu pogolem klub.da bideme realni ali nasata liga mnogu zaostanuva zad drugite ligi i takvi igracista kako nego tesko da se zadrzat.i da si zamine od feni-svaka mu cast i golema blagodarnost za seto toa sto go napravi a mnogu napravi.p.s;da se nadevame deka sepak ke ostane i ke prodolze da ni go pravi keifot.:aplauz:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
donald e svarno mnogu golem igrac.ali kako dojde tuka bese cista slucajnost i nasa sreka.nie site znaeme deka takov igrac zasluzuva po dobri pari i mnogu pogolem klub.da bideme realni ali nasata liga mnogu zaostanuva zad drugite ligi i takvi igracista kako nego tesko da se zadrzat.i da si zamine od feni-svaka mu cast i golema blagodarnost za seto toa sto go napravi a mnogu napravi.p.s;da se nadevame deka sepak ke ostane i ke prodolze da ni go pravi keifot.:aplauz:
Apsulutno se slozuvam.Golema blagodarnost do nasiot Donco Kolev,za site radosti sto ni gi donese,za titulite i za posvetenosta.Kade i de ode mu posakuvame sreka i uspex.No sekako daleku vo sebe se nadevame deka ke odluci da ostane vo Kavadarci i odgodina zaedno da se raduvame na uspesite.SEKOJA CEST GOLEM COVEKU
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Apsulutno se slozuvam.Golema blagodarnost do nasiot Donco Kolev,za site radosti sto ni gi donese,za titulite i za posvetenosta.Kade i de ode mu posakuvame sreka i uspex.No sekako daleku vo sebe se nadevame deka ke odluci da ostane vo Kavadarci i odgodina zaedno da se raduvame na uspesite.SEKOJA CEST GOLEM COVEKU
Според последните случувања во клубот ДОнчо има реално големи шанси да остане во ФЕни наводно платата му била зголемене и му било фетено од управата дека ќе обезбеде смештај на неговото семејство Дончо до пред два дена беше во градот и бараа стан за неговата сопруга и неговиот син да живеат со него од идната сезона во Кавадарци воа може ќе ве усреќе малку.Инаку уште една информација сега ми ја кажа еден пријател Слободан Михајловски потпишал нов две годишен договор и останува во клубот можеби не е толку сјаебе во нападот ама во одвраната ги сече сите јас искрено сум задоволен што он остана во клубот такви играчи ни се потребни.:salut:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Шо и да се случи со Кол пак ќе имаме силен состав и за наредната сезона, се додека има успеси клубот финансиите не се проблем битно е да се одберат вистински засилувања како шо беше Кол за оваа сезона па да се претставиме во најдобро светло во Библ и да ја одбраниме двојната титула
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ако е тоа точно..само ја покажува слабоста на мак. лигата..ниеден поквалитетен играч не гледа на оваа лига како конечна дестинација туку како на отскочна даска..
ne znam so ima da dokazuva, toa se znae deka ligata ni e slaba, samo sto ovaa godina izgledase taka poradi izednacenosta na ekipite, da ne zaboravime od 9 ekipi 7 se borea za play-off. inaku za igrac kako Kol mislam deka deckoto zasluzuva podobra liga, mada ne znam kolku bi se snasol i dali bi daval po 30 poeni vo drugi ligi no ke vidime.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ne znam so ima da dokazuva, toa se znae deka ligata ni e slaba, samo sto ovaa godina izgledase taka poradi izednacenosta na ekipite, da ne zaboravime od 9 ekipi 7 se borea za play-off. inaku za igrac kako Kol mislam deka deckoto zasluzuva podobra liga, mada ne znam kolku bi se snasol i dali bi daval po 30 poeni vo drugi ligi no ke vidime.
Tokmu zatoa najarno zanego e da iznudi kolku sto moze poveke pari od upravata na feni za slednata sezona i da si ostane vo Kavadarci i da si redi uspesi negoli da otide vo nekoa liga kade sto ke ja gree klupata
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Читам на фан клуб мзт дека прековик си заминал ? точно ли е или не? и други кои дојдоа кои заминаа ? позз
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Читам на фан клуб мзт дека прековик си заминал ? точно ли е или не? и други кои дојдоа кои заминаа ? позз
Точно е, сите срби си заминаа...
Во клубот останаа Чемата, Ѓуров, Мачка, Гоцевски, Михајловски и за Кол уште не е сигурно ама би требало да остане... за Браун не се знае ништо ама уште е тука и тој.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Точно е, сите срби си заминаа...
Во клубот останаа Чемата, Ѓуров, Мачка, Гоцевски, Михајловски и за Кол уште не е сигурно ама би требало да остане... за Браун не се знае ништо ама уште е тука и тој.
A od deka ste tolko sigurni oti gocevski ke ostane ili kol?:toe:
 
Член од
9 април 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
A Prekovic jakiot igrajac-ako se sekavate na Silo so igraase u strumica isti kalibar se ako im trgne sutot arno ako ne ke pieme moda cel natprevar
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
A od deka ste tolko sigurni oti gocevski ke ostane ili kol?:toe:
ТИ да видиш интересна работа даа незнам од кај знаат другите ама мене така ми се сони друже право да ти кажам и онака од кутура лафам сурко еден.:tapp::baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom