Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе добро капитен не мора да го турат ама за прва постава не знам дали ќе продолже да играе чемата иако Емил има многу голема верба у него се гледа цело време се консултират нешто...
Ни шо си прајме филмови си прајме ама може и ќе испадне нешто не се знае, ама у секој случај ќе ни требат неколку квалитетни засилувања ако сакаме у Европа да играјме, не дека и вака е лош составот ама Европа си е Европа...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе добро капитен не мора да го турат ама за прва постава не знам дали ќе продолже да играе чемата иако Емил има многу голема верба у него се гледа цело време се консултират нешто...
Ни шо си прајме филмови си прајме ама може и ќе испадне нешто не се знае, ама у секој случај ќе ни требат неколку квалитетни засилувања ако сакаме у Европа да играјме, не дека и вака е лош составот ама Европа си е Европа...
Aбе у кошарката не е битно кој ќе биде прва а кој втора постава таму сите најдобрите добиваат еднаква минутажа еве земи го Папалукас од ЦСКА никогаш не започнал утакмица од почеток а најдобар му е немора некогаш да бидат најдобрите ви првиот состав.А дека требе добар состав требе сеа еве и у ваа лигата што е балаканската ќе играјме и таму се бара добри стабилни играчи и квалитетни а за тоа требат пари кои мислам дека не се проблем за Амето го гледам човекот ќе плисни добар кеш ваа сезона за клубот има пари тиа Шеикот дава не е стиснат барем сеа за сеа.:salut:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Јас само потврдувам дека Врба ќе оди во Фени.Според моите информации веќе летоска.Он има кажано дека својата кариера ќе ја завршува во Кавадарци а парите нема да му бидат важни.За Гечевски не верувам бидејќи тој сака кариера во Евролига.
slusaj ako ne znais gecevski ne sakase da igra za reprezentacija za da bide u kavadarci so familijata. vaka sea:tatkomu e pijanica,bratmu se drogira i saka da vide so familijata
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Aбе у кошарката не е битно кој ќе биде прва а кој втора постава таму сите најдобрите добиваат еднаква минутажа еве земи го Папалукас од ЦСКА никогаш не започнал утакмица од почеток а најдобар му е немора некогаш да бидат најдобрите ви првиот состав.А дека требе добар состав требе сеа еве и у ваа лигата што е балаканската ќе играјме и таму се бара добри стабилни играчи и квалитетни а за тоа требат пари кои мислам дека не се проблем за Амето го гледам човекот ќе плисни добар кеш ваа сезона за клубот има пари тиа Шеикот дава не е стиснат барем сеа за сеа.:salut:
cist primer kaj na se popovic i kol
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
slusaj ako ne znais gecevski ne sakase da igra za reprezentacija za da bide u kavadarci so familijata. vaka sea:tatkomu e pijanica,bratmu se drogira i saka da vide so familijata
Не се нервирај толку бе па ти што се нервираш???Толку ти имам згрешено.Можеш убаво да напишеш:tapp:
Не го знаев ова за Гечевски па ако се врати тој заедно со Врба во Кавадарци тогаш стварно добра екипа ќе напраите нема што.Јас имам потекло од Кавадарци по цела фамилија па многу често доаѓам и имам неколку утакмици отидено во втора лига па ако Работнички не освои титула тогаш ќе сум за Фени но најнормално Работнички на прво место
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Гечевски ке се врати кај вас? хахаха... абе у украина си игра каква пара зима тука ке се врака..
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
more energie ja u prethodnite postovi objasniv. celo vreme e u kavadarci
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
luge daj kazete kolku tocno godini imaa riste stefanov,gecevski i stefanov jas mislam deka ovie prvite imaat po 27-8 a za ovoj tretiot ne znam
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе Гечето е голем локал патриот, па може последната сезона пред пензија да ја одигра во Кавадарци чисто од мерак, ама најрано тоа може да биде после 2 сезони, сеа сигурно ќе оде у некој топ европски клуб... а за Врба не би се изненадил уште од другата сезона да дојде во Фени, договорот со Менорка му истекува, а и него кариерата му е при крај па воопшто неговиот трансфер во Фени не ми изгледа нереален.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
го смешав со чековски бе .. секој човек греши... и он од евролига ке ти иде у фени.. лол
mnogu luge i za Dimitrovski mislea taka pa covekot potpisa za Feni.Zosto da ne se sluce i sonego.Sepak realno i jas mislam deka e tesko ali zosto da ne se nadevame...Realno mozebi Vrba odgodina bi zaigral za Feni so ogled na godinite i zelbata da zavrsi tamu kaj so pocna.Sepak se zavisi od sponzorot i kolku toj e raspolozen da sponzorira.Ako se odvoat 3-4 milioni zosto da ne se realiziraat ovie transveri
 

Kajgana Shop

На врв Bottom