На Груевски му расте рејтингот

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Пак ли треба да повторам?

Чим е толку лош и беден овој Груевски што се паничите?

Треба да скокате од среќа дека ќе има предвремени избори, а не ко плачипички цел денн.. лиилллеее види шоо ни плаавии оноојј лошиион Глујооо.. ллииииллееее беее
иииииииии де бе ако рекол нешто лошо за груевски не рекол за брат ти, полека смири се нели беше непартиски или сум погрешил, ќе има избори ке се види не се пали тука како семафор:vozbud:

Ако беше толку јунак твојот Николче ке влезеше во парламент синока и ќе објаснеше јасно и гласно дека ке има избори ради тие и тие причини, ама како шо кажа конкрит од големио нос неможе низ врата да влезе, ама затоа во Сител ги направиле вратите поголеми за да можат носоњи да влегуваат
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Добра драматургија имате вие у СДС. И Љубиша може да ви позавиди. Све сами флоскули и фори, у стилу на државници, преземање одговорност, распад, паѓање на колена, трио фантастико, историски моменти, кардинални грешки,.....се чудам што некој не издаде некоја белетристика?!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
се чудам што некој не издаде некоја белетристика?!
Има бе. Се вика „Најголемите лаги на СДСМ“

17 тома од по 365 страници, а следуваат и нови изданија.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
По еден вработен од секое семејство и тоа за два месеци ќе се десело?!

...кој е будала нека верује...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
По еден вработен од секое семејство и тоа за два месеци ќе се десело?!
Па го направија и тоа бе Сашо...СДСМ барем во пракса се цареви за тоа...

И во оние семејства каде имаше по двајца вработени, ги намалија на по еден вработен!


Ете тоа им значеше тоа „по еден вработен од секое семејство“...

А после бучко на сета мака, мандарини сакаше да им дели...
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Па тија мандарините изгледа не ги поделиле па после ги продаваа за 5 денари кило.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Папава закажал лидерска средба у 6 попладне. Само незнам сеа што му е у агенда?

Ќе размишља за некои заврзлами....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Папава закажал лидерска средба у 6 попладне. Само незнам сеа што му е у агенда?

Ќе размишља за некои заврзлами....
koj li ke mu sedi od desno????

inaku vaka malku off...... se cepam od smeenje koga ke gi vidam na TV za uslikuvanje, onaka ko od madam tiso izlezeni , vkocaneti so nekakvi smrznati faci....... demek PROTOKOL...ebate protokolot....pa mi teknuva za toa slicnite "masi" kaj evreive....so jadaca i pijaca......, a posle zosto im odelo...,pa im odi... :)
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
сдс-овската приказна не смее повеќе ни да се раскажи па не да се повтори.Опозиција,а не сака предвремени избори,па каде го има тоа.Ајде кога се толку силни нека излезат на избори и нека победат,само со кого со шејкерка,шема,клондарко,жеравот,буче па видете само вака напишани смешно изгледаат па не Држава да водат.
Ги разбирам сите што се уплашени од овие избори,малите предавнички партичиња ќе ги нема повеќе,а сдс е уплашен оти можи 6 пратеници да има,а можи и да нема,затоа му предлагам на кутрите мали продаени хрчки да се префрлат во сдс-невладина организација,која ќе прави по некое проектче,што се сомневам и во тоа дека можат да го прават.
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
koj li ke mu sedi od desno????

inaku vaka malku off...... se cepam od smeenje koga ke gi vidam na TV za uslikuvanje, onaka ko od madam tiso izlezeni , vkocaneti so nekakvi smrznati faci....... demek PROTOKOL...ebate protokolot....pa mi teknuva za toa slicnite "masi" kaj evreive....so jadaca i pijaca......, a posle zosto im odelo...,pa im odi... :)
Како кој ќе му седи од десно, па Игор-Шема, несудениот иден водач на партијата.:pos2: Или на невладината организација, зависи од резулатот на претстојните избори. Во оптек веќе пуштиле верзија дека Шеќеринска ќе ја сменат, а Шема бил човекот од доверба, аминуван лично од Б.Ц. со бацување рака. :):):)

Вакви ликови да водат држава, а бе нема теорија!! Точно е дека сме мала држава, ама не сме на ниво на месна заедница бе, на ниво на шминкерчиња од типот на Шема.:uvo:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Како кој ќе му седи од десно, па Игор-Шема, несудениот иден водач на партијата.:pos2: Или на невладината организација, зависи од резулатот на претстојните избори. Во оптек веќе пуштиле верзија дека Шеќеринска ќе ја сменат, а Шема бил човекот од доверба, аминуван лично од Б.Ц. со бацување рака. :):):)

Вакви ликови да водат држава, а бе нема теорија
!! Точно е дека сме мала држава, ама не сме на ниво на месна заедница бе, на ниво на шминкерчиња од типот на Шема.:uvo:
Овие ликови кога се родиле им било запишано само едно
Родени сте само со една цел : да бидете главни ликови во една сатирична серија ЕДНООКИ :pos::pos::pos:
Јас сум им вечно благодарен за ова :helou:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Колку да ве вратам на темата, чиј наслов „ На Груевски му расте рејтингот„ изгледа сте го заборавиле:
Можеби на Груевски му расте рејтингот, не знам...Ама едно сигурно знам, на мене како граѓанин и тоа како ми падна стандардот... Е, на него ќе се сетам на денот на изборите.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Колку да ве вратам на темата, чиј наслов „ На Груевски му расте рејтингот„ изгледа сте го заборавиле:
Можеби на Груевски му расте рејтингот, не знам...Ама едно сигурно знам, на мене како граѓанин и тоа како ми падна стандардот... Е, на него ќе се сетам на денот на изборите.
Дали очекуваш со смена на власта да ти се покачи стандардот???

Сакам искрен одговор и дали веруваш дека другата евентуална опција за која би гласал ќе не изведе на прав пат, образложи ако не те мрзи, сакам конструктивна дискусија.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Колку да ве вратам на темата, чиј наслов „ На Груевски му расте рејтингот„ изгледа сте го заборавиле:
Можеби на Груевски му расте рејтингот, не знам...Ама едно сигурно знам, на мене како граѓанин и тоа како ми падна стандардот... Е, на него ќе се сетам на денот на изборите.
А сакаш да кажеш дека Груевски е виновен за падот на стандардот??? Леле а јас колку сум глупав си мислев дека можеби има влијание тоа што цената на нафтата е околу 110 долари во моментов, и тоа светската цена на храната урива рекорди. А мислев и дека ради ушата во Европа има слаб род, недостиг на храва.
Да, јас мислев дека светската економска криза којашто почнува да зема замав може да има влијание врз една кревка економија како нашата.
Но ,да секако многу ми е криво што го немаме Никола ПОповски којшто за време на неговото министерување чуда праеше.
Дечко падната е стандардот ама освен владата како субјективен фактор, има многу посилни ОБЈЕКТИВНИ ФАКТОРИ ЧИЕ ДЕЈСТВО Е НЕМИНОВНО.
не се врти светот околу СДСМ иВМРО , не може ни да се за се криви.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Како кој ќе му седи од десно, па Игор-Шема, несудениот иден водач на партијата.:pos2: Или на невладината организација, зависи од резулатот на претстојните избори. Во оптек веќе пуштиле верзија дека Шеќеринска ќе ја сменат, а Шема бил човекот од доверба, аминуван лично од Б.Ц. со бацување рака. :):):)

Вакви ликови да водат држава, а бе нема теорија!! Точно е дека сме мала држава, ама не сме на ниво на месна заедница бе, на ниво на шминкерчиња од типот на Шема.:uvo:
A sto e podobar onoj so NAOCARITE sto go dublirase snosti Grujo vo Parlament, onoj sto sekoi trieset sekundi se dogovarase preku masa so Georgievski .....????
Na zalost sminkercinja bez skolo sekade vo MKD ...se LICNOSTI OD DOVERBA :)
Toa ni e nivoto.....nisko prizemje...i kamo sreka da bevme solidno podzemje ... :)
................a koga napisav ..koj od desno na BC...mislev na SEPTACOT... :) koj ke bide septacot......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom