Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па како може да зборуваат за кошарка кога НЕМААТ КОШАРКА на едните албанец им е главен играч а на другите пикавец па не им е згодно да дискутираат за нешто што не им е познато и само за навивање тропаат глупости ама нема врска и така се сами 4-5 будали мислат дека се експерти за кошарка бидејќи нивниот тим игра 15 години браво за вас.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
bez navreda ama jas ka so gledam tuka nikoj ne se razbira od kosarka samo za navivaci se lafe koj ukradil pesni koj voa napravil i ret drugi raboti ali ova e forum za kosarka pa ne se odalecuvajte tolku od temata
Па како сакаш да се разбира од кошарка, ова е тема на навивачите на Фени, кои се запознаа со кошарката пред неполни 3 месеца.

Па како може да зборуваат за кошарка кога НЕМААТ КОШАРКА на едните албанец им е главен играч а на другите пикавец па не им е згодно да дискутираат за нешто што не им е познато и само за навивање тропаат глупости ама нема врска и така се сами 4-5 будали мислат дека се експерти за кошарка бидејќи нивниот тим игра 15 години браво за вас.
А што има врска кој е главен играч? А зашто не дискутирам за кошарка, пошто извинете, ама 90% сте ми испод ниво да трошам зборови. Од како дојде овој наплив на т.н експерти, јас за кошарка не зборам, пошто вие поима си немате од кошарка. Си имам јас круг на познаници и пријатели со кои можам да зборувам за кошарка и со кои едноставно разговорот е вистинско уживање. А што имате тука вие да кажете освен ФЕни Шампион од кошарка? И постови од Амак ве победи, ние го победивме Амак, значи сме подобри од вас. Можеби за 10 години, ќе станете кадарни да зборувате за кошарка на ниво на кое што ретко кој е на форумов (се знаат милион пати ги имам кажано кои се тие)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Имаш право ... 80% од тие што влегуваат во дебата се залутани на форумот и немат врска од спортот а не пак од кошарката... али то је ...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
па отварат јузери само за провокација(претежно кавадарчани) се познаваат по нивното Лафаш(е)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Прво не се само Кавадрчани криви..еве на пример што барате сега да го дискутирате тоа на Фан клуб Фени..Занчи..треба двајца...Доста провокации има и од страна на Струмичани..сите провокатори во иднина ќе бидат банирани...
Да не заборавам..Честито победа Лозари..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Прво не се само Кавадрчани криви..еве на пример што барате сега да го дискутирате тоа на Фан клуб Фени..Занчи..треба двајца...Доста провокации има и од страна на Струмичани..сите провокатори во иднина ќе бидат банирани...
Да не заборавам..Честито победа Лозари..
Фала фала. Радикал и самиот се увери синоќа дали Александар Димитровски е подвижен односно оди без проблеми сосема спротивно од твојата констатација пред некој ден ама ка немокој самобендисан и мисле дека сета му е јасна со таков народ нема ни воопшто што да се дискутира.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не сме ние од Марс паднати бе брату на сите ни е јасно дека вие скопјани сте упалшени од конкурентноста што ја создадоа екипи од провинцијата па вие тоа никако не можете да го прифатете како може Фени од некое мочано Кавадарци да победи екипа со традиција како што има еден МЗТ(само пример давам за МЗТ ништо лично) не е можно тоа, епа верувале или не МОЖНО Е!
Не може вие со некои еби ветер играчи (со мали исклучоци) вечно да владеете во Мак кошарката цела сезона ги истепавме сите скопски екипи и 2-3 дали имаше ЧЕСТИТО што рекоа и покрај одличната игра на нашиот тим они го снимале Тубата (кој е исфрлен од лозарите) како си го држе и на цела Македонија и солат памет демек види какви лузери се лозарите, не знам како воопшто сте му интерсени на некој.:toe:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
http://kavtown.com/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=26

Претпоставувам дека го имате видено ама јебига многу ми беше ќеиф да го постирам мала рекламација за еден трговски центар.:pos2:

Браво Браво .. Голема работа си направил ... Кога во Кавадарци ке има ваков ТРГОВСКИ ЦЕНАТАР .. јави ми се ти на мене ... 071-807-834 ... :pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Е ај доста со глупави постови..Лозар...ПРЕКИНИ СО ГЛУПОСТИ...Оти ќе ти избега ќеифот...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај честито победата сепак со овие играчи МЗТ не може да биде доволно конкурентен. Ама тоа тарабуката на која тропате ви е за никаде, само бучи и галами безвезе.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Фала фала. Радикал и самиот се увери синоќа дали Александар Димитровски е подвижен односно оди без проблеми сосема спротивно од твојата констатација пред некој ден ама ка немокој самобендисан и мисле дека сета му е јасна со таков народ нема ни воопшто што да се дискутира.
Дали мислиш дека јас го приметив Димитровски вчера? Пола утакмица не ја гледав пошто бев свртен кон навивачката група. А ако оди нормално, дали тоа значио дека тренира во сала како што кажа ти?

А како поминала неговата кола?

Не сме ние од Марс паднати бе брату на сите ни е јасно дека вие скопјани сте упалшени од конкурентноста што ја создадоа екипи од провинцијата па вие тоа никако не можете да го прифатете како може Фени од некое мочано Кавадарци да победи екипа со традиција како што има еден МЗТ(само пример давам за МЗТ ништо лично) не е можно тоа, епа верувале или не МОЖНО Е!
Не може вие со некои еби ветер играчи (со мали исклучоци) вечно да владеете во Мак кошарката цела сезона ги истепавме сите скопски екипи и 2-3 дали имаше ЧЕСТИТО што рекоа и покрај одличната игра на нашиот тим они го снимале Тубата (кој е исфрлен од лозарите) како си го држе и на цела Македонија и солат памет демек види какви лузери се лозарите, не знам како воопшто сте му интерсени на некој.:toe:
НЕ сме уплашени, дали мислиш мене ми прави разлика кој е шампион, дали Работнички, Соколи, Фени или Струмица, исти к*р ми е, џим не е Мзт. Јас за разлиак од вас не се палам за да биде тим надвор од Скопје, јас сакам и да има повеќе јаки тимови од наворешноста, затоашто лигата е така појака и поинтереска кошарка се гледа. Е сега тоа што ве мразам вас локал-патриотите, тоа е веќе друга тема за муабет.


Од кошаркарски аспект, од Марс сте паднати, пошто како што кажав до ноември оваа година вие немавте гледано кошарка 11 години. Сега дојдовте и почнавте да кажувате гачки тука. Еден од вас не извади пост поврзан со кошарката, па мене ми кажуваш зашто не сум пишувал за кошарка. Уште од како ќе се регистрирате, сите постови ви беа, „ние сме шампиони„ „Фени Шампион„ „Пуши Мзт„ „Пуши Струмица„ а незнаете бонус што е и чекори (види во постот погоре на твој пријатељ атанасе кога објаснува дали биле или не биле чекори во купот). Кога ке стигнете на ниво да созреете кошаркарски, тек тогаш ќе заслужите да ги делам моите информации и видувања за кошарката со вас....а до тогаш... ке ве учам како треба да изгледа една навивачка група, пошто не е интересно да немаш конкуренција и да викаат дека си најдобар а уствари си најдобар пошто нема со кој да бидеш спореден
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
lozari se aktiviraa povtorno pred 5-6 meseci za razlika od vas koi ste 15 godina u mak basketot, ama edno da ti e jasno: SO CKEMBARI NEMATE SANSI. Vi ste samo grupa huligani koi znaat samo da vregaat.na srede skopje vi peeja SKOPSI PEDERI, ama toa vas ne ve vrege posto e vistina ok e
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Дали мислиш дека јас го приметив Димитровски вчера? Пола утакмица не ја гледав пошто бев свртен кон навивачката група. А ако оди нормално, дали тоа значио дека тренира во сала како што кажа ти?

А како поминала неговата кола?
Баш би сакал да знам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom