Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
abe Серверот не е пронајден
А шо нет имаш ?
ако е телекабел, да знаеш дека денес имаат пречки нешто и голем број корисници немаат воопшто интернет, а инаку контактирај провајдерот и со нив се разбери ( ако си сигурна дека не е нешто до твојот компјутер )
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ne e do internetot se javiv jas i pitah mi kazaa oti ne e do niv i imalo firewall i imashe go iskluciv i pak nejkese a imam vNet
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ме интересира дали постои софтверска можност за “штелување“ (местење ) на он-лајн посетители за веб сајт?

Да појаснам...дали може некако да направам на мојот сајт да се појавуваат на пример дека во моментов имаме толку или онолку гости онлајн???
Значи подоцна во друг временски период..таа бројка да се намалува или да расти...едноствно да ги штелувам бројките за онлајн посетители??
гледам корун дојде....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
епа значи оште нема интернет чим ти прави така
:eek:ftopic: Се глупираш без врска ти вели тие страници што најчесто ги користи не и ги отвара не е до интернетот.. ка незнааш не пишува безврска оти наместо да помогнаш можаш да одмогнаш само.. а може и бан да јадаш читах оти си предупреден.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
imam edno prasanje. nemam zvuk na komp i spustiv realtek a406 drajveri. arno ama ne mi gi otvorat
ko ke kliknam vikat volume label syntax incorect i us nekoe sranje
aj kazete mi so da pram
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
imam edno prasanje. nemam zvuk na komp i spustiv realtek a406 drajveri. arno ama ne mi gi otvorat
ko ke kliknam vikat volume label syntax incorect i us nekoe sranje
aj kazete mi so da pram
епа чим вика инкорект изгледа не е тај драјвер шо сакаш да го инсталираш..од каде го инсталираш од ЦД или од нет го слегна??
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
imam edno prasanje. nemam zvuk na komp i spustiv realtek a406 drajveri. arno ama ne mi gi otvorat
ko ke kliknam vikat volume label syntax incorect i us nekoe sranje
aj kazete mi so da pram
Ај земи ја програмава, направи системски извштај на комјпутерот и види каква ти е звучната картичка, и побарај соодветни драјвери на интенрет :helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ме интересира дали постои софтверска можност за “штелување“ (местење ) на он-лајн посетители за веб сајт?

Да појаснам...дали може некако да направам на мојот сајт да се појавуваат на пример дека во моментов имаме толку или онолку гости онлајн???
Значи подоцна во друг временски период..таа бројка да се намалува или да расти...едноствно да ги штелувам бројките за онлајн посетители??
Како мислиш, да ги ШТЕЛУВАШ посетители? Сакаш ти сам да си направиш ЛАЖНО да ти прикажува колку посетители се онлајн? Или сакаш да имаш такво што покажува колку посетители се онлајн? Најди си php код за тоа, вметни го кај сакаш и толку е. (ако све добро разбрав)

Baram program mathematica 5.0 wolfrom researc so krak za resavanje na sekakov vid na zadaci ako ima nekoj neka prikaci ili nekoja slicna programa.
Симни го истото од друг сајт, друго место. Не го бива фајлот што си го симнал, оштетен е.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
земах неро 8 инсталира се 1 саат до него е или до мене и оште не сее инсталирало
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
земах неро 8 инсталира се 1 саат до него е или до мене и оште не сее инсталирало
Инсталирај 7.11.6.0. Тоа е последната верзија од NERO 7 и најдобра (сега за сега) Не инсталирај 8.

Или ако ептен сакаш 8, напрај си рестарт, исклучи се што правиш и сите програми и пушти од почеток инсталацијата
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Како мислиш, да ги ШТЕЛУВАШ посетители? Сакаш ти сам да си направиш ЛАЖНО да ти прикажува колку посетители се онлајн? Или сакаш да имаш такво што покажува колку посетители се онлајн? Најди си php код за тоа, вметни го кај сакаш и толку е. (ако све добро разбрав)
ДА ...дали има можност лажно да прикажуваш колку посетители се онлајн? тоа ми е прашањето
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom