Помош и совети

Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Дечки ај помош ќе ве молам !? Ми се избриша GTA-san andreas од компјутерот пошто го чистев и одново ја извадив од еден сајт ја инсталирав али имам проблем, времето у играта иде многу брзо, автомобилите и луѓето се движат многу брзо , т.е луѓето и CJ трчаат у играта неможам да ја играм така безвезе е. Ја преинсталирав ама пак исто нејке :( . Некој да ми помогне околу проблемов??? tnx

LitlleMiss
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Дечки ај помош ќе ве молам !? Ми се избриша GTA-san andreas од компјутерот пошто го чистев и одново ја извадив од еден сајт ја инсталирав али имам проблем, времето у играта иде многу брзо, автомобилите и луѓето се движат многу брзо , т.е луѓето и CJ трчаат у играта неможам да ја играм така безвезе е. Ја преинсталирав ама пак исто нејке :( . Некој да ми помогне околу проблемов??? tnx

LitlleMiss
Пробај пиши SLOWITDOWN додека играш :)
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Некој да ми ги каже ПЦ контролите за Ninja Blades за трчање по зид?
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Денес ја инсталирав повторно после подолго време GTA4... И се е ОК, ама никаде ми ги нема снимените работи... Јас ги чував на друг хард диск и ги префрлиф таму каде што треба, но ништо...??? Има некој што знае како да ги вратам снимените фајлови за да не ја почнувам одпочеток...??? ПОМОШ...!!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Денес ја инсталирав повторно после подолго време GTA4... И се е ОК, ама никаде ми ги нема снимените работи... Јас ги чував на друг хард диск и ги префрлиф таму каде што треба, но ништо...??? Има некој што знае како да ги вратам снимените фајлови за да не ја почнувам одпочеток...??? ПОМОШ...!!!
C:\Documents and Settings\твојот јузер\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\savegames

За ХР


C:/Users/твојот јузер/AppData/Local/Rockstar Games/GTA IV/Savegames

За Vista


Овде ги стави?
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
C:\Documents and Settings\твојот јузер\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\savegames

За ХР


C:/Users/твојот јузер/AppData/Local/Rockstar Games/GTA IV/Savegames

За Vista


Овде ги стави?
Да... За виста... Токму тука, но кога ќе ја пуштам играта не препознава ништо и ми бара да направам нов јузер преку интернет... А стариот т.е. тој што го имав го нема... Што понатаму...? Дали знаеш...???
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
дали некои знае како да го решам проблемот ( значи на играта ASSASIN'S CREED 1 резолуција 1280x1024 сликата не ми ја дава на целиот екран ) видете на сликата значи таму каде е одбележано со црвено нагоре и надолу е црно нема слика ( пробавав во опциите но неможев да најдам


 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
дали некои знае како да го решам проблемот ( значи на играта ASSASIN'S CREED 1 резолуција 1280x1024 сликата не ми ја дава на целиот екран ) видете на сликата значи таму каде е одбележано со црвено нагоре и надолу е црно нема слика ( пробавав во опциите но неможев да најдам


Таква е играта. МОРА да има црни ленти горе и доле, а колку ќе бидат големи, зависи на која резолуција играш. Прочепкај низ резолуциите и најди си ја таа што ти одговара.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Таква е играта. МОРА да има црни ленти горе и доле, а колку ќе бидат големи, зависи на која резолуција играш. Прочепкај низ резолуциите и најди си ја таа што ти одговара.

да но пред неколку дена се беше ОК ама денес ја вклучив и го видов ова
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Денес ја инсталирав повторно после подолго време GTA4... И се е ОК, ама никаде ми ги нема снимените работи... Јас ги чував на друг хард диск и ги префрлиф таму каде што треба, но ништо...??? Има некој што знае како да ги вратам снимените фајлови за да не ја почнувам одпочеток...??? ПОМОШ...!!!

Јас до сеа 3 пати напраив формат на ПЦ додека ја имав играва, си ги зачував фајловите, и ги стаив потоа каде шо беа. Ама не се пуштаа.
Праеше проблем. и се уште не најдов решение за да се пуштат.

P.S. Јас на ЏП пробав и не се направи ја.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јас до сеа 3 пати напраив формат на ПЦ додека ја имав играва, си ги зачував фајловите, и ги стаив потоа каде шо беа. Ама не се пуштаа.
Праеше проблем. и се уште не најдов решение за да се пуштат.

P.S. Јас на ЏП пробав и не се направи ја.
Да не си играл прво една верзија на играта, па си инсталирал друга?

Цело време инсталираш од иста инсталација? И првиот пат?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Да не си играл прво една верзија на играта, па си инсталирал друга?

Цело време инсталираш од иста инсталација? И првиот пат?
Да.
АКо пред форматот ми била со да речеме пачот 1,0,2 и
по форматот истата сум ја правел.
не за друго туку поради тоа шо подобри перформанси сум вадел со пачовите.
Али не е битно више. Ќе ја свртам ако треба и од ново. Не е проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom