Помош и совети

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Ќе му направиш исто како на првото mount to drive и го селектираш и продолжува инсталацијата
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Дечки, имам проблем со кантерот :)

Имам добар компјутер, добар интернет, а сепак ми крева FPS.
Пингот е нормален, пробав со други online игри, иде океј, само кантерот крева fps.
Некое програмче, шифра, финта ви се наоѓа? :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Дечки, имам проблем со кантерот :)

Имам добар компјутер, добар интернет, а сепак ми крева FPS.
Пингот е нормален, пробав со други online игри, иде океј, само кантерот крева fps.
Некое програмче, шифра, финта ви се наоѓа? :)
Де пријателе преиспитај се...па што повеќе FPS толку боља игра...шо ти е проблемот уствари? ти замачкуе нешо ти сецка ти кенка..?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Де пријателе преиспитај се...па што повеќе FPS толку боља игра...шо ти е проблемот уствари? ти замачкуе нешо ти сецка ти кенка..?
Грешка од брзање. Намалува fps. Значи се движат од 0-20 што е мизерно.
Извинување за грешката.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Јок, не помогна.
А ти сецка или само мрчиш дека ти паѓа fps...ако имаш Nvidia треба од панелот на графичката да се среди..а ако не ќе реинсталирај и сите шифри наново ќе си ги напишеш...
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
А ти сецка или само мрчиш дека ти паѓа fps...ако имаш Nvidia треба од панелот на графичката да се среди..а ако не ќе реинсталирај и сите шифри наново ќе си ги напишеш...
Мрчам :)
Не дека сецка цело време, ама кога доаѓа момент да се 5+ души на екранот се осеќа сецкање.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Мрчам :)
Не дека сецка цело време, ама кога доаѓа момент да се 5+ души на екранот се осеќа сецкање.
Исклучи " Vertical Sync " од nVidia Control Panel.

Right Click on Desktop < NVIDIA Control Panel < Menage 3D Settings < Vertical Sync (последното) - " Turn off "
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Дечки дали знае некој како можам да ја играм Left 4 Dead 2 на GARENA?????:pishtoldz
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Исклучи " Vertical Sync " од nVidia Control Panel.

Right Click on Desktop < NVIDIA Control Panel < Menage 3D Settings < Vertical Sync (последното) - " Turn off "
Неможам да го најдам nVidia панелот, всушност не сум ни сигурен дали е воопшто nVidia.
Има едно Intel Graphics Media Driver, ама кога ќе идам во 3D Settings сите се OFF, а Vertical Sync воопшто не постои.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Неможам да го најдам nVidia панелот, всушност не сум ни сигурен дали е воопшто nVidia.
Има едно Intel Graphics Media Driver, ама кога ќе идам во 3D Settings сите се OFF, а Vertical Sync воопшто не постои.
Чекај, сакаш да извадиш добар framerate со интегрирана графичка?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Дечки дали знае некој како можам да ја играм Left 4 Dead 2 на GARENA?????:pishtoldz
Не знам што треба да се направи за да се игра на GArena, ама преку Steam е многу едноставно и доста ефтино.

http://store.steampowered.com/app/550/

--- надополнето ---

Со фактот дека пред да го преинсталирам FPSто беа од 40-60, да.
1. Како можеш да не знаеш каква графичка имаш?
2. Ако имаш посебна графичка, дали си сигурен дека после преинсталирање на Windows си ги инсталирал драјверите за графичката? Или си ги инсталирал драјверите за интегрираната графичка од ЦДто со драјвери за матичната плоча?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Не знам што треба да се направи за да се игра на GArena, ама преку Steam е многу едноставно и доста ефтино.

http://store.steampowered.com/app/550/

--- надополнето ---



1. Како можеш да не знаеш каква графичка имаш?
2. Ако имаш посебна графичка, дали си сигурен дека после преинсталирање на Windows си ги инсталирал драјверите за графичката? Или си ги инсталирал драјверите за интегрираната графичка од ЦДто со драјвери за матичната плоча?
Па види, не се разбирам ич во компјутери. Го однесов кај човек кој ги разбира тие ствари, го преинсталира и од тогаш кантерот намалува fps.
Тоа е се што знам, а дека незнам каква графичка имам е тоа затоа што користам лап-топ и незнам како да проверам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom