Заврши летниот распуст!

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Koнечно :je:
Не само што не сакам многу лета поради жешкавата,не сум голем обожавател на базени,езера и мориња(ок,убаво ми е,ама не е ни којзнае што),летото половина го минуваш на компјутер,јадеш,спиеш,гледаш по некое филмче,излегуваш со другарите и едноставно ми е досадно. Затоа пак кога си у школо,интересно е со другарите,6-7 саата секој ден ги гледаш,се дружиш,и не за друго,мене побрзо ми минува школската година отколку летото бидејќи и има што да се прави(учиш,правиш проекти,се дружиш со другари за време на школо,се шегувате на часовите каде што еден час ви изгледа како еден месец(предосаден),идеш на англиски,италијански,играорна,фудбал,кошарка,музичко и уште многу други обврски на кои доколку одиш заради твоја воља ќе ги доживееш како најлесен начин за брзо поминување време,тука се и тестовите и препишувањето(лол,ама добра причина за школо...) и чекањето да ги дават тестовите со нетрпение да дознаете дали си добил 4 или 5,или 1 или 2 :) ) И секако да не ги набројувам другите работи како читање книга,излегување со другари,седење пред компјутер,сурфање на интернет,слушање музика итн бидејќи тие можат да се прават и преку лето,и преку школска година(ама овдека малце помалце)
Доста зборев,само ќе го повторам првиот збор
Koнечно!!! :je:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Колку брзо помина летово значи...
Супер ми пројде,не можам да го прогласам за најубаво зашто секое претходно имаше своја убавина,ама беше најзаљубено,многу нови луѓе...
Прекрасно...:pipi:
Ај за 9 месеци пак.:)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
wow,не знаев дека има толку луѓе на кои им се иде у школо:)да,може е интересно,другари ова-она,зафрканции и сл.,ама коа ќе ми текне на сите испрашувања,тестови,лектири,нервози ако не си научил..поубаво ми е на распуст:)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Блазеси ви, камо да сум сега прва година средно :( златни години, без обврски, максимално уживање, дружење. Среќен сум што оваа година сум апсолвент, па имам мотив и со душа чекам да почне уште една борба со IT :pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Блазе вас, камо да требаше јас да се подготвувам за нова средношколска година.
Ајде купувајте книги, прибори, ранци:vozbud:
Не сфаќајте толку трагично:)

Ви посакувам пријатни девет и пол месеци, многу петки и интересно поминато време во клупа:happy:
 
R

reactive89

Гостин
Епа луѓе доста од омор, готово е!!! :( иначе да тотално се согласувам дека летово пројде ко ферари што мине на автопат со 320км/ч... хахаха пребрзо иако не се десија некои многу многу работи во него, но сепак пребрзо мина... едно знам дека од горестиниве ќе се отарасам, ама ќе ми недостигаат премногу :) :) хахахахаха
Епа луѓе спремете се за работна сезона почнувајќи од понеделник, уффф лелееееееееееееееееееееееееее хихихи
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Ее камоли јас сега да бев за четврта или за трета супер ќе ми беше, не дека и сега не е добро но тогаш си со помалку обврски, само треба да одиш на школо, да се дружиш ако имаш нешто за учење да читнеш и друго ништо, ама сега веќе не е се така едноставно, треба да мислиш и за натаму како ќе те биде на фах. за еден месец и други работи, но сепак летово помина многу бргу посебно месец август и со среќа на сите во новата учебна година.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Еј што убаво така...кога доаѓа септември добивам желба да се вратам во средно, убави беа тие денови.
А сега кога доаѓа септември јас скренувам од учење, ме полуде факултетов.
Уживајте во овие денови откако ќе завршите ништо нема да биде исто.:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ајде деца, последни карти за Аушвиц. Распродажба има (=

Инаку распустот супер. Помина брзо. Не беше рутина. Пијанство, славење, среќни моменти, тажни моменти, нервирање, заебавање и то. Сега 2 год Економско Оо оО
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Со лес нека ви тргне годинава, мене баш ми е криво што морам на факултет, најубавите години ми беа средношколските!:(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Летово ми беше супер, баш опуштено онака, одморот ми беше незаборавен дефинитвно и сега уште еден месец сум дома.
Чудно, па да не речам и тешко ми паѓа, што нема да одам веќе во средно.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Супер лето беше ова, не жалам ниту за еден момент. Супер си минав, а и се одвај чекам на нови предивизци и во школо и надвор. :) Искрено ми се оди на школо. :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Не жалете шо дојде школска година, поинтересно е у школо поинтересно е коа имаш некоја обрска у денот. Размислете поубао и ке витите дека секој ден ви е рутина, секој ден едното исто.....
Јас имам уше еден месец :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Супер лето мислам најисполнето до сега.А сега немам преголема желба за школо ама па и не ми смета.Ќе се видам со сите по подолго време и така.:)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
А зошто мора да расипувате ден.. со една мисла... :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom