Ајвар

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Договорено, мислам оти имам оште некоо телгаа за некоо нокија сакш пољут или поблаг ајвер,за смоките е лесно...:helou:
Полут ако е во можност ептен лут.Ама ако се нема тогаш и благ нема да е на одмет,море знааш шо дај шта даш да не останам без никаков :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Јас давам 2 тегли за мобилнио :peace:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ц Ц Ц ... Оваа година ги мрзело господата да праат ајвар, као демек не им се исплатело или незнам што , па земаа купечки некојси ама ја не го јадам пошто ако не е домашен нема шанси да го пробам...Мамата нивна :pos:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Без смоки?Одбиен ти е предлогот.

Следечи...
Ајде Наташа..пари на рака, Мара за рака..да видам Нокијата оти ајверо нема да виде с'нце..ќе му пресудам..љут не лут...:pos:
Сакам написмено...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Знаете у Струмичко колку се прави ајвар ( струмички: АЈВЕР ) ?
немате поима, над 100 тегли, шо се вика жена без цицки како ПОДРУМ БЕЗ АЈВЕР. мМмМмМ ногу сакам ајвер, ама јбг истроши се хаха и едвај чекам да му дојде сезоната па да си апнам ајверче...
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Ех...да имав 100-тина тегли домашно ајварче...ич лошо не ќе ми беше.Еднаш со сиренце,еднаш пржено со јајце...ќе му го најдев крајот!Ама нема...само словенечки ајвар со пол кило вода во супермаркет :(
__________________
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ооооо секја есен си одам кај баба на село за да и ги соберам теглине со ајвар:kesa:нешо најубо на светот е ајварот,само уште немие јасно која будала беше шоо сакаше да им го продаде на словенцине ...то ти е македонче
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Mалее.е.. прочитах ајвар и право ми се прејаде.. :( kak шо сум гладна сега.... мммм Јадам.. ного го јадам ајверо.. ммм ссекоо зимаа шо убаво :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
леле..со ајвар колку леб се јаде....по цел леб на јадење можам да изедам со ајвар...

али колку ме мрзи да им помагам на моите на го напраат.....
али крајот го краси делото :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom