Да се изневери или не?

U

UniqueGirl

Гостин
ако често се наоѓаш у такви ситуации, па и не ти треба дечко..
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Со размислуење ништо не се прави...:smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
па да ми прости
ама јас не го барав тоа
знам дека беше глупаво тоа што го направив но бев јасна
ми се лутел или не јас ке го направам тоа што сум го замислила....па сега негово е да одбере.................
Значи дечко ти е официјално куртон. Дупнат куртон.
Штом ти простил, тогаш апсолутно заслужува да го шупчиш. Не се секирај, не е до тебе, до него е :)
Со размислуење ништо не се прави...:smir:
Елаборирај... :toe:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Нешто што најмногу мразам на светов е изневерување.
Ако сум со неа и ја сакам нема потреба од тоа да ја изневеруваш тоа се глупости може само да ти ја уништи врската со партнерот(ако дознае)

Такви работи не простувам...одма и давам (бан) и очи некам да и видам до крај на животот... а зависи од ситуацијата ама сигурен сум дека ке летне некој шамар:uvo:
 
А

Александра Д.

Гостин
Не изневерувам, не сакам подоцна да чувствувам вина и никогаш да не си го опростам тоа на себе. Кога би имала шанса би размислила подобро што правам и со кого, но мислам дека пак нема да изневерам. Не би сакала да си ја уништам врската и неможам да бидам со некого и да го лажам во очи. Би ми било непријатно и веќе нашиот однос не би бил ист.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Начи то ми е нешо најниско и најподло шо мојт да се напрајт.
Сте паднале во искушение... И шо? Демек не мојте да се контролирате себе си?
Или овие пак шо не изневериле не паднале во искушение, или не се попалиле по никој, чори се тие, не глеет убав гз и слично.
Ме асоцират на безкарактерни љуѓе.
Нешто шо со сигурност тврдам дек не би го напрајла.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Начи то ми е нешо најниско и најподло шо мојт да се напрајт.
Сте паднале во искушение... И шо? Демек не мојте да се контролирате себе си?
Или овие пак шо не изневериле не паднале во искушение, или не се попалиле по никој, чори се тие, не глеет убав гз и слично.
Ме асоцират на безкарактерни љуѓе.
Нешто шо со сигурност тврдам дек не би го напрајла.
Ти девој4е од каде си?

Ниско индид, се мразам себеси шо сум дозволил да се најдам во ваква ситуација, нормално сум признал и се створил компромис, ама никогаш повеќе. Ветувам. Момент на слабост е беден изговор. Алкохол уште победен. Момент на безкарактерност да, ама не е правилен начин за да се јачат карактер.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Па ти не троши пари секој пут, ќе ти отиде кредитот. Кажи му одма, јас тебе ќе те изневерувам, да не ти праќам секој пат смс, да си знаеш. Цмок ма4енце.
Плус, у критичниот момент, кога страста достигнува кулминација, нема да се заебааш со телефонот, идеш одма на вистинската работа. :helou:
е ја напраи како јас секој ден да го правам истово
ми се има десено еднаш ... и не дека оправдувам неверство... во некои ситуации правиме работи што не се за пофалба...ама:toe:
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Јас не сум за неверство, но го правам тоа. Ми се нема десено да си фатам девојка и уште првата недела ја изневерувам.

:pos2:
 

THE-DOCTOR

TigaR
Член од
12 јули 2009
Мислења
52
Поени од реакции
1
sto da ebis.. ednas da ti ja ebat.... vo minus si obesi se...ili ne?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Прво човек треба да знае што сака. Ако сака да легне некоја друга, треба прво нему тоа да му е јасно.

Следен чекор, според мене, е тоа да го издискутира со партнерот, ако веќе е во врска. Тоа е далеку пофер, зашто сепак се двајца и човекот не е веќе сам. Потоа, зависно од партнерот, или ќе дојде до прекин на врската, или ќе се унапреди врската, со новото знаење. На пример, можеби ќе излезат на виделина некои работи кои едниот партнер го натерале да мисли на неверство, а кои би можеле да се подобрат во иднина, па тој веќе да не помислува на неверство.

Во секој случај: комуникацијата со партнерот за сите проблеми секогаш е решение. Неверството никогаш не е.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Да,зошто да не.Секогаш кога се има шанса и можност нетреба да се пропушта.Првиот пат е тешко,ама после нема многу мислење.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nikogas ne sum bila vo situacija da se zaprasam sebe si dali da izneveram ili ne:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom