Помош и совети

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Да, да, зa game fix.
No problem. :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дали може да ја играм фифа 2007 во мрежа со другар ми ? ако може преку шо ?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
so e toa patch?i kako moze da instaliram patch vo championchip manager ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
so e toa patch?i kako moze da instaliram patch vo championchip manager ?
Patch е додаток за одредени игри во кој се подобрени некои багови и може да има и нешто плус додадено. Ќе си побараш на www.megagames.com дали имаш пач за таа игра што бараш. Ако имаш, симни го најновиот што ќе го најдеш и инстлирај го. Инсталацијата е најпроста што може од типот NEXT, NEXT, Finish. После тоа верзијата на играта ќе ти се надгради со таа од пачот. Пример ако играта стандард е 1.0 а пачот е 1.4, после и играта ќе ти биде 1.4, што значи дека за да ја играш ќе треба да си најдеш крак за играта 1.4. :helou:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
Не знам дали ова што го барам е за во оваа тема, ама ај да си ја испробам среќата.
Јас сум љубител на игрите Tomb Raider, и скоро сите продолженија ги имам свртено. Ама овај пат запнав кај Tomb Raider Legends негде 43-44 проценти и неможам да мрднам, има едно пајачиште, и никако не можам да го поминам. Ако има некој брат како мене љубител на Angelina Jolie да го има ова поминато ова, нека пиши слободно, ке му бидам благодарен доживотно!!!!
:salut:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Не знам дали ова што го барам е за во оваа тема, ама ај да си ја испробам среќата.
Јас сум љубител на игрите Tomb Raider, и скоро сите продолженија ги имам свртено. Ама овај пат запнав кај Tomb Raider Legends негде 43-44 проценти и неможам да мрднам, има едно пајачиште, и никако не можам да го поминам. Ако има некој брат како мене љубител на Angelina Jolie да го има ова поминато ова, нека пиши слободно, ке му бидам благодарен доживотно!!!!
:salut:
Повели.
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
Спуштив на торент игра(Drakan-Order of the flame).Стара у П.М. мислам 1999 е.
И почнува,излага главно мени,кога одам New game се рестартира машинава, а multiplayer си работи?Пробав и patch и game fix и пак ништо
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Проба update да направиш на играта, и со новите fix-ови да ја средиш?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ај да прашам.Имам еден проблем со ПЕС.После неколку одиграни натпревари, пример играм 3 натпревари и на четвртиот натпревар играта кочи на полувреме.Само на полувреме, пред да се појави менито за да продолжам во второ полувреме.Некој знае што е проблемот?:)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ја инсталирав Supreme Commander (нешто како remake на една од најдобрите стратегии воопшто направени-Total Anihilation) и си бирам со која „раса“ ќе играм и поминуваат тоа зборувањата и клипчињата иде Loading се појавува мапата и паѓа играта. Има некој искуство со играва и со проблемов или ако знае некој начин да помогне. Читав на интернет за решенија и пишуваа повеќе луѓе дека имаат проблеми али немаше баш некое решение...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Леле има мноооогу пача, уште еден двд диск ќе треба да изрежам со пачови :) Нема врска и за тоа изгледа ќе чекам кејблтел :)
Фала :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Симнав првиот пач што е најмалиот (други има по 400 мега) и симнав game fix и се среди, фала Мац :)
Бчера гледав пачовите да ги симнувам али не бев сигурен дали ќе се среди мислев да не не е цела инсталацијата што сум ја земал, да фалеле делови од играта зошто ми беше мн нелогично да извадат игра што не се пушта. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom