Помош и совети

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Ми треба registration code за фифа 09...

 
Член од
22 јули 2008
Мислења
249
Поени од реакции
12
Ја инсталиравам GTA 4,ставам крак,првиот пат ко ја уклучив се играше,немаше никаков проблем,а следното уклучвејне само ми дават црн екран
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ја инсталирам Мost Wanted, ми стига до 100% И на крајот излегува проблем дека фајлот не можел да го копира...и имам опции RETRY и CANCEL...
може ли нешто да се направи а да не одам CANCEL?
фајлот се вика SOUND\ENGINE\SWTN_44_MB.abk

Помош! :vozbud:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
Ја инсталирам Мost Wanted, ми стига до 100% И на крајот излегува проблем дека фајлот не можел да го копира...и имам опции RETRY и CANCEL...
може ли нешто да се направи а да не одам CANCEL?
фајлот се вика SOUND\ENGINE\SWTN_44_MB.abk

Помош! :vozbud:

лошо ти е цедето или имиџот од кај што ја инсталираш
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кога играм ГТА значии воопшто не ми сецка на медиум графика ама на секои 3-4 мин играта „смрзнува“ за 10 секунди и пак се враќа во нормала.

Иначе компјутерот ми е:
АМД Атлон 64 X2 Dual 4400+ 2.2 GHz
2 gb RAM
ATI RADEON HD 2600 PRO
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кога играм ГТА значии воопшто не ми сецка на медиум графика ама на секои 3-4 мин играта „смрзнува“ за 10 секунди и пак се враќа во нормала.

Иначе компјутерот ми е:
АМД Атлон 64 X2 Dual 4400+ 2.2 GHz
2 gb RAM
ATI RADEON HD 2600 PRO
No worries,problemot e sto tvoite Medium setinzi go nadminuvaat fizickiot Ram na grafickata,i zatoa igrata smrznuva za da gi ispoloadira teksturite.

Probaj nekad na high stavi,da vidis sto ke se sluci:vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
А не... нејќем да ми чади после компјутерот :pos2: И сеа чаре? Пробав и на Low settings и сеа поретко смрзнува сликата. Има надеж дека ќе се среди со новиот пач и новиот драјвер од АТИ или да фатим сериозно да ја играм со паузи од 10 секунди :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Види,Ати драјверите пред се ќе бидат за подобри перформанси на новите 4870ки...
Резултатите од бета драјверите кои се тестирани прикажале 1.5 до 3 fps подобрување,што значи скоро безначајно...

Играј сега вака,а кога ќе искочи пачот од Рокстар,се ќе се среди :wink:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Со новиот драјвер на АТИ неам веќе проблеми и си ја играм на медиум. Играта е ѕверска :vozbud:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Вака... Ја играм GTA 4 некое време... Имам VISTA Ultimed , треба да го форматирам хард дискот, но неможам да ги најдам снимените работи од GTA 4 ... Дали некој знае каде се наоѓаат...??? Секаде проверив и неможам да ги најдам, а несакам да го форматирам дискот додека не ги најдам снимените работи за да не ја почнувам играта повторно од почеток... Ако знае некој нека ми каже....
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
Вака... Ја играм GTA 4 некое време... Имам VISTA Ultimed , треба да го форматирам хард дискот, но неможам да ги најдам снимените работи од GTA 4 ... Дали некој знае каде се наоѓаат...??? Секаде проверив и неможам да ги најдам, а несакам да го форматирам дискот додека не ги најдам снимените работи за да не ја почнувам играта повторно од почеток... Ако знае некој нека ми каже....

Пробај ('C:\Users\Public') кај мене е така!!!:smir:
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Еј ова нема врска со игри али сори.

Дали мозе да инсталирам Service Pack 3 преку виндоус апдејтс пошо коа идам у windows updates mi vika treba da go instaliram Service Pack 3 и дали морам да го форматирам компјутерот после инсталирањето на Service Pack 3? :icon_conf:icon_conf:raz: malce збунувачки али нвм се надевам некој ке ме разбере,
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
53
Поени од реакции
1
Давај ваму пач за пес6 2008/2009 сезона нека пише на пп!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom