Вашата баба...

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Баби имам две, и двете се крајност сама за себе. бидејќи не живеат со нас, ги гледав еднаш до двапати во две недели, сега неможам пошто не сум дома.
Инаку и двете ми се мили, шампиони во свој поглед, едната ја учев да користи мобилен, другата да корисит месинџери и војс, за да може со сестра и од автралија да збори почесто како и со мене и со братучед ми. Едната на стари години со мајстори се расправа пошто си гради куќа во Прилеп а живее во Скопје, а другата уште е активен шофер.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
ABE STARCIVE SE CIRKUS NEMA STO!PONEKAD SE DOSADNI SO TOA:DALI JADESE DALI OVA DALI ONA ALI ZA DAVANJE PARI SEKAD SE TUKA!NEZNAM STO DKAZAM IMAM TOP BABI
 

M*A*J*A

The girl..*
Член од
11 јули 2006
Мислења
98
Поени од реакции
0
Имам две бабички.Едната живее еден спрат над нас и супер е..Си ја сакам многу иако и таа знае да ми згреши името,како што беше напишал некој погоре..Не меша трите братучетки(тоа многу ме нервира:vozbud:)ама сепак,како и останатите (повеќето) баби прави највкусни јадења на свет и одвреме навреме знае да праша нешто што сметам дека не ја засега..:baeh:
Со другата баба поретко "контактирам",4-5 пати месечно (ако одам јас евентуално или пак таа доаѓа да не посети)..Но, и таа е супер..
Си ги сакам :smir:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
JAS MNOGUU SI JA SAKAM BABA MI ALI MNOGU ME ZAMARA!

- DNEVNO MI VLAGA 300 PATI U SOBA, DA SUM JADELA , CAJ DA SUM PIELA BLA BLA.
- ZA SITE DRUGARKI MOI ZNAE KOJA SO KOJ DECKO BILA, ZOSTO RASKINALA,KOJ I SE SVIGJAL...
- ZA PARI DEKA MI DAVA NE MOZAM DA SE ZALAM
- SAMO MRZAM KOGA KE DOJDAM DOMA I ZVONAM POLA SAAT NA VRATA, A ONA NE SLUSA NISTO
- AHA I OVA DA NE GO ZABPORAVAM
SEKOJDEN MI VIKA : "ZOSTO TI SE TOLKU PARI, DA NE SE DROGIRAS?" :pos2: I "STO CEL DEN SEDIS NA TOJ TOP LAP (NAMESTO LAP TOP)"

I "TE BARASE NA TELEFON EDNA MNOGU VAZNA LICNOST ALI NEMA DA TI KAZAM KOJ, SE DODEKA NE JADES" :kesa:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
иам една, и цело време му збори на дедоми демек ме замарал, а дедо муабетџија, сака за војните да збори највиже (бугарско, српско, партизани)...

а бабето е по мрсни вицеви мн и се копам од смеење коа ке ми кажува дешавки:pos2:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
моите баби се машини, да ми се живи и здрави :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
JAS MNOGUU SI JA SAKAM BABA MI ALI MNOGU ME ZAMARA!

- DNEVNO MI VLAGA 300 PATI U SOBA, DA SUM JADELA , CAJ DA SUM PIELA BLA BLA.
- ZA SITE DRUGARKI MOI ZNAE KOJA SO KOJ DECKO BILA, ZOSTO RASKINALA,KOJ I SE SVIGJAL...
- ZA PARI DEKA MI DAVA NE MOZAM DA SE ZALAM
- SAMO MRZAM KOGA KE DOJDAM DOMA I ZVONAM POLA SAAT NA VRATA, A ONA NE SLUSA NISTO
- AHA I OVA DA NE GO ZABPORAVAM
SEKOJDEN MI VIKA : "ZOSTO TI SE TOLKU PARI, DA NE SE DROGIRAS?" :pos2: I "STO CEL DEN SEDIS NA TOJ TOP LAP (NAMESTO LAP TOP)"

I "TE BARASE NA TELEFON EDNA MNOGU VAZNA LICNOST ALI NEMA DA TI KAZAM KOJ, SE DODEKA NE JADES" :kesa:

хаха ме насмеа за она :pos2:
Иначе си имам супер бабички и двете си ги сакам.
Повеќе сум во контакт со едната од страна на татко ми...
Кога е тука ми готви што ке посакам, откачена е ако е стара можам за некои теми да си правам муабет, пари секогаш....
Си ја обожавам!!
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
а мозе да се отвори тема за дедовци лееееееее колку имам за кажуење :)
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
ООО баба ми лудила, од гинимале е, тие што се од битола знаат за шо зборам, а тие што не се ќе пробам да ви објаснам иако нема шанси да сфатите, тоа ти е место каде што НАЈ НАЈ НАЈПОВЕЌЕ се озборува посебно во минатото, баба ми на пример можи да ти кажи фамилијарното дрво на секоја фамилија во битола , кој како работи кој со кој оди, кој шо прај со кој е скаран и т.н. ама секако не знај шо се дешава во нашата фамилија. Многу ми е смешна ама понекогаш и ме нервира. Пр. се слушам со баба ми еднаш неделно или еднаш на две недели (не сум во мк) и бабо шо прајш ова она и таа кога ќе почне ама ВРКСА НЕМААТ МУАБЕТИТИ и следи "арно еве се досадваме со дедо ти, многу ладно ни е ептен сега ќе се префрлиме долу да спиеме ептен измрзнавме ама овај јосиф не знам како работат на ова ладно време измрзна детето по цел ден па тие мајсторите шо ги имат земено од албанија кутрите по цел ден само работат на тој едниот жената му има умрено кутриот мора да работи да се оддржва самиот, како работат алал нека му е па калојни сега како шо е, а тие камењата ги земат од нижо поле како не му студи на дедо му не знам таму цела зима ќе ја преседел таму" и тука веќе го исклучвам мозокот и таа си зборва и јас аха аха и ко ќе престани да збора аха убо шо се слушнавме чао чао........ако некој може да ми објасни шо има врска тоа шо прашав како се тие со цел муабет ќе добие од мене нобелова награда..............добро сеа не нобелова........ама ќе добие награда
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
..и двете се починати. Ама од едната наследив талент за пишување, а од другата научив да месам пита...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom