Помош, проблеми, прашања, совети...

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Епа штом е исплатливо зашто не прашуваш. Јас немам низ скопјево видено такво нешто...
 
B

Blacks

Гостин
Знае некој каде можам да најдам драјвери за Quart laptop model QN-l510. Барав на гугл нема!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Знае некој каде можам да најдам драјвери за Quart laptop model QN-l510. Барав на гугл нема!
Сигурен си дека баш така е моделот?

Инаку, кај марката Quart, првата буква (Q) се чита ЧК, и така ќе знаеш што имаш :)
 
B

Blacks

Гостин
Сигурен си дека баш така е моделот?

Инаку, кај марката Quart, првата буква (Q) се чита ЧК, и така ќе знаеш што имаш :)
Богами така е. Иначе да моделот позади пишува дека е QN-l510. Е сега видов дека има Тошиба l510 како и Lenovo l510 пробав ги слегна драјверите од овие и некои се фатија некои не. Ми треба уште Ethernet Controller и VGA. Иначе да не знаеш официјален сајт на Quart за драјвери етц?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
Богами така е. Иначе да моделот позади пишува дека е QN-l510. Е сега видов дека има Тошиба l510 како и Lenovo l510 пробав ги слегна драјверите од овие и некои се фатија некои не. Ми треба уште Ethernet Controller и VGA. Иначе да не знаеш официјален сајт на Quart за драјвери етц?
:pos2::pos2::pos2:
I would LOVE to see that too :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Богами така е. Иначе да моделот позади пишува дека е QN-l510. Е сега видов дека има Тошиба l510 како и Lenovo l510 пробав ги слегна драјверите од овие и некои се фатија некои не. Ми треба уште Ethernet Controller и VGA. Иначе да не знаеш официјален сајт на Quart за драјвери етц?
Инсталирај си EVEREST или SISOFT SANDRA, види кој модел на графичка го имаш, кој модел на мрежна.... види се што имаш на лаптопот а немаш драјвери за нив и после “пешки“ барај си на гугл драјвер по драјвер.

И не зимај друг пат ништо од Q(чк)art.
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
21
Поени од реакции
7
Ај некој од поискусниве што следат цени на пазар и такви работи, да ми каже според ваше мислење има ли шанса цените на лаптопиве да паднат до август - септември ?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
5.918
Ај некој од поискусниве што следат цени на пазар и такви работи, да ми каже според ваше мислење има ли шанса цените на лаптопиве да паднат до август - септември ?
Тоа не зависи од тие што следат цени на пазар, туку од тие на Wall Street. Ако со некоја среќа почне да паѓа цената на доларот - ќе паднат и цените на РС деловите, вклучувајќи ги и лаптопите. Ама, не сум баш оптимист дека ќе се деси тоа.
 
B

Blacks

Гостин
Инсталирај си EVEREST или SISOFT SANDRA, види кој модел на графичка го имаш, кој модел на мрежна.... види се што имаш на лаптопот а немаш драјвери за нив и после “пешки“ барај си на гугл драјвер по драјвер.

И не зимај друг пат ништо од Q(чк)art.
Фала на советите, го скоцкав некако после неколкучасовна одисеја низ интернетот.:nesvest:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ми треба совет: дали е добро лап-топот да си стои постојано на струја. Сега еден другар ми кажа дека му изгорела батерија на лап-топот и оттогаш наваму секогаш кога подолго време му стои лап-топот во струја, ја вади батеријата. Како е подобро - со или без батерија?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ми треба совет: дали е добро лап-топот да си стои постојано на струја. Сега еден другар ми кажа дека му изгорела батерија на лап-топот и оттогаш наваму секогаш кога подолго време му стои лап-топот во струја, ја вади батеријата. Како е подобро - со или без батерија?
Ова е прашање одговорено најмалце 20 пати, од кои еднаш и јас имам одговорено подетално.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Предлог за добар LCD монитор 17“ од 100 до 130 евра?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
За тие пари можеш да си земеш и добар монитор 19-20 “, зашто баш 17???
Не сум баш сигурен дали би ми билд добар за очите бидејќи сум на растојание од мониторот (ЦРТ моментално) околу 70-80 цм кога би зел ЛЦД сигурно растојанието би се зголемило но незнам дали 1 метар е добро растојаније за поголем монитор.Исто така поголем монитор би ми правел проблем за игри бидејќи имам 9600гт а новиве игри бараат се повеќе и повеќе перформанси.Па ако мислиш дека сепак 19" монитор не би правел проблем во наредните 2 години (за игри) и не би ми штетел на очите би земал и поголем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom