Што за Албанците значи соживот?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Da imash pravo za Albancite ...

e kakvo e toa postuvanje i sozivot ako nema meshani brakovi i toa zenskite da se Albanki a maskite Makedonci ?

nema sex nema sozivot mnogu prosto pak se vracam na mojata stara sexualna teza

koj ne se slaga neka pishe
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Da imash pravo za Albancite ...

e kakvo e toa postuvanje i sozivot ako nema meshani brakovi i toa zenskite da se Albanki a maskite Makedonci ?

nema sex nema sozivot mnogu prosto pak se vracam na mojata stara sexualna teza

koj ne se slaga neka pishe
Интересна идеја мислам дека мешаните бракови и те како ќе ја намалат омразата тогаш нема да има наши и ваши
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Swe ne mora tuka vo temata zaJNA pokazi mi go toj izvestaj ne bi trebalo da ti e tesko da go prezentiras.. mada mene zdravata logika mi kazuva deka nemoze da bidam pogolema sila od nekoj sto si ima atomska...

Pope bil najgolemiot bugaras zaedno so Mara Buneva... i stosakas sega tuka da ti kazam.. ako e toa taka togas definitivno bugarska propaganda ne postoi, mara ubila srpski inspektor sto na dusa zemal nekolku makedonci, i pretepal uste edno cudo a i tatko i bil ubien od srbite prethodno (vojvoda na VMRO btw).. pope haha i sto ako go znam ... go znaes i ti pa ne si bugar :P

i ti ukazav na poveke raboti vo replikata ne begaj od istoto,

i konecno za temata sto e tvoeto resenie so albancite, ete taka kako objektiven od strana sto gledas na edno 4-5000km od tatkovinata, sto da se napravi za da se opravi rabotata na dolgi stazi???

P.S Ako si tolku upaten i vo rabotite vo svedska po odnos na RM ke znaes deka tamu ima i lugje i fondovi...

P.P.S i momentalno seksot pomegju albanki i makedonci vo tetovo e normalna rabota veke nekoe vreme.. osven ako ne me lazat policajcive od tetovo
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
а може едно прашање? зашо 3 страници од темава се за бугари и срби? Кај боли забот иде јазикот или?
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Pogolema sila od atomska ?

Kakva be atomska be ... nemale bugarite nuklearni boevi glavi nego nuklearna centrala ej alo bugari master of the universe

I sto i da imale atomska bomba da ne ja iskoristele ziti sve 1991 i toa za da spasat Makedonija bre cudo dobrotvori znaci i so samoto toa sebe da se kontaminiraat za vek i vekova daj be malce uste malce i spjdermen i betmen od Asparuovo ke dosle i ke gi preebele loshite cetnici ...

Kako objektiven samo meshani brakovi n e sex , sex moze sekoj BRAKOVI i toa Makedonci so ALbanki koa toa ke ima ( poveke od 2 posto zalutani slucai ) ja ke dubam na nos od tuka do Barcelona

A ti sto si Bugarash cim si za Mara Buneva se znae kaj tegnesh. Pa i mene pradedomi od Stip bil osnovach na Vmro pa koj kur... golem stih bilo pominalo sea se gleda kako da se oprai rabotata

eve pak ke ti kazam SO SEX odnosno BRAkovi

a tie dzandarite te lazat ebele nesto moze ama nikoj vrska otvorena nema a kamoli brak

PS koi luge koi fondovi ?

PPS ja ne begam od nisto nikogash daj konkretno prasanje ko ja tebe

ke ja daes cerka ti za Albanec kratko jasno
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.474
Поени од реакции
81.917
а може едно прашање? зашо 3 страници од темава се за бугари и срби? Кај боли забот иде јазикот или?
Што е? Се чувствувате запоставени? Жалете се кај Солана.
:)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Prvo da raschistime so Bugari i Srbi a posle ideme na konecen obrachun ramz
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не е до запоставеност, туку до почитување на самите теми на овој форум, и според веќе постоечките правила на овој форум, кои би биле устав на некој начин, вие правите прекршок.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Pa temata e prekompleksna drugar rymz pa mora odokolu kako predigra mu doaga sevo ova ... :)

I bashka se e vo sklop na temata on tegne Bugarite Albancite prijateli Srbite neprijateli , ja tegnam Srbite kur gi boli a Albancite i Bugarite neprijateli ( ne site ) i taka se se vrti okolu sozivotot
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Шведска е во право само со мешани бракови трајно ќе се реши омразата па што направил Александар Македонски 10000 негови војници ги оженил за 10000 Персијки познат како големиот "брак" помеѓу Европа и Азија
Мислам ако се склопат 1000 бракови помеѓу Македонци и Албанки и 1000 бракови помеѓу Албанци и Македонки ке се реши проблемот и омразата, па на крај крајева и Македонците и Албанците потекнуваат од Адам и Ева така да омразата на национална и религиозна основа се неоправдани
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Eve ke bidam politicki korekten ...se izvinuvam ako bese of topik nesto sto da praam koa me provociraat Mara Buneva simpatizerite :)

vaka temata e sto e za Albancite sozivot ...

Posteno receno za normalni sozivot znaci da si kupuvame edni od drugi , da se vikame na baklava i sekoj da si gleda svoja rabota . Ja taka mislam !

Arno ama ... za nenormalni sarplaninci sozivot e sekogah da se nametnuva daj pa daj ... uste , pa pak uste. I toa iritira.

Mene stvarno ne mi e jasno vece bez provokacija izvini samo ti si Albanec tuka ama daj objasni mi dal zanesh koi prava toa Albancite sega gi nemaat vo Makedonija ?

Mene mi e jasno deka se e do parite i interesite i do neukost na narodot ama eve ti kao intelektualec kazi iskreno sto mislis koi prava gi nema prosecen Albanec vo Makedonija i sto bi trebalo da se napravi realno da bidat prosecnite Albanci zadovolni i da ne idat po planinje i da pukaat?

Ako sakas odgovori ako enjkes ne ti zimam za loso ... mene bas me interesira od muabet se druzis poveke sto se nezadovolni prosecnite Albanci odnosno tie sto idat po sumite ?

Fala unapred
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Шведска е во право само со мешани бракови трајно ќе се реши омразата па што направил Александар Македонски 10000 негови војници ги оженил за 10000 Персијки познат како големиот "брак" помеѓу Европа и Азија
Мислам ако се склопат 1000 бракови помеѓу Македонци и Албанки и 1000 бракови помеѓу Албанци и Македонки ке се реши проблемот и омразата, па на крај крајева и Македонците и Албанците потекнуваат од Адам и Ева така да омразата на национална и религиозна основа се неоправдани
И што после да славам и Велигден и Бајрам?

Овде во Македонија нема да прекине омразата и после 1.000.000 бракови!
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
8
ај сеа истепајте се кој е појак,србите или бугарите......пу бе да ви ебам тоа мороните
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ok be Aleksandar Makedonski e najak i kraj na temata za srbite i bugarite ... aj sea da vidime sto navistina mislat Albancite ...

PS ti trotinet smeni si nikot u Tocak bolje ke ti prilega
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
trotinet sto da mu pravis, se ogranicil pa toa pa toa coveceeee

jas zboram za atomska bomba on se grabnal pak za bugarite ne mi se veruvase koga citav!!!

Sakav samo najprosto da mu ukazam deka ne moze JNA nitu pred sad,rusija,indija,kina,francija,pakistan ..eve ti 6 sili da brojam i ponatamu swe???

seuste ne mi se veruva deka mozokot ti funkcionira swe samo i samo na edna frekvencija.. :(
najiskreno zalam dokolku zabega diskusijava neka administratorot gi izbrise site postovi dokolku smeta deka treba... i uste koga ke mu ja vidam reputacijata navistina se mislam dali i ponatamu da prodolzam so pisuvanje :(

P.S Slava mu na dedo ti, iako delot so toa bilo pominalo ne go razbrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom