Помош и совети

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Исклучи нет кога ја пушташ, пробај така.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
^^ Немојт. Стегам " OK " , и пак истото ми се појавуват...
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Ќе може ли некој да ми помогне во врска со Diablo 2ката. Ја симнав од zamunda.net и кога ја почнувам играта ми се појавува error и вика:
The ordinal 10205 could not be located in the dynamic link library D2Win.dll.
Ги ставив краковите кои ми беа дадени со торентот, ама никако да најдам ваков некој фајл, дури ни на нет. Ако може некој поконкретно да ме упати кај да барам, или да ми го прати самиот фајл ако го има. Фала однапред. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ќе може ли некој да ми помогне во врска со Diablo 2ката. Ја симнав од zamunda.net и кога ја почнувам играта ми се појавува error и вика:
The ordinal 10205 could not be located in the dynamic link library D2Win.dll.
Ги ставив краковите кои ми беа дадени со торентот, ама никако да најдам ваков некој фајл, дури ни на нет. Ако може некој поконкретно да ме упати кај да барам, или да ми го прати самиот фајл ако го има. Фала однапред. :)
Што точно симна и како точно ја инсталираше и по кој редослед?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
ја симнав пред некој месец и уште неможам да ја инсталирам Empire total war - Razor 1911 ги симнав сите каркови ,пачови и што ли не, па ако ја има некој до сеа инстлирано нека каже да го частам што сака ова ти е mission imposible , а иначе мн добра игра е поготово новото продолжение Napoleon total war, али за жал ако си ја порачаш само оргинал, пошто ни еден асален торент нема
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Ја снимив Cossacks 2 - Battle for Europe
Кога ќе пробам да ја пуштам, се појавуе црна слика и следниов Месиџ
Engine.exe has detected that video memory is not configured correctly. Set AGP aperture size = 256 mb or more.

Windows 7 Користам, а за конфигурацијата е повеќе од доволна за играва.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ти си ја инсталирал????
Да и немаше никаков проблем. Ама тоа беше пред 1-2месеци не се сеќавам дали ја симнав од razor1911 или некој друг, важно немаше никакви проблеми дур инсталирав...

А каде имаш ти проблем, објасни појасно.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Да и немаше никаков проблем. Ама тоа беше пред 1-2месеци не се сеќавам дали ја симнав од razor1911 или некој друг, важно немаше никакви проблеми дур инсталирав...

А каде имаш ти проблем, објасни појасно.


На мене изгледа компјутерот не ми е доволно јак за да ја пушти играта затоа што му бара да имам Пиксел Шадер 3
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На мене изгледа компјутерот не ми е доволно јак за да ја пушти играта затоа што му бара да имам Пиксел Шадер 3
Имаш многу стара графичка (што значи и многу стар РС)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom