Стипендии

Член од
6 април 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
kurban

ako molcite kolegi otidoa kurban nasite studentski krediti
otidoa parite za novovrabotenite vo novite selski fakulteti
ministre todorov parite za krediti se nasi ne gi donesovte od doma a za onie koi ne vodele postapka da se vratat starite krediti dajte krivicni prijavi za poranesnite ministri i odgovornite vo ministerstvoto i nemojte da farbate i prizemjete se i resavajte gi sekojdnevnite covecki problemi
skolskata godina zavrsuva za mesec dena
ministre izlezete vo javnost ili prezemete nesto
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Мислам дека нема да ви ги исплатат кредитите...џабе барате...државата единствено мора да им исплати, нас на стипендиите, а не мора и да дава кредити...па затоа можи да најдат одма некоја „рачка“ дека не треба...Не се надевајте, оти веќе помина годината....Кога ќе исплаќаат ? Во октомври ? Нема теорија....

Али важно има пари за „ Скопје 2014“:helou:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
Мислам дека нема да ви ги исплатат кредитите...џабе барате...државата единствено мора да им исплати, нас на стипендиите, а не мора и да дава кредити...па затоа можи да најдат одма некоја „рачка“ дека не треба...Не се надевајте, оти веќе помина годината....Кога ќе исплаќаат ? Во октомври ? Нема теорија....

Али важно има пари за „ Скопје 2014“:helou:



Ајдееее, само стипендиите мора да ги исплатат а? Е како бе ти дојде до тоа мислење, јас како што помнам и ние кој земаме кредити имаме склучено договор во кој министерството има обврска да ни исплаќа месечно по одреден износ. Вие да не сте случајно од шарената кокошка :tapp:.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
alo ministre

vladata e vo koma ili bas ja i briga veke za se
cekate li vlado na RM i za studentskite krediti i stipendii Branko da ve proziva kako denes za insulinot
za kogo gi gradite sportskite sali , za kogo gi otvorivte novite fakultet
ocigledno za da se slikate a ne za studentite
tie i taka gi smetate za nezreli i idealisti pa smetate deka od merak ke glasat za vas sega zasega podaleku od biro za vrabotuvawe a posle..........
za penzionerite bawa a studentite bez kredit i stipendii
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Jas dve godini zemam kredit,godinava sakaat da me izigraat??
Nema smisla ova sto se pravi,zar vaka se grizime za studentskiot standard???

BI REKOL REZIL,NISTO POVEKE
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Сега слушнав на евсти дека од понеделник ке ви почнела исплатата на вашите студентски кредити....Слушајте вести денес, вечер и ке видите....

Поздрав :baeh:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Сега слушнав на евсти дека од понеделник ке ви почнела исплатата на вашите студентски кредити....Слушајте вести денес, вечер и ке видите....

Поздрав :baeh:
Слушнав и јас, да се надеваме дека навистина ќе биде така.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
uste cekame

ovie denovi da ocekuvame da se objavat i rezultatite od konkursot za studentskite krediti koj trebase da se objavi vo dekemvri 2009 godina
kasnat od ministerstvoto samo cetiri meseci

inaku pozdrav za onie koi od ponedelnik ke gi primat studentskite krediti
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Знај некој коа втора рата од стипендиите ? Или да почекаме сеа уште 4-5 месеци ? :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
лол :D
озбилно решија дека ќе даваат кредити ? :D :D :D
многу ме израдува ова ако стварно се реализира :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Се знаеше дека ќе се реализира. Џабе очајувавте. Штом имаше распишано конкурс, должност им е да си ја спроведат работата до крај. Сега шо доцнат - доцнат. Ама барем ќе лапнете пара за 6-7 месеци наеднаш. И после главни! :icon_cool
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дали почна исплатата на студентските кредити? Бил некој да провери во банка?:toe:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ке ми даде некој информации во врска со стипендиите во Јагхја Кемал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom