Фан Клуб: Валенсија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
И мене тоа ме интересира..И навистина Валнесија заслужи да победи.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
da ne znae nekoj zosto Banega bese isklucen
Според Шпанските медиуми, поради наводен шамар над некој од играчите на Вердер...

Во врска со натпреварот, го реши судијата со неговата непромислена одлука за непостоечки пенал и исклучувањето на Банега. Валенсија ризикуваше и мораше да нападне за да се врати во игра па оттаму дојдоа и неколкуте контри на Вердер кој освен тоа не покажа ништо и последните 30 минути со играч повеќе само се бранеше.

Ќе биде тешко на реваншот, но со ваква игра и желба за победа, се може да се случи.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Жал ми беше коа заврши натпреварот.....Валенсија навистина заслужи да победи!:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ќе биде тешко у Германија.:toe:
Но сепак ја имате пак мојата поддршка.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Ај со среќа,ќе биде тешко без Виља и Мата,да се надеваме бар на нерешено :)

Жигич нека иде нека се убие! :jaj:

Тоа е фудбалот,во првиот дел можеби и подобра беше Валенсија,во вториот нападна Барса,дојде во водство,Жигич промаши 101% шанса,па после и црвениот на Мадуро и се знаеше дека ќе ги измочат.. :toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Колку значи да имаш еден Виља во состав. Една стопроцентна шанса им се укажа, и не ја искористија. Да беше Виља на тоа место, гарант погодуваше. Не ни очекував нешто повеќе од Валенсија со овој крпен состав, но сепак прикажаа добро прво полувреме, а после црвениот картон се загубија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Ќе бите тешка битката за ЛШ,Севиља е на 3 поени зад Валенсија,Мајорка 4,Депортиво 5,Билбао 6...
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Честитки за момците и за тренерот за солидната игра во поголемиот дел од натпреварот,можеби исходот ќе беше поинаков ако погодеше Жигич при 1-0 и ако имавме на располагање поголем број од играчите али тоа е фудбалот:toe: честитки за Барселона покажаа одлична игра во второто полувреме и заслужено дојдоа до 3 бода:smir:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Без Давид Виља и Хуан Мата во нападот, и по повредите на Албелда и Бруно, како и исклучувањето на Мадуро што е шести црвен картон во последните пет натпревари на Валенсија, ова е најмногу што можеше да се очекува.
Валенсија остана без одбранбени играчи со еден штопер и десен бек и мораше да импровизира во одбраната со играчи од средниот ред.
Победата на Барселона ќе беше заслужена ако силите на теренот беа рамноправни. :wink:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Него ќе се враќа ли Виља за со Вердер?
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Него ќе се враќа ли Виља за со Вердер?
Виља можеше и денес да настапи и покрај повредата со Вердер, но Емери не сакаше да ризикува и го чува за во четврток. Исто е и со Мата. Виља тренираше нормално вчера со останатите играчи иако дојде на тренинг ваков:



Сепак се работи само за исчашување на клучната коска на рамото и не е ништо озбилно па би требало да стигне за Вердер.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Auuu 1-3 u gosti so Verder, bravo. Villa dva gola, i dobro e fativ u kladilnica, ama pa sea krivo ke mi bide ako dade uste eden u vtoro... 25 kvota imase za het-trik.
Imaat sansi do kraj da odat vo ovaa liga.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Извонредно, извонредно!
Уживање да се гледаат. Уште во дефанзива да се земе некој сигурен играч и може да се цели на поголеми дострели, секако ако се задржат офанзивците.
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
:vozbud::vozbud::vozbud: Силва :zver: ги отвори ко конзерва со 3 асистенции :vozbud:
Виља проработи најмногу кога требаше :back: се на се одлично 1во полувреме да се надеваме на уште голови у секако хет трик на Виља:eek:jea::pehar:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom