LCD телевизори

Член од
4 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
2
Како да го решам мојот проблем....мора да постои некое решение, Ако некој знае молам да помогне
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
kako be ne moze ne tresi
Колку што може да гледаш филм на радио...

Како да го решам мојот проблем....мора да постои некое решение, Ако некој знае молам да помогне
Не постои решение, не треси.

--- надополнето ---

А да пробаш да смениш audio device? Јас кога го поврзувам компјутерот со тв за да добијам звук треба да одберам AMD HDMI Output како default playback device:

Ти збориш за HDMI он збори за SKART, не мешај.

--- надополнето ---

Само кога ќе го поврзам компјутерот со тв, тогаш неможам да добијам звук. Незнам како стручно се викаат каблите но ќе ги опишам, имаат два приклучока едниоа со бела боја другиот со црвена, ги спојувам во едно и ги приклучувам во компјутерот каде што е приклучокот за звучници, а во тв каде што пишува audio in, значи бело во бело а црвено во црвено. Другиот начин е директно со еден кабел, директно од копјутер каде што е приклучокот за звучници а во тв каде што пишува audio in (rgb/dvi). Малку го иступев со објаснувањето ама мислам дека ме разбра како поврзувам, ако негде грешам помагај



--- надополнето ---



Кај мене нема таква опција во audio device, или јас незнам да најдам. Кај мене има само default device, Realtek HD audio output.....незнам што да правам
Занемари го тоа што ти го кажа WOOFER, не е за тебе.

Така како што поврзуваш ти (од РС од кај звучките па во ТВ во црвен и бел влез) така треба. Провери на телевизорот во некое мени или некои сетинзи или негде, дали има да одбереш нешто за звукот. Расчепкај по телевизорот, другово ти е таман.
 
Член од
27 март 2010
Мислења
249
Поени од реакции
15
hdmi od dvete strani..
de be sega site li da ve opravam kaj mene e taka povrzano pa si ima zvuk DVI>>>>>HDMI
markiz ti nemozes da dobies zvuk zosto grafickata ne ja podrzuva taa opcija znaci slikata nastrana ja ostaj a najdobro sto mozes objasni so kakvi kabli si probal
1. dali 3,5 stereo priklucokot ti raboti
2.kolku analogni IN priklucoci imas na tv -to pa ke ideme nataka
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
2
Пробав во мени на тв, нигде нема за тоа да се подеси...можно ли е да не поддржува овој модел на тв звук преку компјутер?
LG LF2510

--- надополнето ---

de be sega site li da ve opravam kaj mene e taka povrzano pa si ima zvuk DVI>>>>>HDMI
markiz ti nemozes da dobies zvuk zosto grafickata ne ja podrzuva taa opcija znaci slikata nastrana ja ostaj a najdobro sto mozes objasni so kakvi kabli si probal
1. dali 3,5 stereo priklucokot ti raboti
2.kolku analogni IN priklucoci imas na tv -to pa ke ideme nataka
Vo tv-to imam dva vleza audio Li R, plus eden audio priklucok pisuva na nego RGB?DVI in a stereo priklucokot raboti
 
Член од
27 март 2010
Мислења
249
Поени од реакции
15
Da, toj e LG LF2510
epa loso togas nema priklucoci imas opcii:
1. opticki ili coaksialen ako imas na maticnata
2.smeni graficka i taka e anticka
3.googlaj malce za toj skartot mozebi toj e staven kako substitut mislam deka vo set gledav takvo nesto audio in skart da ne tresam sega
4. dobri zvucki se odlicno vlozeni pari
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А кој ми е најдобар начин да го поврзам пц со лцд тв.
Некој ми рече с.видео со скарт, купив и тиња ептен лош квалитет, сега гледав хдми или еден друг нз како се викаше вга ли...кој е поквалитетен и од каде да купам најефтино 5м ми треба?
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
2
Probav so skart, preku nego odi zvuk ama koga ke go uklucam HDMI kabelot vo tv, togas se gubi zvukot.....
Toa so opticki ili koaksialen kabel, dokolku ima na maticnata kako bi se povrzalo

--- надополнето ---

Koja grafocka mi ja preporacuvas, so koja bi se sredila rabotava
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А кој ми е најдобар начин да го поврзам пц со лцд тв.
Некој ми рече с.видео со скарт, купив и тиња ептен лош квалитет, сега гледав хдми или еден друг нз како се викаше вга ли...кој е поквалитетен и од каде да купам најефтино 5м ми треба?
Само да се дополнам, според ова мојава графичка нема ХДМИ, а тв то има :D која иронија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom