Кога најмалку очекуваш?

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ми се има случувано...и...секогаш сум ги избегнувала тие спонтани ситуации,со некои непредвидени работи,на крај памет шо не ми текнувало.
Мразам непредвидени работи:pipi:можеби затоа никогаш кај мене не се случило нешто спонтано и непредвидено-да трае.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас сум човек кој неможе да функционира ако нешто не е испланирано, мора се да биде под конец за да функционирам, од таму и со спонтаноста не сум... барем извесен период не бев добар другар, како што минуваше времето и ситуациите во кои се наоѓав неколкупати почуствував дека спонаноста и работите кои произлегуваат од неа можат и тоа како да бидат едноставно прекрасни и да ти донесат нови прекрасни моменти во животот, да ти покажат дека нештата може да функционираат и без стегите и напнатоста кои постојат кога се треба да биде онака како што си планирал.
 
O

okej

Гостин
zasto sekogas koga najmalku ocekuvas ke ti se sluci nesto!koga nekoj ni na kraj na pamet nema da vi tekne deka toj/taa ke vi pise poraka vi pisuva ili vi se javuva i vi veli deka mnogu mu se svigate ili ve saka.se razbira taa licnost ja znaete,no ne ste ocekuvale takvo nesto od nego.ili pak koga ke mu titnete na nekoe/ja tip/ka i ne ocekuvate da vi vozvrati so nisto najmalku pak so poraka i ete vie odite do negde go ostavate mob. i koga se vrakate gledate poraka.sekako koga najmalku ocekuvas nesto da ti se sluci ke ti se sluci.vi se ima sluceno toa?
нон стоп..и искрајно многу мрзам кога ќе се откажам од се и ќе ми стигне порака...за кој к*р сеа ми пишуеш...али на крај ќе се испогушкаме и јбг..ај иди одолеј на моментот..спонтано си е спонтано...:back:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Тип на човек сум што се сакам под конец да биде планирано и очекувам другата страна да го исполни тоа,но едно од многуте нешта што ги закључив е тоа дека не е се така праволиниски и неможе така...Постојано ми се случува да се случи нешто кога најмалку очекувам во моментот кога мислам дека нема ништо или кога ќе изгубам надеж.Не очекував да ми се јави пример денеска симпатијата
 
Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
Секогаш ми се случува нешто убаво кога најмалце очекувам дека ќе се случи...Случајните работи случајно се случуват и се најубави..лала
последен пат нешто неочекувано беше во понеделникот..ах..<3
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Уште од почетокот на 2010 год почнаа да ми се случуваат нови и неочекувани работи кои потполно го изменија мојот живот...Се радував на тоа а и сеуште се радувам. Иако повеќе тоа не е исто, сепак не ми е мака што го проживеав тоа, научив нови нешта...Најубаво е кога не очекуваш.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
да ви кажам дека кога не сум очекувал нишо и нишо не ми се случувало.....а кога сум очекувал е тогаш секогаш ми се случувало нешо :toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
најмногу ми се допаѓа кога ке ми се случат убави неочекувани работи, за кои не сум мислела дека воопшто има шанса да се случат, тогаш стварно сум си најсреќна :pipi: баш пред недела дена нешто вакво ми се случи и уште ме држи тоа :smir:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Секогаш она што долго го посакуваме се случува ( ако воопшто се случи ) тогаш кога најмалку очекуваме и се надеваме.
Убаво чуство е тоа.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Потсвеста работи постојано ... и кога најмалку очекуваш се оставруваат соништата, но не поради тоа што најмалку очекуваш, туку поради тоа што најмногу си се надевал и искрено си посакувал ... 100% проверено
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ја ја ебам она глава у ѕид мава :D Бог да чува
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Потсвеста работи постојано ... и кога најмалку очекуваш се оставруваат соништата, но не поради тоа што најмалку очекуваш, туку поради тоа што најмногу си се надевал и искрено си посакувал ... 100% проверено
Моќта на потсвеста. Потполно си во право.

Вакви работи се случуваат т.е неизбежни се затоа настанала народната поговорка ко ``гром од ведро небо``. Ми се случи денес нешто неотчекувано и останав прилично рамнодушна можеби зошто и не посакував толку многу да ми се случи ама ајде нека е за доброо ..пизз~
 
T

TaMчЕ

Гостин
Постојано ми се случува тоа..онака чекаш и чекаш нешто да се случи и никако да бидне и ќе мрднеш на две секунди и се враќаш гледаш одговор. Најверојатно кога ќе оттргнеш мисли од тоа што онака очекуваш да се случи си поминува побрзо времето и не е напнато па ние мислиме дека се случува некое чудо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom