Помош, проблеми, прашања, совети...

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не знам дали ова е правото место за ова прашање, но еве ќе го поставам тука.
Каде може да се најде во Скопје Dell Vostro A840? На флаер од АМЦ го има, на нет не, па малку ми е чудна работава :) Ми треба back up варијанта.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
имам проблем со микрофончето на компјутерот, купив камера со микрофонче, ја приклучив.. но.. требало прво драјверите од цд то да ги инсталирам после да ја приклучам и од тогаш микрофонче не работи, претходно со посебно микрофонче работеше сега нејќе ни така.
Чаре ? Што и каде да направам ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
имам проблем со микрофончето на компјутерот, купив камера со микрофонче, ја приклучив.. но.. требало прво драјверите од цд то да ги инсталирам после да ја приклучам и од тогаш микрофонче не работи, претходно со посебно микрофонче работеше сега нејќе ни така.
Чаре ? Што и каде да направам ?
Драјверите не треба да имаат никаква врска со микрофонот зашто тоа си е само микрофон “прилепен“ за камерата. Ти во матичната го поврзуваш како секој најнормален микрофон (во розевото џекче)

Во Sound Options намести си го микрофонот како секој нормален и толку е.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Другари.

- Ми се истури пиво на LapTop-от :toe: пак работи ама слика нема. Што може да му биде, што може да се заебе :jaj:
- И каде има преставништво на MSI ? :tapp:
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
епа најдобро е да го клонираш стариот хард
прво ке го уклучиш новиот - остај нека го препознае виндоусот (на изгасен компјутер приклучувај го)
после ке најдеш програма како norton ghost
и ке наместиш да го клонира C: на D:
одкако ќе заврши тоа ќе моеш комплетно да се отарасиш од стариот хард, и да го користиш новиот...
а да ми кажеш како иде кога ќе го ставам новиот па натака зошто незнам како да ги поврзам двата
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Другари.

- Ми се истури пиво на LapTop-от :toe: пак работи ама слика нема. Што може да му биде, што може да се заебе :jaj:
- И каде има преставништво на MSI ? :tapp:
Би било фино да можам да те утешам ама не е арна ситуацијава... Единствено нешто што можеш да пробаш е да го расклопиш, да истуриш малку 100% алкохол (шпирт, ама само 100%) ида го оставиш неколку саати да испари. Ова може да се повтори 2-3 пати. Алкохолот ќе ги тргне трагите од пивото, ако има некаков ефект ќе видиш...
Проблемот кај лап-топите е очигледен со истурањето, се оди долу кај главните делови...
Инаку MSI е продукт кој официјално го увезува Ривер софт, ама ако ти видат траги од пивото не ти поминува гаранција.
Со среќа :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Другари.

- Ми се истури пиво на LapTop-от :toe: пак работи ама слика нема. Што може да му биде, што може да се заебе :jaj:
- И каде има преставништво на MSI ? :tapp:
Пиши му на Милојко од форумов :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Би било фино да можам да те утешам ама не е арна ситуацијава... Единствено нешто што можеш да пробаш е да го расклопиш, да истуриш малку 100% алкохол (шпирт, ама само 100%) ида го оставиш неколку саати да испари. Ова може да се повтори 2-3 пати. Алкохолот ќе ги тргне трагите од пивото, ако има некаков ефект ќе видиш...
Проблемот кај лап-топите е очигледен со истурањето, се оди долу кај главните делови...
Инаку MSI е продукт кој официјално го увезува Ривер софт, ама ако ти видат траги од пивото не ти поминува гаранција.
Со среќа :smir:
А колку кеш ке ми земат они да ми го исчистат ? :nesvest:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Драјверите не треба да имаат никаква врска со микрофонот зашто тоа си е само микрофон “прилепен“ за камерата. Ти во матичната го поврзуваш како секој најнормален микрофон (во розевото џекче)

Во Sound Options намести си го микрофонот како секој нормален и толку е.
значи, претходно имаше друг микрофон, кој си работеше се најнормално, и не е ништо мењато. Уклучен е таму каде што треба да биде.. во sound options се си е како што беше ама не работи...
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
АSUS K50IN

DVD RW-то почна да ме зеза , не знам што му е и го однесов на кратко до АМЦ бидејки таму беше купен ми рекоа во ред е но не е!!!
Режам ЦД и на 2-3 % паѓа у вода цд-то!
Реков дан е вирус , го форматирав комплетно , и пак исти курац , почнува да дупи работа и при читање цд-а

TSST corp CDDVDW TS-L633C ATA Device

ПОМОШ?!
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
ама сакам да го сменам стариот, а не да го ставам како втор
абе приклучи го вториот нов хдд, потоа пали пц-то и под виндоус форматирај го и подели го на партиции и после извади стариот, рестартирај и на новиот стави си свеж тазе виндоус :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom