Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ги слегнав најновите драјвери за графичката, да ги апдејтирам и кога пуштам да се инсталираат ми се појавува ова:Can't Find InstFunc.exe result file....И после него ми излегува Error и вика дека системот неможе да ја идентификува, да го рестартирам лап топот и да пробам поново....Направив рестарт 100 пати и пак неќе...ЧАРЕ???
SiS Mirage 3 Graphics
Chip Type: Si672 Series
ПОМАГАЈТЕ!!!!:toe::toe::jaj::pos2:
Aко имаш CD што ти го дале заедно со лаптопот, од таму инсталирај си ја графичката. Претходно избриши ги сите драјвери и глупости што си ги инсталирал за графичката.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.984
Поени од реакции
12.544
можда глупо е прашањево,ама како можам во Ворд да ја напрам страницата да е хоризонтална,не вертикална?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
можда глупо е прашањево,ама како можам во Ворд да ја напрам страницата да е хоризонтална,не вертикална?
File - Page Setup

Ќе се снајдеш таму. Треба да најдеш Landscape
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Може ли некој да ми објасни подетално како се работи со Remote Desktop Connection? Пример: Што треба да внесам во делот Computer, User Name, Password, Domain и така натаму...:vozbud::smir::kesa:
 
P

Princ

Гостин
Вообичаено врши работа и само IP адресата да ја внесеш кај Computer. После ќе ти побара корисничко име и лозинка.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Aко имаш CD што ти го дале заедно со лаптопот, од таму инсталирај си ја графичката. Претходно избриши ги сите драјвери и глупости што си ги инсталирал за графичката.
Добро ке пробам ако не биде и така ке пишам пак...:pos2:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ај едно банално прашање ме мрзи да пробувам.....на Ф8 ли се влагаше во Safe Mode...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
де бе кажејте шо е проблемот укл го ком се е како шо треба флевам на CS писмото е македдонско и не се мена никак до шо може да е
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.164
Поени од реакции
891
Несакајќи кликнав на Program Updates на компјутерот па сега при секое вклучување ми се појавува тоа и ми бара да лоцирам некаков инсталационен фајл. Ова се повторува и едно 30 пати морам да кликнам на Cancel за да исчезне. Чаре?


 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
де бе кажејте шо е проблемот укл го ком се е како шо треба флевам на CS писмото е македдонско и не се мена никак до шо може да е
Ако добро те разбрав, тоа што пишуваш е на македонски ???
ако е така, во Language Bar-от смени го да биде EN


ако не сум те разбрал, пробај да објаснеш поубаво
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ако добро те разбрав, тоа што пишуваш е на македонски ???
ако е така, во Language Bar-от смени го да биде EN


ако не сум те разбрал, пробај да објаснеш поубаво
проблемот е шо на Language bar-от го снемува тава а и со Alt+shift не бива да се смени
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
проблемот е шо на Language bar-от го снемува тава а и со Alt+shift не бива да се смени
пробај вака
control panel->religional and language options->languages->details->под preferiences оди на language bar, и види дали ти е селектирано show the language bar in desktop. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom