Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
TASOVSKI 4.000? 2.500 evra zima
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: .............Ajde na sto ke se oblozime deka dime zima nad 3 500 evra?Ej aloo Dime bese najdobar igrac 4-5 godini po red vo nasta liga:nesvest: ....Znaci Zlato Gocevski vredi 5 000 Iladi,A Dime duplo
pomalo od nego :nesvest: :nesvest: :nesvest: ......
Eeeej alooo,DIme igrase prva petorka za reprezentacija,da te potsetam!!:nesvest: A Zlatko Gocevski,samo mu ja zagrevase klupata koga ke izlezese da ne mu e ladno koga ke sedne.:nesvest:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
stole,aj prijateli sme i da ne ispagjam so fakti od dogovorot,a znaes li ti deka feni mu ponudi na tasovski kolku cash so saka samo da igrae kaj nas,a on rece celta mu bila evropska kariera i zatoa zamina vo strumica. ama siromaot ni makedonska,ni evropska kariera ce vide
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
stole,aj prijateli sme i da ne ispagjam so fakti od dogovorot,a znaes li ti deka feni mu ponudi na tasovski kolku cash so saka samo da igrae kaj nas,a on rece celta mu bila evropska kariera i zatoa zamina vo strumica. ama siromaot ni makedonska,ni evropska kariera ce vide
Epa toa e toa,ti odgovoriv so Fatki!!!Dime e igrac,a Zlatko Gocevski Svirac!Toa e dokazano.
P.S Nema potreba da se karame,toa e samo razlicni mislenja,a deka zima Zlatko Gocevski 5 000 iladi evra,a Dime 2 500?Nema veza...Aj ako nesakas ovde,napisi mi po PP,od kade ti e glupata informacija:nesvest: :wink:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Тасовски зема повеке од 3000 евра , тоа е точно , а не само Диме туку и повеке од играчите земат висока плата ... пример Соколов зема добра плата , Богоев солидна плата ... ама што е важно колку земаат , важно играат и заслужуваат да ги земат тие пари , што ве боли вас колку и како земаат.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тасовски зема повеке од 3000 евра , тоа е точно , а не само Диме туку и повеке од играчите земат висока плата ... пример Соколов зема добра плата , Богоев солидна плата ... ама што е важно колку земаат , важно играат и заслужуваат да ги земат тие пари , што ве боли вас колку и како земаат.
Abe ajde neka se intersirat,ama da ne pisuvaat sto ke im tekne...Dime zimal 2 500 evra?A Gocesvki 5 000 iadli,oni neznaat za nivniot tim a ne pa za nasiot da pisuvaat koj kolku zemal:nesvest: ...
P.S Eve kako informacija za vas,Pupovic e najplaten igrac vo Strumica...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Јас знам точно кој колку добива од играчите на Струмица..ама тоа го знаат малку луѓе и форумот не е место за тоа да се кажува..оти не ви е јасно..А Гоцевски ако зима 5.000 евра плата јас сум плазма телевизор..како што би рекол Струмикс..И прекинете со тие глупости..Реков работата не е во квантитет туку во квалитет...
Колку тоа вреди покажува фактот што Пелистер е трет со годишен буџет од 50.000 евра...Плус ако закачат некое поклонче...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Дарко Соколов зема околу 3000 евра а Пуповиќ како што велите ако е најплатен тогаш значи не е повеќе од 4000 евра а Златко Гоцевски дека зема 5000 евра ја турам главата во залог пошто ја видов лично со свои очи копијата од договорот и на уште неколку играчи и затоа кажувам дека сите цифри што ги наведив вчера се точну а Маркус може до утре прикаски да си кажуе не биле за на форум тоа кажува дека не знае колку земаат и само се фолирате Диме Тасовски ако зема повеќе од 4000 евра јас сум маѓионичар тогаш повисока плата во Струмица од 4000 евра нема и немојте да се контрите за нешто што не е така..
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Нем да го забравате ШЕРИФО кој ке ви е воџа после хахаха
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Дарко Соколов зема околу 3000 евра а Пуповиќ како што велите ако е најплатен тогаш значи не е повеќе од 4000 евра а Златко Гоцевски дека зема 5000 евра ја турам главата во залог пошто ја видов лично со свои очи копијата од договорот и на уште неколку играчи и затоа кажувам дека сите цифри што ги наведив вчера се точну а Маркус може до утре прикаски да си кажуе не биле за на форум тоа кажува дека не знае колку земаат и само се фолирате Диме Тасовски ако зема повеќе од 4000 евра јас сум маѓионичар тогаш повисока плата во Струмица од 4000 евра нема и немојте да се контрите за нешто што не е така..
Синко кога ме влечеш веќе за јазик...Златко Гоцевски има плата од 2800 евра..со тоа што има подигнато 3.000 евра однапред за цела година па моментално му се исплаќаат 2.500 евра....овие податоци се точно до коска а ти пак фантазирај дека си видел нечии документи...
А за Струмица само можеш да нагаѓаш никогаш неможеш да дознаеш...оти нема кој да ти каже од овие што се на форумот..единствено Радикал пошто со него дискутирано за ова...
И разбери веќе еднаш не е работата дали некој зима повеќе пари од играчите на Струмица туку дали тие пари на крајот ќе се исплатат..да не биде после...дека отидел коњот во реката...
И да..заборавив да прашам ..Како тоа ти гарантираш за тоа кога неможеш да гаранитраш ни за себе..оти си 16 години...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Синко кога ме влечеш веќе за јазик...Златко Гоцевски има плата од 2800 евра..со тоа што има подигнато 3.000 евра однапред за цела година па моментално му се исплаќаат 2.500 евра....овие податоци се точно до коска а ти пак фантазирај дека си видел нечии документи...
А за Струмица само можеш да нагаѓаш никогаш неможеш да дознаеш...оти нема кој да ти каже од овие што се на форумот..единствено Радикал пошто со него дискутирано за ова...
И разбери веќе еднаш не е работата дали некој зима повеќе пари од играчите на Струмица туку дали тие пари на крајот ќе се исплатат..да не биде после...дека отидел коњот во реката...
И да..заборавив да прашам ..Како тоа ти гарантираш за тоа кога неможеш да гаранитраш ни за себе..оти си 16 години...

Интересна работа знаеш:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ама ај нека биде по твое јас еве грешам де тогаш просветлине ако сакаш со тие твоите информацииза Струмица еве односно ме интересира што се случува со Боби Хаџивасилев имаат ли намера да го пуштата човекот или ќе несе јајца во Струмица..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Оти да не си заинтересиран фарма да отвараш...?!?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Оти да не си заинтересиран фарма да отвараш...?!?
Ами можеби ако е заинтресира нема проблем има еден комшиај фарма за кокошки па може да го пратиме таму мала шала ствароно што се деси со тој човек сварно многу ми е криво за него беше еден од главните творци за вашата лансака титула слушам со Панајот многу биле застрени работите и овој не му давал исписница сварно е жал за еден таков играч како Боби да пропадне така заради недоразбирања..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom