Oд прв пат

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
B

black angel

Гостин
znaci dali bi se fatile so decko/devojka od prv sostanok?ako se imate fateno,kako bilo i kako zavrsilo se na krajot?
eve jas prva ke pocnam.se fativ so eden taka ne praese poveke od 1 mesec se gledavme retko i zavrsi katastrofalno.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
znaci dali bi se fatile so decko/devojka od prv sostanok?
Еднаш само сум имала тако звани состанок.Додуша,претходно се запознав со НЕГО и бевме на кафе со малце поголемо друштво:) и се договоривме да се видиме викендот.Прво беше само мување,ама после 4 дена бидна и врска:)

ako se imate fateno,
Значи,не беше на прв состанок.

Беше,и уште ни е врската прекрасна.

i kako zavrsilo se na krajot?
Скраја да е,не завршила сеуште,а се сомневам дека ќе заврши во блиска идина(читај ВООПШТО)

eve jas prva ke pocnam.se fativ so eden taka ne praese poveke od 1 mesec se gledavme retko i zavrsi katastrofalno.
Епа,памет за друг пат:)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Na prvo gleanje se fatif so decko mi.. Seuste trae taa vrska.. Prekrasna e.. I se nadevam deka NEMA da zavrsi.. Barem vo bliska idnina
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
pa Fala Bogu deka ne e samo nadvoreshnosta vazna,poveke e vazen karakterot i srceto....Mene mi odgovarash kakva sho si...znajsh i sama...TE CAKAM :love2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Трае така што денес ми шета по дома.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Dali ke bide od prv, vtor ili deseti pat,toa ne e nikakvo merilo..I od prv pat mozes da naletas na vistinska licnost:wink:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Со сегашниот дечко се фативме на прво гледање и ево уште сме заедно, имаме прекрасна врска и се надеваме дека нема да заврши :pipi:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
никогаш ми се нема случено, јас од прв пат се немам мувано со некоја не камоли да се фатам... чувај боже
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Како иде тоа фаќање од прво гледање? Го запознаваш типот, праите муабет и решавате да започнете врска?

Во секој случај, ептен ми е нереално некој вака да почнал врска. Ама барем на мене ми треба повеќе време да го запознаам типот пред да решам дека сакам врска со него.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ne sum se muvala na prvo gledanje (ne se ni muvam do dusa ),a pa ne vrska da pocnam taka...od kaj da znam kakov karakter e,kakvi naviki ima...kakvi ambicii,sto misli za mene,kakvi nameri ima?!Nemoze toa taka...ne mi se desilo takvo nesto,a ne veruvam i deka ke mi se desi...treba eden dolg period na zapoznavanje...pred se drugari treba da bideme,a potoa nesto poveke.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ne sum se muvala na prvo gledanje (ne se ni muvam do dusa ),a pa ne vrska da pocnam taka...od kaj da znam kakov karakter e,kakvi naviki ima...kakvi ambicii,sto misli za mene,kakvi nameri ima?!Nemoze toa taka...ne mi se desilo takvo nesto,a ne veruvam i deka ke mi se desi...treba eden dolg period na zapoznavanje...pred se drugari treba da bideme,a potoa nesto poveke.
Ima luge koi sakaat da nurnat vo vodata neznaejki sto ke gi snajde vnatre....Oti skapocenite kamenja se naogaat samo na dnoto a ne na povrsinata na vodata:wink:
Nemirna, nemoj da gubis vreme vo prethodno odolgovlecuvanje i zapoznavanje, pa posle seto toa da ti padne vo voda i da se prerazocaras:((
Ima luge koi go sakaat rizikot, ima vrski koi se krunisale vo brak za samo edna vecer, seto toa zavisi od covekot, kolku prifaka rizik, kolku brzo procenuva i sl:helou:
 
Член од
14 август 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Jas i decko mi pocnavme vrska 1 nedela otkako stapivme vo kontakt.
NE ZALAM I ZA 1 MINUTA POMINATA SO NEGO.
No sepak mislam deka bese golema greska sto ne se zapoznavme podobro pred da se fatime.
Bidejki fakt e deka podobro i poopusteno mozes da se zapoznaes ako prvo ste 'drugari'!
Mislev deka nikogas nema da fatam decko taka od 1 nedela, no sakav ednostavno da rizikuvam. A duri sega realno gi sogleduvam razlikite megu nas:back: ...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Никогаш досега така :) најмалку 3 состаноци сум имал претходно додека се фатам :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Од прв состанок као прв пат сме излегле сами на состанок или од прво запознавање? Има разлика.
Ако е првото, ваљда да, затоа што горе-долу го познавам и знам што сакам со него. Ако е второто, дефинитивно не. Колку и да можам да проценам некого, неможам од еден општ муабет да знам дали сакам да ми е дечко ... плитка работа што нема ни да ми се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom