Фан Клуб: Охрид

Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Нема ништо чудно, се знае колку е стабилен Охрид2004 а и колку се лојални навивачите.
Ти навивачите да не ги чепкаш, а за случајов е јасно дека луѓе од Охрид Лоте имет прсти замешано, знајме дека се блиски со градоначалникот и општината...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ти навивачите да не ги чепкаш, а за случајов е јасно дека луѓе од Охрид Лоте имет прсти замешано, знајме дека се блиски со градоначалникот и општината...
Кои навивачи бе ?
А од прсти мешање немат потреба.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Кои навивачи бе ?
А од прсти мешање немат потреба.
Колку се толку се, барем се трудет дечките, не кењет само по нетов ко многу други...
А за прсти мешање имат потреба, знајме дека моментално Лоте немат шанси против Охрид 2004 и сега пробвет да го раздрмет клубот ама џабе е...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Колку се толку се, барем се трудет дечките, не кењет само по нетов ко многу други...
А за прсти мешање имат потреба, знајме дека моментално Лоте немат шанси против Охрид 2004 и сега пробвет да го раздрмет клубот ама џабе е...
Ни Лоте ни 2004 се стабилни. Слушнав дека ако 2004 влезат прва лига местото ќе им го остапат на Вардар, зш немале пари за да платат.
П.С Ти не си во Рибари ?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Ни Лоте ни 2004 се стабилни. Слушнав дека ако 2004 влезат прва лига местото ќе им го остапат на Вардар, зш немале пари за да платат.
П.С Ти не си во Рибари ?
Би требало ако влезат прва лига да се заинтересираат нови спонзори, но во фудбалов наш ништо не е сигурно :kesa:
П.С. Сум ама моментално студирам во Словенија...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Би требало ако влезат прва лига да се заинтересираат нови спонзори, но во фудбалов наш ништо не е сигурно :kesa:
П.С. Сум ама моментално студирам во Словенија...
Џабе, нема доволно јаки луѓе во Охрид кои би се нафатиле да го спонзорираат: Уствари, во Охрид никој не знае што треба еден спонзор да прави. Ќе му дадат само дресови и толку.
Тие оваа година одвај собраја пари за да останат втора лига.:toe:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Џабе, нема доволно јаки луѓе во Охрид кои би се нафатиле да го спонзорираат: Уствари, во Охрид никој не знае што треба еден спонзор да прави. Ќе му дадат само дресови и толку.
Тие оваа година одвај собраја пари за да останат втора лига.:toe:
Имат брат луѓе, само на никого не го боли к*р за спорт.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Имат брат луѓе, само на никого не го боли к*р за спорт.
Тоа де, сите сакаат да се прават мафијаши и да си седат крај езеро.
А не знаат дека најмногу пари се прават во спортот, особено фудбалот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Охрид Лоте имал нешо против Охрид 04... Не прајте си бајрами на умот, не лупајте нешо од памет. Раководсвото и играчите, си се почитувет и се знаат многу добро едни со други и немат смисла да прават Лоте нешо лошо на Охрид 04, или пак, обратно.

За во недела, само нека има фер игра и нека победи подобриот и задоволен јас, без разлика кој ќе победи. :)
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Eдинствено се надевам на утакмица каква шо Охриѓани заслужвет да гледет!:)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Ај нешто да прашам не сум во тек со настаните.
Охрид Лоте е фузирана со некој или и пред тоа постоела бидејки оваа год првпат слушнав за таа екипа
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ај нешто да прашам не сум во тек со настаните.
Охрид Лоте е фузирана со некој или и пред тоа постоела бидејки оваа год првпат слушнав за таа екипа
За Охрид Лоте јас немам исто појма од кај испадна и исто сакам да научам,само знам дека имет амблем копија на Олимпик Лион исто ОЛ само кирилично,ептен се оригинални :pos2: А Охрид е еден од најстарите ФК во Македонија,формиран 1921-ва и зато утре ќе навивам за нив.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Охрид Лоте е создаден од дел од управата шо се оддели од Охрид 2004, кружат муабети дека тоа го направиле заради партиски причини. Ја купија лиценцата за трета лига од Борец од Вапила и лани освоија прво место и се пласираа во втора лига.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Немат врска тоа со партиски причини или шо ти знам јас таму. Пред 2години (не фаќајте ме за збор) Охрид 04 имаше само 7бода на полусезона и тогашната управа скоро се откажа од клубот. И тука незнам како испадна, ама Климе Лотески (да, сегашен претседател на Охрид Лоте), купи 1/2 од клубот и на крајот Охрид имаше 31бод (мислам) и опстанаја втора лига. Е сега следната година, управата шо се откажа од клубот, пак се врати назад и си го сакаа назад клубот, а пред тоа не даваа плати за играчи, ни ништо. И поради тоа шо неможеја да најдат заеднички јазик, Лотески ги продаде назад акциите на клубот и го зеде клубот Борец од Вапила (сегашен Охрид Лоте). Најтрагично во сево е ова шо таа сезона Охрид 04 беа последни, повторно, но за среќа ФФМ реши да ја прошири 2МФЛ и никој клуб да не испаднит од 2МФЛ. Ова година го зеде друг човек Охрид 2004 и тргнаја работите во добра насока.

Туку, "навивачите" на Охрид 04, па и играчите и управата, незнам шо имаат против Охрид Лоте, нешо само јадат лај*а како Охрид Лоте биле вакви-онакви, зарем не сакаат граѓаните на Охрид да имаат прволигаш, без разлика дали биле Охрид 04 или Охрид Лоте? Ама ај, на кого да му кажиш, на некој шо од вчера шо почнал да ојт на стадион...

Иначе 99% влегвит утакмицава GG, ак мојте уплатете ја негде во Азија. :pos:






Па нека победит подобриот. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom