Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе кај другаров правевме клипче со слики и ефекти и ја си велев ајде дома ке праам многу кога дојдов ни слика неможам да ставам ни ништо
е стварно и јас незнам шо да ти кажам веке пробај со рестарт на ПЦто да не има некоја грешка при читање
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
12312312312312 пати кажа за тоа рестартирање само да се најдеш на пост ке видиме утре сега ке одам да си легнам
Поздрав, се гледаме утре со истиот проблем :(
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
12312312312312 пати кажа за тоа рестартирање само да се најдеш на пост ке видиме утре сега ке одам да си легнам
Поздрав, се гледаме утре со истиот проблем :(
се надевам ке го решиме:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Фала и на тебе и на Аце_Елемент за помошта што пишавте што може да биде и ке пробаме со сите овие совети што ги дадовте само уште сакав дa прашам дека се јавил кај дечкото кој му го форматирал пред тоа компјутерот и овој му рекол дека би можело да е и проблем со процесорот нешто како да е оштетеn.Е сега некој од вас подобро упатените да ми каже дали може да е и процесорот или грешно му кажал овој типот само побрзо да го откачи?:)
Го проверивте рамот? Извадете ги сите плочки рам, и ставајте една по една. Ставете една, па уклучи РС и види дали ќе биде така. Па извади ја таа, стави друга. Може некоја плочка прави проблем, не се читаат податоците убаво од рамот.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Фала и на тебе и на Аце_Елемент за помошта што пишавте што може да биде и ке пробаме со сите овие совети што ги дадовте само уште сакав дa прашам дека се јавил кај дечкото кој му го форматирал пред тоа компјутерот и овој му рекол дека би можело да е и проблем со процесорот нешто како да е оштетеn.Е сега некој од вас подобро упатените да ми каже дали може да е и процесорот или грешно му кажал овој типот само побрзо да го откачи?:)
Јас еднаш имав сличен проблем, само што кај мене кога ќе го пуштев компјутерот windows-от си се стартуваше све како што треба само што немав слика на мониторот... Незнаев што беше проблемот ... мислев дека ми рикнал некој дел ... али проблемот бил во тоа што игличките на процесорот се искривиле (кога експериментирав со процесорот и го вадев) и кога сум го вратил процесор на место ... поради искривените иглички неможел да работи компјутерот онака како што треба. Па ако не успееш да го решиш проблемот, ондак ѕирни ја оваа варијанта само биди внимателен што правиш со процесорот.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ме интересира дали постои софтверска можност за “штелување“ (местење ) на он-лајн посетители за веб сајт?

Да појаснам...дали може некако да направам на мојот сајт да се појавуваат на пример дека во моментов имаме толку или онолку гости онлајн???
Значи подоцна во друг временски период..таа бројка да се намалува или да расти...едноствно да ги штелувам бројките за онлајн посетители??
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
ej aj pliiiis kazete mi zs komp ne mi gi otvara site strani
:toe:
Пошто највероватно мислиш зошто некој од интернет разгледувачите (Интернет Експлорер ,Мозила,Опера....) не ти отвара некои веб страни..највероватно firewallot ти е наместен да филтрира со мал ризик..или што е поверојатно во антивирусот имап наместено parental Control па не ти дава да се поврзиш (ако е така,отштиклирај го тоа во антивирусот)...

МЕЃУТОА !!!!!!!!!
Дај ни слика да видиме што ти излегува (каков ерор добиваш) при намрата да отвориш некоја страна...оти вака може да постојат милијон причини !!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ej aj pliiiis kazete mi zs komp ne mi gi otvara site strani
:toe:
е ај плиииис, наведи некоја од страните што не ти ги отвара
и провери си фајрволот да не ти ги блокира страните... скенирај компјутерот да не си закачила некој вирус/тројанец па ти е оневозможен пристапот до некои страни...
и пробај со различни brosweri, имаш мозила, интернет експлорер, опера итн
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom