Фан Клуб : Фени Индустри

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Фала фала, да видеш само како беа пречекани на центаро, со огномети музика навивање... така ја прославивме тешко заслужената победа!
Сега се е во наши раце одиме на втора титула!!!:yea:

epa da,sea e na vas redot.......... ucete na greskite na drugite i nemojte da vie da gi napravite.....

kadija e podobar od emil i kje znae da ja smiri ekipata i pravilno da stigne do celta....a ako ne uspee, mars u penzija.......
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Najinteresna informacija mi bese sto ja dobiv od nekoi lugje od Strumica koi bile vo Kavadarci da ja sledat utakmicata taka na centarot slucajno gi slusnav rekoa deka vo restoranot koj e blisku do salata Jasmin vo Kavadarci uste pred utakmicata bila rezervirana za 200 dusi spremeno so hrana pienje i site drugi raboti za odma posle utakmicata da odat tamu da slavat sampionska titula no na kraj nisto od biznisot. Inaku vo Strumica na centarot bese prekrasno se sobra okolku 2000 narod se cekaa kosarkarite se navivase celo vreme ,ja slavevme teskata pobeda vo Kavadarci sega se e vo nasi race i se nadevam ke ja odbranime sampionskata titula , inaku na fan klub strumica ima nekoj sliki od centarot i eve vi edno klipce http://youtube.com/watch?v=j7UK3XeWlew
ova ne e nikakva provokacija samo sakav da osetite nesto od atmosverata na centarot vo strumica. Se rabira podocna ni se priklucija i kosarkarite isto taka i site lica od upravata na KK.Strrumica na celo so nasiot gradonacalnik Zoran Zaev. pozz
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
I use edno sega pejajte STRUMICA PUSI NIE SME SAMPIOOONI hahahahahahaahahahahaah jaki ste nema so na krajot pocnavte i da mavate po vasite igraci a zgora na toa i frlavte sisinja oti pocnaate da gubate e taka ne se osvojuva titula dragi moi nie frlavme da ama vinta bese na sudiiite ne na nasite milenici
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ако веќе се мава, се мава по судии, и тоа по онакви какви што претходниот натпревар го судеа во Струмица...
Знаете...имаат некое специфично слепило во одредени моменти, а понекогаш имаат око соколово...А НИКОГАШ НЕ СЕ МАВА КОГА СЕ ГУБИ!!!!!
Оние кои заслужено победувале во Струмица, биле испраќани со аплауз! Исто и домашните, и во победа и во пораз. Но, после машка игра, каква што несомнено вечерва пружи Фени.
Тоа се вика немање спортска култура. Јас сум сигурен дека 85% од оние фаци кои беа во Јасмин вечерва се позери, кои идат сега на кошарка за да бидат видени, демек јаки сме, шампиони ќе стануваме, сите одат и сл...
Кај нас има малце поголема спортска традиција и култура во најелитните спортски натпреварувања, не само во кошарката, туку воопшто.
Eeeee Струмикс, пријателе мој, сега сфаќаш зашто се нервирам кога некои вакви ми кажуваат мене за навивање и љубов на клубот. Тие истите не ругаа кога сме го мавале мајмунот Симиќ, а сега на 3:3 кога сеуште имаат шанса за титула, маваат по своите играчи. Кога победуваа, имаа Самарџиев е најдобар, Прековиќ е мајстор, овој е ова, оној е она, кога зборев за Рајковиќ, што го знам 20 години, ми контрираа дека е добар тренер, а сега не им чинат. Тоа е одраз на „високота„ спортска култура што ја имаат. Неможам да поверувам дека фрлале по свои играчи ееееееееејјјј. „Верните„ навивачи што навиваат од Април 2008, оние што за Фени живот давале, што Фени во срце го носеле, ги маваат своите играчи затоа што изгубиле утакмица, а сеуште имааат шанси да станат шампиони...па уште и ќе имаат доблест да се споредуваат со нас, кои на крајот од сезоната, после толку неуспеси ги испраќаме играчите со огромен аплауз (секако ако гинеле на терен сезоната) и со песна која знаела некогаш без прекин да се пее и по 45 минути.

„И ако не бидеш
Скопје првак ти
Пирамида не жали,
ќе ти опрости,
зашто во срцево
те носиме
и пееме
о еМ-Зе-Те„
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Eeeee Струмикс, пријателе мој, сега сфаќаш зашто се нервирам кога некои вакви ми кажуваат мене за навивање и љубов на клубот. Тие истите не ругаа кога сме го мавале мајмунот Симиќ, а сега на 3:3 кога сеуште имаат шанса за титула, маваат по своите играчи. Кога победуваа, имаа Самарџиев е најдобар, Прековиќ е мајстор, овој е ова, оној е она, кога зборев за Рајковиќ, што го знам 20 години, ми контрираа дека е добар тренер, а сега не им чинат. Тоа е одраз на „високота„ спортска култура што ја имаат. Неможам да поверувам дека фрлале по свои играчи ееееееееејјјј. „Верните„ навивачи што навиваат од Април 2008, оние што за Фени живот давале, што Фени во срце го носеле, ги маваат своите играчи затоа што изгубиле утакмица, а сеуште имааат шанси да станат шампиони...па уште и ќе имаат доблест да се споредуваат со нас, кои на крајот од сезоната, после толку неуспеси ги испраќаме играчите со огромен аплауз (секако ако гинеле на терен сезоната) и со песна која знаела некогаш без прекин да се пее и по 45 минути.

„И ако не бидеш
Скопје првак ти
Пирамида не жали,
ќе ти опрости,
зашто во срцево
те носиме
и пееме
о еМ-Зе-Те„

c cc c c c ne mi se veruva sto citam stavarno , poradi toa sto ne ja gledav utakmicata ne mozam da zboram, ama ako stavrno e taka pogolem rezil ne mozevte da napravite lelelelelele lozari , ako izlaganjeto kaj igor dzambazov u emisija bese sramota STO E OVA !!!!!! radikal ne e samo taa pesna ima uste ima i paroli posle 15 godini gubenje nie im pisuvame parola NI EDEN PORAZ NE SE BROI, VIE STE NASITE HEROI,

I AKO IZGUBIME
NEMA DA VE OSTAVI ME
I KE PEEME
NAPRED SKOPJE LE
NAPRED SKOPJE LEALEALE
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Сигурно поголема од вашата, и тоа не е понижување, туку факт. Во Струмица никогаш при таква машка борба на наш клуб, не биле фрлани предмети на терен. Вашето беше излив на немоќ и гнев.
А сигурно требаше, ако не нашите, тогаш вашите требаше да ги испратите со громогласен аплауз, и тоа долг. С собраа така сите на сред терен, а вие свирите и мавате шишиња (вие = публика).
И, доаѓаме до она кое ти го сметаш за понижување:
Кога нема квалитетен спорт во еден град, тогаш нема ни многу публика. За разлика од кавадарци, во Струмица ретко која година да нема во некој спорт (освен ракомет) претставник во елитата. Има повеќе народ, се стекнува култура за следење на спортот, за присуство на натпревари.
И сигурен сум дека пиздаријата кај вас ја направија оние 85% што ги спомнав во постот погоре, а сигурно има некои такви и кај Лозарите.

А богами, и сета а разбирам...Имам 30 години, а откога знам за себе сум по фудбали, одбојки, кошарки, пинг-понг...значи имам повеќе стаж во спортски објекти отколку што некои на форумот имаат години живот.
ti kako prvo nemas pravo da go navreduvas gradot dali imal sportska sultura ili ne,....i sisinjata bea provokacija od vasata "kazna"sto ne vi ja ispraznija salata vo strumica i ne vi izrecija kazna na sledniot natprevar bez publika.tomce dimiskovski treba dobro da go zagree stolceto i da razmisli dali dobro postapuva vo kaznite zatoa sto ako bidat samo paricni neka ocekuva ne sisinja moze i boci za pivo da letaat na terenot.:nenene:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Abe so mesas babi i zabi nie zboruvame deka nemate sportska kultura i ja nemate sinoka se pokazavte nie kako sto kazav i pak ke kazam frlavme da ama ne po nasite i nasite vodea 20 pa vie zavodivte 64-65 pa nikomu nisto nitu eden kosarkar ne bese mavnat tuku naprotiv kon niv skandiranje od 4000 narod SAMPIONI e taka ne se osvojuva titula so malogragjanski raboti a za slavenjeto sto vi bese sredeno i site vesnici sto pisuvaaa prva pat titula vo kavadarci ili strumica nema sto da bara vo kavadarci sega neka se razmislat malku, i sega site skeptici vidoa koj e pokvaliteten i so 7 igraci:Bogoev,Pupovik,Sokolov,Grncarov,Latovic,Bosnjak i Tasovski i toa pazete Grncarov recisi cela sezona mu bese ne kako sto treba de povreda de suspenzija a i Tasovski ne e onoj od minatata sezona pokazavme stvarno kolku vredime deka sme pojaki so pomalku igraci e toa e taa sampionska ekipa
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Abe so mesas babi i zabi nie zboruvame deka nemate sportska kultura i ja nemate sinoka se pokazavte nie kako sto kazav i pak ke kazam frlavme da ama ne po nasite i nasite vodea 20 pa vie zavodivte 64-65 pa nikomu nisto nitu eden kosarkar ne bese mavnat tuku naprotiv kon niv skandiranje od 4000 narod SAMPIONI e taka ne se osvojuva titula so malogragjanski raboti a za slavenjeto sto vi bese sredeno i site vesnici sto pisuvaaa prva pat titula vo kavadarci ili strumica nema sto da bara vo kavadarci sega neka se razmislat malku, i sega site skeptici vidoa koj e pokvaliteten i so 7 igraci:Bogoev,Pupovik,Sokolov,Grncarov,Latovic,Bosnjak i Tasovski i toa pazete Grncarov recisi cela sezona mu bese ne kako sto treba de povreda de suspenzija a i Tasovski ne e onoj od minatata sezona pokazavme stvarno kolku vredime deka sme pojaki so pomalku igraci e toa e taa sampionska ekipa
a ti pa so se meses vo tug post.koj tebe so ti rekol ne e tvoj tija post.i nemoj da me ubeduvas deka grncarov vi e mnogu jak igrac zatoa sto covekot e malku poveke lit.i a toa sto pisuvalon vo vesnicite normalno e da bide taka.da bese obratno za vas ke imase statii vo stil"strumica trgna kon odbranuvanje na trofejot".malku potsmiri se da ne vi se sluci i vas istoto vo vasitot park.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
a ti pa so se meses vo tug post.koj tebe so ti rekol ne e tvoj tija post.i nemoj da me ubeduvas deka grncarov vi e mnogu jak igrac zatoa sto covekot e malku poveke lit.i a toa sto pisuvalon vo vesnicite normalno e da bide taka.da bese obratno za vas ke imase statii vo stil"strumica trgna kon odbranuvanje na trofejot".malku potsmiri se da ne vi se sluci i vas istoto vo vasitot park.
Во спортот се е можно..напишав јас вчера еден таков пост..ама барем да имавте храброст да ни честитате победа..До сега само Атанасе имаше доблест(колку што приметив)..а ако не победите во Струмица..заслужено ќе ја добиете титулата и честитките..
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
neka vi e cestita pobedata.se nadevam deka ke vi bide posledna.bez lutenje ali teski provokatori ste posle ovaa vcerasnava utakmica.ok dobivte krila!!i nikoj nema pravo da zboruva za drug grad kolku bil kulturen narodot ili ne za toa sto nie sme luge edno isto nie site sme makedonci.ne go zaboravate toa za toa sto toa site nas ne povrzuva!
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
A da ne se nadevas nogo oti ke ni bide posledna poarno ke e neli???
E a fala na cestitkite....Znam oti nema da vi se vrne :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom