Што е љубовта?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.066
nema ljubov bez sex,nema nisto bez sex
А што е секс? Према мене тоа е само размена на течности, која размена предизвикува лачење на серотонин во мозокот кој пак серотонин предизвикува задоволство исто како кај зависниците од некои видови на дроги. Како тоа љубовта да зависи од размена на течности? И како тоа размената на течности да биде дефиниција за љубов?
Зарем љубовта не е нешто повеќе од размена на течности кои предизвикуваат хемиска реакција и лачење на хемиска супстанција?

Јас искрено се надевам дека љубовта е нешто повеќе од тоа...:nesum:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
А што е секс? Према мене тоа е само размена на течности, која размена предизвикува лачење на серотонин во мозокот кој пак серотонин предизвикува задоволство исто како кај зависниците од некои видови на дроги. Како тоа љубовта да зависи од размена на течности? И како тоа размената на течности да биде дефиниција за љубов?
Зарем љубовта не е нешто повеќе од размена на течности кои предизвикуваат хемиска реакција и лачење на хемиска супстанција?

Јас искрено се надевам дека љубовта е нешто повеќе од тоа...:nesum:
za mene e samo extra sex.nisto poveke.nema romantiki,toa e:smir:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.066
za mene e samo extra sex.nisto poveke.nema romantiki,toa e:smir:
хехехе мене искрено ми се гади од романтика и од слични патетични глупости, сексот замене е светиња, го сакам на секаков можен начин и во секое можно време(нормално со жени :) ), но муабетот ми беше дека сексот, сфатен на начин на кој е општо сфатен од мнозинството, дефинитивно е далеку од мојата концепција за љубов...:smir:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
хехехе мене искрено ми се гади од романтика и од слични патетични глупости, сексот замене е светиња, го сакам на секаков можен начин и во секое можно време(нормално со жени :) ), но муабетот ми беше дека сексот, сфатен на начин на кој е општо сфатен од мнозинството, дефинитивно е далеку од мојата концепција за љубов...:smir:
za zal i od mojata koncepcija e daleku poinaku sfaten:smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
A ima nesto loso vo toa?

Btw, ako nekoj saka sex, a ljubov bez sex ne ide, tie sto ne probale sex, ne ni znaat za ljubov.
Нема ништо лошо , потполно го поддржувам сексуалното општење во хиперактивна смисла..,додека се има кондиција и снага.

btw која комбинација се Нимфоманка и Сатиријазис факмен - љубов на кило
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.066
A ima nesto loso vo toa?

Btw, ako nekoj saka sex, a ljubov bez sex ne ide, tie sto ne probale sex, ne ni znaat za ljubov.
Сексот е порта кон рајот и клуч за љубовта...само има разлика од секс до секс...ама голема...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nema razlika.
Sex e sex, a vodenje ljubov e vodenje ljubov, toa e edinstvenata razlika.
 
H

^HITMAN^

Гостин
:)
затоа и си арогантен, и како шо велиш сакаш да си ја намалиш арогантноста тогаш освен Amygdala - Примитивниот мозок, почни да го користиш Neo Cortex - Модерниот мозок :wink:

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=49946&page=8
Lol, модерниот мозок... глупости. Користам повеќе од мозокот од повеќето на форумов. Љубовта нема врска со Модерниот мозок, а и самата теорија за модерниот мозок е само теорија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom